Główna Reszel Zwolniona z pracy za wpis na Facebooku!
16

Zwolniona z pracy za wpis na Facebooku!

Zwolniona z pracy za wpis na Facebooku!
0
16

Galeria „Zamek” pozostanie w Reszlu, informowaliśmy o tym już wcześniej. Zmieni się jednak jej kierownictwo. Minionej środy w trybie natychmiastowym została zwolniona z pracy Diana Stajszczak, dotychczasowa kierownik galerii. Powody? Między innymi zaangażowanie… w ratowanie „Zamku”.

 

(…) – Dyrektor Muzeum Warmii i Mazur, Piotr Żuchowski postanowił zlikwidować Galerię „Zamek” w Reszlu, która istnieje od 1985 roku, czyli 32 lata. Galerii zarzuca przede wszystkim brak realizacji ambitnych celów określonych podczas jej powoływania. Nie jest prawdą, że Galeria „Zamek” w Reszlu nigdy w pełni nie realizowała ambitnych celów określonych podczas jej powoływania – napisała w poście Diana Stajszczak.

Kierownik galerii odparła też zarzut jakoby w Reszlu nie były organizowane wystawy „na wysokim poziomie artystycznym”.

– Franciszek Starowieyski, Teresa Pągowska, Jan Berdyszak, Barbara Falender, Adam Myjak, Stasys, Edward Dwurnik, Henryk Cześnik, Bożenna Biskupska, Andrzej Fogtt, Bronisław Chromy i wielu innych – wymienia była już kierownik galerii.

Ostatecznie marszałek województwa uchylił decyzję Żuchowskiego w sprawie likwidacji „Zamku”. Galeria zostaje, jednak kierować ją będzie już ktoś inny.

– Myślę, że dyrektor może czuć się trochę skompromitowany tym, że nie uzgodnił wcześniej z panem marszałkiem decyzji o likwidacji galerii. Ja zostałam „kozłem ofiarnym” – mówi Diana Stajszczak…

 

Cały artykuł w piątkowym (1o listopada) wydaniu gazety: tk-logo

 

Komentarze(16)

 1. A może jest tak, że w wyremontowanym zamku panowie rządziciele chcieliby otworzyć bardziej dochodowy interes, może jakąś własną, prywatną knajpę, a galeria stanęła na drodze?

 2. nigdy nie mów nigdy – za czasów p. kierownik ludzie z Reszla zapomnieli o galerii, a stawianie się w takim panteonie to dopiero kompromitacja

 3. Uważam , że kierowniczka walczyła o swoje miejsce pracy jak również o pracowników. Nie widzę w tym nic złego. Martwi mnie podejście do tematu Pana Marka Gustawa , że po nagłośnieniu podjął rozsądna decyzję. Lepiej później niż podjąć.

     1. Moim zdaniem również nic dobrego, ale przyznaję rację, że on go popiera. Wynika to z jego komentarzy na tym portalu.

 4. A to że wysokość poziomu zależy od mierzącego to pani zapomniała? Z daleka czuć że poszło o coś innego, za takie przewinienia jest wiele kar porządkowych i to niekoniecznie materialnych. Rozwiązanie stosunku pracy to radykalne rozwiązanie stosowane np. za brak lojalności i wówczas wymyśla się redukcje etatów, likwidację stanowiska, zmianę koncepcji itp. Ale z drugiej strony czy warto mieć świadectwo pracy z takim wpisem (opinią).

 5. Zasada garnka zafunkcjonowała w tym przypadku. Tak to jest jak się donosi na poprzednią p Kierownik, aby otrzymać stołek dla siebie. Ucho urwało się. Powodzenia w nowym miejscu

  1. Do powyżej. Poprzednia Kierowniczka urządzała po godzinach libacje za pieniądze. Wielkie imprezy w pięknych wnętrzach a kasa do własnej kieszeni. Nikt nie musiał na nią donosić, podczas niezapowiedzianej kontroli sama wpadła.. Do Reszka – po co się wymądrzasz jak nie wiesz!

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *