Czyszczenie kabiny prysznicowej jest konieczne do utrzymania jej w dobrej kondycji. Nawet najdroższa kabina prysznicowa może z biegiem czasu zacząć wyglądać na zaniedbaną, a niektóre miejsca wymagają szczególnego czyszczenia. Tradycyjne środki czyszczące są często bardzo drogie i mogą zawierać składniki, które nie są zalecane do użycia w kabinie prysznicowej. Na szczęście istnieje wiele łatwych i tanich sposobów na wykonanie własnego środka do czyszczenia kabiny prysznicowej. Przedstawiamy tutaj kilka podpowiedzi do rozpoczęcia procesu.

Przygotowanie składników:

Przygotowanie składników do domowego środka do czyszczenia kabiny prysznicowej wymaga jedynie kilku prostych składników, które można znaleźć w każdym sklepie spożywczym. Jednym z najważniejszych składników jest sól, której należy użyć w określonej ilości. Inne składniki, które należy przygotować, to: ocet, sok z cytryny, szklanka wody, proszek do pieczenia lub szare mydło, a także naturalny środek do czyszczenia, np. olejek eukaliptusowy lub olejek lawendowy.

Przygotowanie mieszanki:

Kiedy składniki są już przygotowane, należy połączyć je w szklance wody i dobrze wymieszać. Do mieszanki należy dodać sól, ocet, sok z cytryny i proszek do pieczenia lub szare mydło. Następnie można dodać olejek eukaliptusowy lub olejek lawendowy, aby nadać mieszance przyjemny zapach. Mieszaninę należy umieścić w szczelnym pojemniku i odstawić na kilka godzin.

Czyszczenie kabiny prysznicowej:

Kiedy mieszanka jest gotowa do użycia, wystarczy rozprowadzić ją na ścianach kabiny prysznicowej i dokładnie wymieszać ją za pomocą szczotki. Następnie należy odczekać kilka minut, aby zapewnić, że mieszanka działa. Po kilku minutach należy spłukać wszystkie powierzchnie wodą. Konieczne może okazać się nałożenie dodatkowej warstwy mieszanki i ponowne przemycie.
Kiedy wszystkie powierzchnie są wyczyszczone, można użyć miękkiej ściereczki, aby usunąć pozostałości mieszanki. Po tym czyszczenie kabiny prysznicowej powinno być gotowe. Jeśli jednak nadal występują plamy, można użyć szczotki do usunięcia ich.

Podsumowanie

Przygotowanie własnego środka do czyszczenia kabiny prysznicowej nie jest trudne, a zaletą jest to, że jest to środek przyjazny dla środowiska i znacznie bardziej ekonomiczny niż tradycyjne środki czyszczące. Ważne jest, aby składniki do przygotowania mieszanki były dobrze wymieszane, aby mieć pewność, że kabina prysznicowa zostanie wyczyszczona dokładnie i skutecznie.