Główna Wywiady Zmiany w Prawie i Sprawiedliwości Rafał Rypina nowym szefem partii
67

Zmiany w Prawie i Sprawiedliwości Rafał Rypina nowym szefem partii

Zmiany w Prawie i Sprawiedliwości Rafał Rypina nowym szefem partii
0
67

Rafał Rypina został wybrany przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kętrzyńskim. Po wyborach przeprowadziliśmy krótką rozmowę z nowym szefem partii.

 

– Wygrał Pan wybory w komitecie lokalnym Prawa i Sprawiedliwości w Kętrzynie, gratuluję. Pytam też co teraz?

– Jeśli pyta Pan w znaczeniu czy mam koncepcję, to mam. Uważam, że po pierwsze nie należy szkodzić – co dla wielu osób związanych z polityką, niezależnie od barw politycznych ciągle nie jest takie oczywiste. Po drugie to my jesteśmy dla ludzi, a nie odwrotnie. O tym zdaje się również zapomniano. I rzecz jeszcze jedna; polityka nie może być celem samym w sobie. To tylko narzędzie, które w moim przekonaniu należy wykorzystywać w imię naszego wspólnego – czytaj mieszkańców Kętrzyna – interesu.

Czy szykują się jakieś roszady personalne?

– Zbyt wcześnie byłoby teraz o tym mówić. Nie chcę wyciągać królika z kapelusza. To styl uprawiania polityki powszechny w Kętrzynie, ale czy dobry? Nie sądzę. Powiem tak: ludzi należy traktować serio, bo nikt nie lubi – mówiąc kolokwialnie – być robionym w konia.

– Wiele osób zadaje to pytanie: Czy będzie Pan kandydował na burmistrza Kętrzyna?

– To trudna decyzja i z jednej strony chciałbym aby była ona zespołowa. Z drugiej – wiele osób wiąże nadzieje na pozytywne zmiany w mieście z moją osobą. W tej chwili mogę powiedzieć tyle, że nie chciałbym nikomu sprawić zawodu.

– Wybory samorządowe jednak dopiero za rok, a partyjne już za nami. Czy coś się z mieni w PiS-ie?

– Chciałbym, żeby spotkania miały charakter nieco bardziej otwarty. Jeśli mamy aspiracje uczestniczenia w życiu publicznym, musimy być transparentni i otwarci. Niech dyskusja o przyszłości Kętrzyna będzie swego rodzaju otwartym forum. Proszę mnie źle nie zrozumieć. Daleko mi do populizmu, ale pewne kwestie muszą być konsultowane bezpośrednio z ludźmi.

Brzmi to jak wizja społeczeństwa obywatelskiego. Uważa Pan, że to możliwe?

– Jestem do tego absolutnie przekonany.

– Dziękuję za rozmowę.

Robert Majchrzak

 

Fot. Facebook.com/PiSKetrzyn, Robert Majchrzak

Komentarze(67)

 1. Pan to jest jednak gość Panie Rafale. Wygryźć takiego wyjadacza jak Prokop, to jest majstersztyk. Teraz czas na pokonanie kolejnego wąsa. Trzymam kciuki.

 2. „Zmiany w prawie i sprawiedliwości” już sam tytuł mnie zainteresował bo myślałem,że Pan prezydent nie wetował.Dalej nie czytam bo to nie moja polityka.

  1. /.”Kolego pseudo Zbyszek, znamy już dobrze takich” mądrą” myślących ,między innymi : glonojad, elektryk, wichrzyciel itp.,którzy całowali o…… a. w tył. Czyżbyś należał do nich

 3. Coś skromny ten wywiad. Pewnie Majcher zasnął – już dawno Rafał został wybrany! Panie Rafale czas zabrać się za powiat. Niech z Panem ustalają pewne decyzje a nie z sołtysem.

  1. Nie czepiaj się redaktora. To inne media przysnęły. Tygodnik Kętrzyński jako pierwszy poinformował o tej zmianie i chwała mu za to. A wywiad pierwsza klasa.

 4. Przyłączając się do gratulacji cisną mi się słowa Siary z Kilera: „Ale mnie Pan zaimponował”. Brawo i do przodu. Ma Pan mój głos w przyszłorocznych wyborach. Tak trzymać.

