Kiedy rodziliśmy się bez zębów, ludzie wokół nas liczyli na zdrowy wzrost zębów.Mieliśmy je białe, a zanim dorosły, zęby zmieniły kolor na inny, o którym nic nie wiedzieliśmy.

Kiedy kolor naszych zębów zmienia się, jest to spowodowane wieloma czynnikami, w tym jedzeniem, które codziennie spożywamy.Z tego powodu wiele osób podjęło się wybielania zębów.Rzeczywiście stało się to powszechną praktyką wszędzie.

Chociaż cieszymy się, że istnieją opcje wybielania zębów, powinniśmy również obawiać się, że wiele produktów zaczyna zawierać składniki, które mogą być szkodliwe.Te marki wybielające zęby oferują produkty, które nie są zatwierdzone przez FDA.Jeśli nie zostaną zatwierdzone, są potencjalnie szkodliwe dla zdrowia.Ale jeśli zostaną zatwierdzone, oznacza to, że FDA (Food and Drug Administration) zbadała wszystkie składniki, aby upewnić się, że są one bezpieczne do stosowania przez ludzi.

Nakładanie wybielacza

Pielęgnacja zębów wymaga profesjonalnej pracy.Dentyści zwykle dodają trochę nadtlenku i nakładają wybielacze na najlepszą powierzchnię.Dentyści zdają sobie sprawę z tego, że zależy Ci na tym, aby Twoje zęby były wybielane, ale jednocześnie chcą, abyś był bezpieczny.Stosują odpowiednią ilość wybielacza, aby zachował on Twoje zdrowie i sprawił, że Twoje zęby były piękne.Przedawkowanie nie jest właściwe dla organizmu, więc nadmierne stosowanie wybielacza zębów.Profesjonalna aplikacja jest niezwykle ważna.

Właściwy wybielacz zębów

Oprócz tego, jak zastosować wybielacz, profesjonalista będzie wiedział, jaki produkt jest odpowiedni dla Twoich zębów.Wybielacze dostępne bez recepty mogą być dobre, ale potrzebujesz odpowiednich wskazówek, jak ich używać.Jeśli nie jesteś zainteresowany wizytą u specjalisty, radzimy zajrzeć na wiarygodną stronę internetową, taką jak Dentally, lub internetowe recenzje dentystów.Tam będziesz miećnajlepsze zestawy do wybielania zębów sprawdzone przez dentystów.W ten sposób będziesz mieć pewność, jakiego produktu użyć i jak go używać.Wiele wybielaczy zawiera nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu.

Wybielanie zębów w domu

Oprócz porad dotyczących typów wybielaczy do użycia, istnieje kilkawskazówek dotyczących wybielania zębóww domu.Jeśli chcesz wypróbować go w domu, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni dla siebie zestaw wybielający.W zestawach znajdują się różne rodzaje produktów, których można używać w domu.Zalecane produkty specjalne nie powinny być używane z produktami o przeciwnej funkcji.Jeśli dentysta zaleca użycie określonego rodzaju pasty do zębów, używaj tylko tego.Oto Twoja lista kompletnego zestawu do wybielania zębów:

  1. Białe paski ze światłem: Nakładaj paski na około godzinę i pozostaw je na zębach.Przy niewielkiej dawce nadtlenku wodoru w paskach zęby byłyby delikatnie wybielone.Następnie nakładasz niebieskie światło na 10 minut.Światła pomagają prawidłowo widzieć plamy i przyspieszają proces wybielania.
  2. Połączenie pasty do zębów i żelu wybielającego: To połączenie wzmacnia szkliwo i zwalcza próchnicę.Możliwe jest również połączenie tego ze zwykłą pastą do zębów, aby odpowiednio wyczyścić powierzchnię.
  3. Nadtlenek karbamidu: jest to połączenie mocznika i nadtlenku wodoru.Nałóż nadtlenek karbamidu na tackę na usta i włącz światło LED.
  4. Soda oczyszczona: Badania nad sodą oczyszczoną pokazują, że jest ona bezpieczna dla tkanek zębów.Nie szkodzi organizmowi, świetnie nadaje się do czyszczenia jamy ustnej i wybielania zębów.Soda oczyszczona zwalcza również bakterie w jamie ustnej.
  5. Taca: Wybielanie działa również, gdy osoba nosi dopasowaną tackę, która zawiera nadtlenek karbamidu.Może utrzymywać się na zębach do 4 godzin dziennie.

Światła używane w zestawie do wybielania służą do tak zwanego „przyspieszanego przez światło wybielania”.Uważa się, że energia ze światła pomaga poprawić wybielanie zębów, ale badania mówią, że nie może ono działać samodzielnie, z wyjątkiem produktów nadtlenkowych.

Utrzymanie białych zębów

Po wybieleniu zębów ważne jest, aby zachować ich biel.Oto, co powinieneś zrobić:

  1. Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie.Pomaga to w utrzymaniu świeżości zębów na cały dzień i szczotkowaniu wszystkich przebarwień, które mogły się osadzić.
  2. Regularnie nitkuj.Kiedy zauważysz kawałek jedzenia na zębach, nie poliż go tylko językiem.Wyjmij to nicią dentystyczną.
  3. Używaj pasty do zębów z fluorem, która została stworzona specjalnie do wybielania zębów.

Wybielanie wymaga znacznie więcej niż zwykłego zastosowania chemikaliów, aby były białe.Obejmuje to również ostrożne stosowanie tych produktów z mądrością i wiedząc, co działa najlepiej dla Twoich zębów.