Jaka podłoga do nowoczesnej łazienki?

Podłoga to jeden z bardzo ważnych elementów łazienki. Wpływa nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale również komfort w trakcie pielęgnowania ciała i szykowania się do pracy. Na podłodze najczęściej spotykana jest glazura, ale warto rozważyć także wybór drewna oraz paneli. Chodniki łazienkowe to tak zwana wisienka na torcie.

Drewno na podłodze w łazience – hit czy kit?

Naturalne tworzywa nigdy nie wychodzą z mody i są szczególnie lubiane przez architektów oraz domowników, dlatego warto rozważyć drewnianą podłogę, która oczywiście musi być wzbogacona w specjalną warstwę ochroną zabezpieczającą przed wilgocią. Największą wytrzymałością cieszą się egzotyczne gatunki drewna. Niestety słyną także z bardzo wysokiej ceny, co może odstraszyć wielu inwestorów. Nie ma sensu wydawać ogromnych pieniędzy, kiedy podłogę przykryją gustowne chodniki łazienkowe zapewniające komfort po wyjściu z wanny czy spod prysznica i jednocześnie gwarantujące bezpieczeństwo. Wśród materiałów najbardziej odpornych na wilgoć wymienia się teak, jato be, cedr, marbau czy iroko. Z kolei w przypadku drewna pochodzącego z Polski trzeba nastawić się na lakierowanie, olejowanie, bejcowanie, woskowanie czy też malowanie. To dużo pracy, ale jednocześnie doskonały efekt.

Innym ciekawym rozwiązaniem są płytki drewnopodobne. Mają one cechy ceramiki, czyli są odporne na wilgoć, wytrzymałe i dostępne w atrakcyjnych cenach, ale cały czas przypominają z wyglądu drewno. Połączenie bieli i drewna nigdy nie wychodzi z mocy i cieszy się szczególną popularnością wśród Polaków.

Kamienna podłoga w łazience – czy to dobry pomysł?

Kamień to świetny materiał na podłogę, gdyż prezentuje się ciekawie, a do tego jest bardzo wytrzymały. Dostępne na rynku odmiany różnią się między sobą kolorem oraz właściwościami, dlatego przed aranżacją łazienki można się nie lada natrudzić. Kamienna podłoga prezentuje się elegancko, dlatego jest wybierana przede wszystkim do łazienek w stylu nowoczesnym oraz klasycznym. Podłoga wygląda atrakcyjnie, ale jest chłodna, dlatego niezwykłe ważne są chodniki łazienkowektóre zapewnią komfort termiczny po zakończonej kąpieli.

W aranżacjach spotyka się również beton, który pojawia się szczególnie często w nowoczesnych wnętrzach. To materiał surowy i stonowany, dlatego wymaga ciepłych dodatków i armatury. Taka podłoga doskonale wpisuje się do stylu industrialnego, gdzie na każdym kroku widać elementy pochodzące z fabryk czy hal produkcyjnych. Można spotkać płytki podłogowe przypominające wyglądem beton. Są one tak samo wytrzymałe, ale zdecydowanie bardziej praktyczne i łatwe do utrzymania.