Znalazł portfel i… ruszył na zakupy. Teraz może posiedzieć za to 10 lat

Znalazł portfel i… ruszył na zakupy. Teraz może posiedzieć za to 10 lat

Piętnaście zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konto bankowe przedstawili kętrzyńscy kryminalni 39-latkowi. Mężczyzna, za pomocą znalezionej karty, płacił „zbliżeniowo” za zakupy w różnych sklepach na terenie miasta.

 

Karty bankomatowe z możliwością zbliżeniowego dokonywania płatności stają się standardem. Jednak gdy nasz dostęp do pieniędzy staje się łatwiejszy, ich kradzież staje się również prostsza. Przekonała się o tym mieszkanka Kętrzyna, która na terenie miasta zgubiła portfel z kartą bankomatową.

– W październiku 2017 roku kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie od kobiety o przywłaszczeniu portfela, w którym znajdowała się min. karta bankomatowa, dowód osobisty oraz pieniądze – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. – Zgłaszająca nie potrafiła podać dokładnych okoliczności i miejsca gdzie doszło do przywłaszczenia. Po utracie portfela z jej konta bankowego zniknęło kilkaset złotych.

Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśniania sprawy. W toku dochodzenia funkcjonariusz prowadzący postępowanie ustalił, że w okresie od 17 do 18 października 2017 r. doszło do kilkunastu transakcji w różnych sklepach na terenie miasta gdzie „zbliżeniowo” płacono kartą za zakupy. Funkcjonariusz dotarł do zapisów monitoringów, gdzie na nagraniach rozpoznał 39-latka.

– Typowania okazały się strzałem w dziesiątkę. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że to właśnie on wszedł w posiadanie portfela i za pomocą karty bankomatowej płacił „zbliżeniowo” za zakupy – dodaje Ewelina Piaścik. – Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 15 zarzutów za kradzieże z włamaniem na konto bankomatowe. Teraz może mu grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej poinformować placówkę bankową. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami.

red

 

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Podobne artykuły
6Komentarz
  • Czytelnik
  • Dodano 2 stycznia 2018

  Nie ma to jak analogowe pieniadze – „znalezione nie kradzione” a tu proszę znalazł a ma zarzut kradzież z włamaniem. Apel do mieszkańców nie tylko tych którzy utracą kartę ale również do tych co ją znajdą.

  Odpowiedz
   • zbych
   • Dodano 2 stycznia 2018

   To tylko desperat w dobie informatyki płacił tym plastkiem.Sam pozostawiłem otwarty portwel w sklepie i zapomniałem schować ale nikt go nie potrzebował.Mnie samemu głupio było wedle ludzi,że mogli sobie pomyśleć,że to była prowokacja.

   Odpowiedz
    • Rusałka leśna
    • Dodano 2 stycznia 2018

    Zbysiu pisze się portfel przez F a nie przez W taki mądry jesteś wszystko wiesz najlepiej .

    Odpowiedz
     • zbych
     • Dodano 2 stycznia 2018

     „W” czy „F” nie istotne nie siałem paniki tylko zaskoczyłem gdzie mógłby być i był.

     Odpowiedz
      • Rusałka leśna
      • Dodano 2 stycznia 2018

      Widzisz Zbysiu może dla Ciebie to jest ” nie istotne ” dla mnie to jest istotne bo nieistotne piszemy razem a nie oddzielnie . Nie czepiałabym się pisowni gdybyś przyznał się do błędu ale Ty tego nie potrafisz .Wiesz wszystko najlepiej pouczasz innych bronisz jak niepodległości największego szkodnika w mieście . Pewno gdyby on puścił bąka to powiedziałbyś , że to ambrozja pachnie . Znając Ciebie pewnie podkulisz ogonek i będziesz udawał , że nie przeczytałeś tego co napisałam.

  • Tadeusz norek
  • Dodano 2 stycznia 2018

  828 828 828 numer do szybkiego blokowania wszystkich zgubionych dokumentów. Warto zapisać

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *