żyrandol do salonu

Kryształowy żyrandol to oświetlenie, które coraz częściej pojawia się w aranżacjach wnętrz. Choć do niedawna można go było spotkać jedynie w efektownych salach balowych, obecnie wkracza do mieszkań i staje się coraz bardziej popularny. Jak dopasować żyrandol, aby doskonale komponował się z resztą wnętrza?

Kryształy — w jakim wnętrzu najlepiej się odnajdą?

Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu kryształy pasują niemal do każdego stylu wnętrza. Najważniejsze jest to, aby dopasować je do mebli i dodatków — to najlepszy sposób na stworzenie niebanalnego wnętrza. W przypadku zmiany aranżacji na trochę bardziej efektowną i ozdobną, kryształowy żyrandol będzie prezentował się doskonale. Można umieścić go w salonie, korytarzu, a także w łazience. Gdy zależy nam na niepowtarzalnej sypialni, także i tam znajdzie on swoje miejsce. W połączeniu z drewnianymi komodami w stylu glamour i dużym, eleganckim łóżkiem, można uzyskać naprawdę niepowtarzalne wnętrze.

Kryształowy żyrandol do salonu w nowoczesnym stylu

Choć kryształowy żyrandol kojarzy się ze stylem klasycznym, to jest on doskonałym rozwiązaniem również w nowoczesnym wnętrzu. Właściwie skomponowany żyrandol do salonu z d meblami i dodatkami pozwoli uzyskać zamierzony efekt. W takim przypadku można śmiało postawić na laminowane meble lub wręcz przeciwnie — drewniane w ciemnym kolorze. Ich dopełnieniem będzie kryształowy żyrandol do salonu, który wprowadzi do pomieszczenia nieco awangardy i przełamie elegancję. Model w geometrycznym kształcie świetnie wpiszą się w nowoczesne wnętrze.

Czy żyrandol to dobre rozwiązanie w przypadku łazienki?

Wiele osób rezygnuje z kryształowego żyrandola w łazience, ponieważ obawia się przepychu i nadmiaru ozdób. Jak wiadomo, kryształy same w sobie są elementem ozdobnym. Jednak podchodząc do tematu z dystansem i umiarem, można stworzyć niebanalną aranżację, która zachwyci każdego. Warto pamiętać, iż w przypadku łazienki liczy się rozwaga w detalach. Wybierając kryształowe oświetlenie, warto zrezygnować z efektownych tapet lub lśniących płytek. Wtedy lepiej postawić na stonowane kolory oraz jednolicie płytki czy armaturę.

Rozmiar żyrandola ma duże znaczenie

Jedna z istotniejszych kwestii w trakcie wyboru żyrandola, jest jego rozmiar. Nie każdy model dobrze komponuje się z resztą przestrzeni ze względu na swoją wielkość. W przypadku korytarza lub łazienki żyrandol nie powinien przekraczać 50 cm. Natomiast w innych pomieszczeniach, szczególnie w salonie, można postawić na większy model, który nie pomniejszy optycznie wnętrza.