 5. Niespodziewane to zwycięstwo wyborcze Pana Rypiny.Prokop(Pup) od lat z żoną i z Kochanowskim (Pcpr)w ukladzie z Mordasiewiczem rządzili w powiecie.I rządzą dalej z Pieniakiem Niedziolka i Krasińskim.Wybór Rypiny niczego nie zmienia ale jest sygnałem wewnetrznego niezadowolenia z zarządzania partią.Naklada się na to słuszne lub nie postrzeganie prowadzonej polityki kadrowej jako desantu „misiewiczow” ,kolesiostwa i swoistej „polityki prorodzinnej”.Ile w tym niezadowoleniu obywatelskiego oburzenia a
  ile zawiedzionych z nominacji -czas pokaże.Jeśli Pis rzeczywiście chce zwyciężyć w wyborach burmistrza to Rypina taką szansę otwiera.Prokop natomiast jaki jest ….taki jest.Zdolność koalicyjna Pisu zarządzanego przez Prokopa i radna Teresę- od Platformy Obywatelskiej czasów Mordasiewicza i Zbigniewa Nowaka po Sld Pieniaka i połamane Psl -nie wszystkim odpowiada i stała się powodem zarzutów o bezideowosc.Rypina ma tę sytuację uleczyć.

  1. Wystarczyło napisać czas na przewietrzenie zatęchłej sceny politycznej. Nie zazdroszczę ponieważ Kętrzyn jest bardzo zadłużony i każdy następca hećmana będzie miał ten problem na głowie.
   Gratuluję Panie Rafale

  2. Panie Jarku ,jest nie do zniesienia to co pan pisze ,proszę przyjrzeć się się swojej osobie a następnie krytykować pozostałych.Znamy wszyscy jak to pan pluł na n….. a obecnie ,wciskamy się w tył.

 6. Prokop dobry był.Jako czlowiek. O swoich pamiętał. O rodzinę dbał. Teresa tez w porządku. I mądrość w sobie miała. Życiową. Rządzili jak w bajce.Długo i szczęśliwie.I to mimo tylko dwoch mandatów:jej i Kochanowskiego.Ale taka losu koleina -Rządzili oni-Teraz Rypina.

 7. Jeśli dobrze rozumiem to Rypina został szefem Prokopa i zięcia a Prokop nadal pozostal szefem żony Rypiny.Kto jest szefem wszystkich szefów?

 8. Zajebiście, zajebiście. A wywiad krótki ale konkretny. Wyrobił się Rafał w polityce i pokazał klasę. Ja myślę że na burmistrza może i powinien Pan już startować.

 9. W ostatnią sobotę odbyły się wybory w powiatowym PO i nikt z tego powodu nie robi sensacji. Partie przygotowują się do wyborów. A, że przy okazji nastąpiła zmiana pokoleniowa to dobrze. Miejmy nadzieję, że ten powiew świeżości przełoży się pozytywnie na sprawy mieszkańcow.

 10. Brawo Panie Rypina!!! Jedyna dobra zmiana jaka nastąpiła w ostatnim dziesięcioleciu Kętrzyna. Teraz pora na zmianę … burmistrza.

 11. Już nie mogę się doczekać wyborów. Rypina w końcu wystartuje na burmistrza, poniesie przewidywalną klęskę (bo tutaj kilkunastu klakierów nie pomoże wygrać tak jak miało to miejsce w wyborach partyjnych),i może skończą się te idiotyczne komentarze o jego rzekomym geniuszu. Było już na lokalnym podwórku kilku podobnych. Chcieli zabłysnąć a zgaśli jak kiepy. Tak będzie i w tym przypadku.

 12. Panie Rypina jak Pan wytłumaczy PIS z koalicji w Radzie Powiatu ze Zdrajcami i SLD.
  Ta banda niszczyła NORMALNYCH ludzi : M.Tabaka , R. Chodara ,A .Mazurowska , I.Małachowska o R. Kawczynskim nie wspomnę

  1. Pytanie o tyle niewygodne ,że Pan Rypina zajął chyba miejsce Pana Chodary w Wydziale Komunikacji. Wygrał wprawdzie konkurs miedzy innymi z Panem Kulasem ale …. Sąd uznał zwolnienie poprzednika za niezgodne z prawem.Tyle prawo.Sąd sądem a sprawiedliwość……Jeśli w polityce wyznacznikiem sukcesu jest skuteczność -to jak dotąd poza wyborami do rady miejskiej -jest to sukces jedyny.Ostatnia potyczka z Prokopem to purrysowe zwycięstwo.I ci którzy go popierali wkrótce się o tym boleśnie przekonają. Na stanowisku NaczelnikaPan Rypina wydaje się kompetentny.Złośliwi mówią że jak wygra i będzie burmistrzem to zięć zostanie vice.Ale czego to ludzie nie wymyślą.Zwłaszcza złośliwi …

