Zanim przejdziemy do odpowiedzi na to pytanie, musimy przyjrzeć się, do czego odnosi się termin „organiczna pielęgnacja skóry”.Organiczna pielęgnacja skóry jest powszechnie opisywana jako produkty do pielęgnacji skóry, które zawierają wolne od pestycydów, organiczne składniki.

Uważa się, że produkty ekologiczne są bardziej korzystne dla skóry, ponieważ uważa się, że istnieje niewiele lub nie ma żadnych ostrych sztucznych dodatków i dlatego są sprzedawane.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat na rynku nastąpiła poważna zmiana w kierunku organicznej pielęgnacji skóry.Dzieje się tak, ponieważ klienci stają się bardziej świadomi i zwracają większą uwagę na to, jakie składniki nakładają na skórę.Stosowanie certyfikowanej organicznej pielęgnacji skóry ma wiele zalet.Przyjrzyjmy się im, jeden po drugim, a następnie zdecyduj, czy organiczna pielęgnacja skóry jest naprawdę lepsza, czy nie.Zanim przejdziemy do tego, możesz również zajrzeć do tegosklepu ekologicznego,aby znaleźć najlepsze produkty!

1. Wolne od agresywnych chemikaliów

W wielu tradycyjnych produktach do pielęgnacji skóry występują zanieczyszczenia zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego, takie jak ftalany, laurylosiarczan sodu i parabeny.Te zidentyfikowane czynniki rakotwórcze mogą osłabiać układ odpornościowy, rozrodczy i hormonalny.Im więcej użyjesz przedmiotów, tym wyższe stężenia toksyn dotrą do twojego organizmu i będą się kumulować, powodując problemy na dalszej drodze.

Dwa z najczęściej stosowanych składników, parabeny i ftalany, zostały powiązane z rakiem i cukrzycą typu II.

Ponieważ organiczne produkty do pielęgnacji skóry są wytwarzane z całkowicie naturalnych składników, możesz być pewien, że produkt jest w 100% wolny od niebezpiecznych chemikaliów, o ile jest certyfikowany jako organiczny.

2. Bogate w składniki odżywcze

Organiczna pielęgnacja skóry zawiera składniki, które są zgodne z tymi samymi standardami, co żywność ekologiczna.Oznacza to, że nie zawierają żadnych agresywnych chemikaliów, pestycydów ani nawozów.Wiele składników chemicznych stosowanych jako niedrogie wypełniacze wyrządza więcej szkody niż pożytku.Przez kilka tygodni Twoja skóra może wyglądać jaśniej, ale syntetyczne składniki mogą na dłuższą metę powodować podrażnienia, zwiększoną wrażliwość i zatykanie porów.

Jednak gdy stosujesz organiczną pielęgnację skóry, składniki produktu działają w harmonii z Twoim ciałem.Pomaga to skórze w naprawie i samodzielnym osiągnięciu doskonałego zdrowia.

3. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu

Czy wiesz, że główną przyczyną przedwczesnego starzenia się jest nadmierna ekspozycja na słońce?Nawet w pochmurny dzień promienie UV uszkadzają naszą skórę, dlatego filtry przeciwsłoneczne są taką koniecznością.

Niestety, dobranie kremu przeciwsłonecznego, który nie będzie miał szkodliwych skutków, może być bardzo trudne.3 z najczęściej używanych filtrów przeciwsłonecznych to oksybenzon, palmitynian retinylu i oktokrylen.Chociaż udowodniono, że te składniki zapewniają dobrą ochronę, ich bezpieczeństwo jest wątpliwe.

Organiczne produkty ochrony przeciwsłonecznej zawierają naturalne składniki mineralne, takie jak tlenek tytanu, tlenek cynku i tlenek żelaza.Oboje mają trzy lata i są bezpieczni.Dzięki temu w naturalny sposób chronią skórę, nie zagrażając Twojemu zdrowiu.

4. Niealergizujący

Organiczne produkty do pielęgnacji skóry rzadziej wywołują reakcje alergiczne, stany zapalne lub podrażnienia z powodu silnych chemikaliów.Jeśli stosowanie produktów ekologicznych wywoła reakcję alergiczną, najprawdopodobniej będzie to spowodowane naturalnym składnikiem (takim jak orzeszki ziemne lub truskawki), który byłby łatwiejszy do wykrycia.Wystarczy przejrzeć listę składników przed zakupem produktu, aby temu zapobiec.

5. Przyjazny dla środowiska

Produkty organiczne do pielęgnacji skóry zaczynają się od organicznych składników, które są uprawiane i przetwarzane przy użyciu zrównoważonych praktyk.Ponieważ te elementy nie zawierają ostrych dodatków, znacznie mniej odpadów i zanieczyszczeń spływa do kanalizacji i z powrotem do ziemi.Wybierając organiczne kosmetyki, nie tylko zdziałasz cuda dla swojej skóry i dobrego samopoczucia, ale także pozytywnie wpływasz na nasze środowisko.

6. Bez okrucieństwa

Kupujesz produkty do pielęgnacji skóry wolne od okrucieństwa, kupując organiczne produkty do pielęgnacji skóry.Popierasz również trend w branży kosmetycznej dotyczący zniesienia testów na zwierzętach.

7. Pracuj znacznie lepiej

Wysokiej jakości składniki przyczyniają się do lepszych wyników.Produkty organiczne do pielęgnacji skóry są wykonane z doskonałych, czystych, nieszkodliwych związków, które pomagają skórze.

W przeciwieństwie do chemicznych produktów do pielęgnacji skóry, nie przesuszają one skóry w procesie „maskowania” starzenia poprzez czasowe wypełnianie zmarszczek silikonami i produktami ubocznymi ropopochodnymi.Nie zaszkodzą też Twojemu ciału, próbując „wyleczyć trądzik i zrównoważyć tłustą skórę”.Zamiast tego organiczne produkty do pielęgnacji skóry pomagają leczyć skórę od wewnątrz.

Werdykt

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, możemy dojść do werdyktu, że organiczna pielęgnacja skóry jest lepsza i odpowiednia dla każdego.

Produkty organiczne do pielęgnacji skóry są zdrowsze i zawierają naturalne składniki, które odżywiają Twoją skórę.Twoja skóra jest niezwykle delikatna.Aby utrzymać go w dobrym zdrowiu, musisz stawiać tylko produkty najlepszej jakości.Dokonaj więc zmiany i przejdź na całkowicie organiczną rutynę pielęgnacji skóry.