toaleta dla niepełnosprawnych

Czy toalety w domu powinniśmy organizować jakoś bardziej dokładnie? Przede wszystkim musimy się zainteresować takimi działaniami, jeżeli w domu są osoby niepełnosprawne. Tak samo też oczywiście muszą postępować przedsiębiorcy, którzy udostępniają swoje biura.

Jak powinna być zaprojektowana toaleta dla niepełnosprawnych?

Nasze indywidualne preferencje co do tego, jak powinny być zorganizowane przestrzenie, w których zażywamy toalety, to oczywiście kwestie podstawowe. Bierzemy je pod uwagę, gdy projektujemy dom, ale także myślimy o nich, gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania w bloku. Niezwykle ważne jest dla nas to, czy będziemy czuli rzeczywiście wygodę, biorąc prysznic albo kąpiel w wannie. Nie mniej istotne, a może nawet ważniejsze będzie to, jak będzie wyglądać toaleta. W końcu to właśnie do pomieszczenia, gdzie jest miska klozetowa, będziemy wchodzili czasami wielokrotnie w ciągu dnia. Jest to tym bardziej ważna kwestia w przypadku osób przewlekle chorych albo starszych, czy też niepełnosprawnych. Jak więc powinna być zaprojektowana toaleta dla niepełnosprawnych, aby zagwarantować tym osobom maksymalną ergonomiczność i wygodę? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na wszelkie niezbędne poręcze, które będą służyły do łatwiejszego przemieszczania się na większej lub mniejszej przestrzeni. Poręcze powinny być oczywiście zlokalizowane na odpowiedniej wysokości, a dużo tu zależy od indywidualnych potrzeb. Sedes oczywiście zamontowany jest zwykle na tej samej wysokości, a uchwyty wcześniej muszą być zweryfikowane przy obecności osoby niepełnosprawnej. W zależności od potrzeb mogą być zamontowane z jednej strony lub po obydwu stronach sedesu.

Montaż elementów w toalecie dla niepełnosprawnych

Jedną z ważniejszych kwestii będzie oczywiście samo zamontowanie wszystkich elementów znajdujących się w toalecie. Trzeba tu oczywiście przeanalizować szereg rozmaitych kwestii związanych z wymiarami. Pamiętajmy o tym, że nie zawsze będziemy w stanie samodzielnie zamontować umywalkę lub miskę wc szczególnie wtedy, jeżeli jest ona podwieszana. Niejednokrotnie najlepszym rozwiązaniem będzie to gdy korzystamy z usług wykwalifikowanych specjalistów. Dla takich fachowców toaleta dla niepełnosprawnych nie stanowi najmniejszego problemu, bo codziennie zajmują się montażem misek wc albo uchwytów. Doskonale wiedzą, w którym miejscu należy dokonać odpowiednich pomiarów i jak powinny przebiegać wszystkie prace, aby całe zlecenie było zakończone jak najszybciej.