 13. Panie Rypina, mimo że jestem bezpartyjny, i nie jestem zwolennikiem PIS-u, ani żadnej innej partii, chciałbym też pogratulować wyboru. Niestety mimo mojego pozytywnego nastawienia do Pana, w związku z tym że kierownictwo PIS-u, łącznie z przestępcą politycznym A.Dudą udającym Prezydenta RP i jednocześnie hańbiąc powagę stanowiska głowy państwa stosuje faszystowskie i bandyckie działania wobec Polski i Polaków, oficjalnie popierają faszystowskie organizacje takie jak ONR i Młodzież Wszechpolska, czy utrzymując największego złodzieja RP Rydzyka, przekazując na jego pazerne zachcianki niebagatelne sumy naszych Polaków pieniędzy, zaniedbując pilniejsze potrzeby. Niszcząc wszystko to co razem zbudowaliśmy. Stawiając nasz kraj na marginesie Europy. Oszukując rodaków, realizują swoje chore fanatyczne zamysły nie patrząc na następstwa i krzywdę narodu. NIE OTRZYMA PAN MOJEGO POPARCIA W NASTĘPNYCH WYBORACH.

  1. Panie Trzaska za te słowa wypowiedziane przez pana na prezydenta RP i partię PIS, szkalując i poniewierając .Ja jako prawdziwy obywatel RP, składam zawiadomienie do prokuratury.

   1. A składaj składaj i za składanie fałszywych zawiadomień też jest paragraf . Myślisz że pis będzie trwał wiecznie ? jakoś nie znam w historii takich przypadków . Każda rewolucja pożera własne dzieci obywatelu rp.Właśnie mamy przykład z Premier Szydło przyjdzie czas , że zostanie zapytana o niepublikowanie ogłoszeń TK itp.
    „…..Tego dnia ja osobiście rozmawiałam z Prezesem Rady Ministrów panią Beatą Szydło i podczas tej rozmowy Pani Premier poleciła mi, abym nie kierowała sprawy do zredagowania i ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Polecenie takie od Pani Premier otrzymywałam każdorazowo, przy okazji wydania przez Trybunał Konstytucyjny kolejnych orzeczeń aż do 16 sierpnia 2016 r.” – wynika z zeznań jednego z świadków …….. ” koniec cytatu

  1. Na pewno nie oddam głosu na partię która popiera organizacje faszystowskie, a więc PIS. Co do wyboru na kogo zagłosuję, nie wiem. Zawsze oceniam konkretne osoby, co zrobiły dotychczas, co chciałyby zrobić, jakie wartości posiadają jako mieszkaniec naszego miasta, regionu. Oto co biorę pod uwagę ….

   1. No więc jeśli ocenia Pan konkretnych ludzi i po tym co zrobili, to w zasadzie powinien Pan z automatu głosować na Rypinę. Z felietonów p. Rypiny wynika, że nie jest on chadekiem, a raczej chrześcijańskim socjalistą i w sprawach społecznych jest mu zapewne najbliżej nawet do SLD z którym Pan przypuszczalnie sympatyzuje, niż do postsolidarnościowego liberalizmu. Nawet w kwestii asfaltowych chodników się zgadzacie, więc ? Więc moim zdaniem przyjmuje Pan tylko pozę kontestatora. Obawiam się, czy pod nią nie jest Pan zwykłym koniunkturalistą? Oby nie. Na poziomie lokalnym polityka sprowadza się do wyboru priorytetów typu: czy budujemy kolejny amfiteatr, czy przywracamy normalne oświetlenie uliczne. Polityka kętrzyńska niestety dzieli się na Rypinę i całą resztę. Bo do cholery jasnej jaka to różnica czy nowe bullodromy, skwerki, rondka i parki linowe propaguje Hećman, czy Szypulska lub Baraniecka. Jaka to różnica czy polbrukiem w miasto napier… Hećman czy Niedziółka. Jest mi bez różnicy czy drzewa z Placu Piłsudskiego padły decyzją Hećmana czy Dojlido. Podział jest prosty. Oni albo Rypina.

