Główna Kętrzyn Znalazł portfel i… ruszył na zakupy. Teraz może posiedzieć za to 10 lat

Znalazł portfel i… ruszył na zakupy. Teraz może posiedzieć za to 10 lat

Znalazł portfel i… ruszył na zakupy. Teraz może posiedzieć za to 10 lat
0
6

Piętnaście zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem na konto bankowe przedstawili kętrzyńscy kryminalni 39-latkowi. Mężczyzna, za pomocą znalezionej karty, płacił „zbliżeniowo” za zakupy w różnych sklepach na terenie miasta.

 

Karty bankomatowe z możliwością zbliżeniowego dokonywania płatności stają się standardem. Jednak gdy nasz dostęp do pieniędzy staje się łatwiejszy, ich kradzież staje się również prostsza. Przekonała się o tym mieszkanka Kętrzyna, która na terenie miasta zgubiła portfel z kartą bankomatową.

– W październiku 2017 roku kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie od kobiety o przywłaszczeniu portfela, w którym znajdowała się min. karta bankomatowa, dowód osobisty oraz pieniądze – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. – Zgłaszająca nie potrafiła podać dokładnych okoliczności i miejsca gdzie doszło do przywłaszczenia. Po utracie portfela z jej konta bankowego zniknęło kilkaset złotych.

Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśniania sprawy. W toku dochodzenia funkcjonariusz prowadzący postępowanie ustalił, że w okresie od 17 do 18 października 2017 r. doszło do kilkunastu transakcji w różnych sklepach na terenie miasta gdzie „zbliżeniowo” płacono kartą za zakupy. Funkcjonariusz dotarł do zapisów monitoringów, gdzie na nagraniach rozpoznał 39-latka.

– Typowania okazały się strzałem w dziesiątkę. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że to właśnie on wszedł w posiadanie portfela i za pomocą karty bankomatowej płacił „zbliżeniowo” za zakupy – dodaje Ewelina Piaścik. – Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał łącznie 15 zarzutów za kradzieże z włamaniem na konto bankomatowe. Teraz może mu grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej poinformować placówkę bankową. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami.

red

 

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Komentarze(6)

  1. Nie ma to jak analogowe pieniadze – „znalezione nie kradzione” a tu proszę znalazł a ma zarzut kradzież z włamaniem. Apel do mieszkańców nie tylko tych którzy utracą kartę ale również do tych co ją znajdą.

    1. To tylko desperat w dobie informatyki płacił tym plastkiem.Sam pozostawiłem otwarty portwel w sklepie i zapomniałem schować ale nikt go nie potrzebował.Mnie samemu głupio było wedle ludzi,że mogli sobie pomyśleć,że to była prowokacja.

          1. Widzisz Zbysiu może dla Ciebie to jest ” nie istotne ” dla mnie to jest istotne bo nieistotne piszemy razem a nie oddzielnie . Nie czepiałabym się pisowni gdybyś przyznał się do błędu ale Ty tego nie potrafisz .Wiesz wszystko najlepiej pouczasz innych bronisz jak niepodległości największego szkodnika w mieście . Pewno gdyby on puścił bąka to powiedziałbyś , że to ambrozja pachnie . Znając Ciebie pewnie podkulisz ogonek i będziesz udawał , że nie przeczytałeś tego co napisałam.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *