Każdy kto urządzał swój dom, wie, jak ważne jest prawidłowe rozplanowanie oświetlenia, aby było nie tylko ładnie, ale też funkcjonalnie. Szczególnie Lampy nad stół wymaga dużej ostrożności w aranżacji tych miejsc z różnych względów. Musisz pamiętać przede wszystkim o zamontowaniu odpowiedniej żarówki, emitującej ciepłe i subtelne światło, a także zachowaniu odpowiednich odległości lampy od blatu. Niezależnie czy urządzasz kuchnię, jadalnię czy salon, wszędzie tam gdzie jest stół, przy którym się często przebywa, każde z tych miejsc musi być zaaranżowane w sposób perfekcyjny.

Odpowiedni klosz i żarówka

Odpowiedni klosz powinien zakrywać żarówkę, aby świtało nie raziło siedzących osób przy stole. Jeśli blat jest okrągły, wtedy należy wybrać taką samą lampę. Natomiast w przypadku kwadratowego lub prostokątnego blatu, konieczna jest inna forma klosza.

Lampy nad stół jest wspaniałym kreatorem wnętrz, buduje nastrój i ociepla pomieszczenia. Możesz zamieścić lampę z większym kloszem w centralnym punkcie lub dwie obok siebie. Jeszcze bardziej innowacyjnym rozwiązaniem będzie ulokowanie kilku kinkietów obok siebie w jednej linii – mogą znajdować się na różnych wysokościach. Takie Lampy nad stół daje ciekawy efekt wizualny.

Żarówki, barwa światła

O czym należy jeszcze pamiętać w związku z profilowym oświetleniem nad stół? Priorytetowo o odpowiedniej odległości klosza od blatu, która powinna wynosić ok 60 cm (w przypadku posiadania większego stołu, te odległości należy zwiększyć do ok 80 cm).

Najlepiej jeśli w takiej lampie umieścisz żarówki ledowe lub świetlówki kompaktowe. Halogeny będą również dobre, jako żarówki do oświetlenia nad stół, ale w przypadku, gdy żyrandol nie jest umiejscowiony blisko blatu. Halogeny generują niestety zbyt dużo ciepła.

W naszej ofercie masz duży i zróżnicowany stylistycznie wybór oświetlenia nad stół. Wszystko zależy od Twojej koncepcji dekoratorskiej oraz od innych czynników, np. takich, czy stół ma służyć jedynie do jedzenia posiłków, czy także do pracy. Wiadomo, że lampa w tym drugim przypadku będzie trochę inna.