 14. No Brawo p. Koniec, wpis godny trolla pisowskiego, właśnie … BUTA, CHAMSTWO, AROGANCJA, oto motto katola pisowskiego …

  1. Panie Leszku „pustaków ” należy ignorować spuścić wodę w wc na takie osoby i ich komentarze . Bardzo ładnie i dosadnie skomentował Pan to co się u nas dzieje w mieście i w kraju. Pozdrawiam

 15. Dopóki Rypina będzie trwał w ukladzie tej władzy i tworzył pisowski uklad koalicyjny pozostanie jedynie wiarygodny dla części elektoratu-a to za mało.Tym bardziej ,że co zaproponuje z Prokopami ,Kochanowskim,Komorowskim,Pieniakiem.Potrzebny as w rękawie a nie zgrane karty.

  1. Dla osób niechętnych Rypinie zawsze będzie źle. Był pod Prokopem to źle bo marionetka. Wygrał z Prokopem też źle bo jeszcze Kochanowski jest i zgrane karty. Wyciągnie asa, to będzie źle że niby as, ale kolor nie taki. Napisz prosto popieram Hećmana z głowy.

 16. W Kętrzynie elektorat dzieli się prosto: na tych co nie chcą zmian bo mogą one zaszkodzić utartym układom oraz tych, co zmian oczekują jak ziemia deszczu w suche lato. Ci pierwsi bez względu na przekonania polityczne zagłosują na Hećmana, a Ci drudzy liczą na Rypinę. Reszta jest tylko nieistotnym słowotokiem. Przekonania polityczne nie mają znaczenia. Pan Trzaska napisał to między wierszami bardzo dobitnie.

  1. Bez odcięcia pisowskiej pępowiny nic z tego nie bedzie.Pan Trzaska nie zagłosuje na Rypine -bo jest z Pisu- a nie dlatego że chce zmian w Ketrzynie.I to prawda że napisał to bardzo dobitnie.I nie między wierszami -a wprost .Przekonania polityczne mają znaczenie.

 17. Człowieku powyżej, wyjaśnij mi czym wsławił się Rypina, że pompuje się go sztucznie na następcę Hećmana? On nawet w wydziale komunikacji siedzi zamknięty w pokoju bo boi się z niego wyjść.

  1. Lubisz Krzysztofa. Lubisz. A nawet jeśli nie, to lubisz tych którzy będą uprawiać taką samą politykę. Alternatywą może być tylko Rypina.

  1. Z tego co podaje na swoim profilu, pan Rypina skończył studia państwowe – czyli takie, gdzie ciągle nie obowiązuje typowa dla prywatnych „wyższych szkół lansu, fajansu i biznesu” zasada, że jak płacę to wymagam. Skończył, czyli umiał. Skończ i ty, nawet ten mało renomowany UWM. A co miał jeszcze skończyć? Oxford? A nawiasem mówiąc czy każdy musi mieć wyższe?

 18. Czyżby Sojusz Lewicy Demokratycznej zawiązał koalicją z Pis-em w powiecie? Brzydko to pachnie dla potencjalnych wyborców lewicy w najbliższych wyborach. To tak, jakby ktoś wrzucił granat do latryny. Oj będzie śmierdziało, oj będzie.

  1. Co będzie śmierdziało? Nie rozumiem. PiS i SLD (poza liberalno-lewacką frakcją SLD) mają wizję państwa solidarnego, prospołecznego, bezpiecznego i przyjaznego. Na poziomie lokalnym pozbawionym ideologii, pasują do koalicji jak mało kto. No chyba nie będą bratać się z liberalną PO, Nowoczesną lub obrotowym PSLem? To by dopiero śmierdziało.

   1. Sojusz PiS-u z SLD-e to tak jakby łączyć wodę z ogniem. Trzeba umieć rozgraniczyć autentyczny, prospołeczny program SLD, a mamieniem elektoratu kasą 500+. Czym się różni kupowanie głosów przed lokalem wyborczym za flaszkę, a rozdawnictwem naszych podatków – oczywiście by głosowali na darczyńców? Poziom lokalny też jest „zideologizowany”, czyżbyś zakładał, że wyborcy z dołów są pozbawieni procesu myślenia i z zamkniętymi oczami, uśmiechem na ustach będą popierać łamanie konstytucji. Historia nas uczy, jak zostały zjedzone „przystawki” za poprzedniego panowania PiS-u. Koalicja – obojętnie na jakim poziomie samorządowym – z PiS-em, to samobójstwo lewicy.

    1. No i poleciałeś „mową , trawą tyle że czerwoną” prospołeczną autentycznością. 500+ to konkret. SLD mogła to zrobić dwukrotnie. Wasza zielona przystawka do dzisiaj się SLD odbija i to nieprzyjemnie.
     W PIS upadła dynastia, jest szansa na lepsze

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *