Główna Informacje Zeznania roczne przez internet. Fiskus czeka na Twoje rozliczenie do końca kwietnia
2

Zeznania roczne przez internet. Fiskus czeka na Twoje rozliczenie do końca kwietnia

Zeznania roczne przez internet. Fiskus czeka na Twoje rozliczenie do końca kwietnia
0
2

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Kętrzynie zachęca do skorzystania z prostej, wygodnej i szybkiej metody przesyłania zeznań rocznych za rok 2017. Na portalu www.e-deklaracje.gov.pl dostępne są interaktywne formularze podatkowe oraz instrukcja ich wypełniania i przesyłania.

 

Zeznania roczne można przesłać bez podpisu kwalifikowanego. Za podpis może posłużyć pięć cech osobowych: identyfikator podatkowy NIP lub PESEL, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu z zeznania rocznego za 2016 r. lub „0” w przypadku nie złożenia żadnego zeznania za 2016 r.

Pamiętajmy! Należy zachować numer referencyjny oraz wydrukować UPO (urzędowe potwierdzenie odbioru), które jest dowodem złożenia zeznania. Złożenie zeznania w formie elektronicznej gwarantuje oszczędność czasu oraz kosztów związanych z opłatami pocztowymi, czy dotarciem do Urzędu Skarbowego. Skraca czas przetwarzania dokumentów co może skutkować przyśpieszeniem zwrotu nadpłaconego podatku. Korekty deklaracji złożonych w drogą elektroniczną można także przesyłać przez internet. Termin składania zeznań upływa 30 kwietnia 2018 r.

Źródło: US Kętrzyn

 

Fot. Money.pl

Komentarze(2)

  1. Z żoną chcieliśmy tak tradycyjnie przekazać 1 % na cel charytatywny,fiu,fiu chodzenia ,pisania,konsultowania i wkoncu totalnego załamania, PIT poszedł wkońcu do Urzędu bez odlicznia.Ciekawo czy coś posunelo sie do przodu z tym 1 %,chyba nie.

    1. O proszę biura poselskie i senarorskie w terenie będą pomagać mieszkańcom w odpisie PITa 1% na rzecz fundacji ks.Rydzyka.Myślę a nawet jestem pewien,że gro wpisujących się tu na łamach tej gazety to ludzie z doświadczeniem administracyjnym i ekonomicznym to może społecznie pomogliby w wypełnieniu PITu na cele charytatywne mieszkańcom naszego grodu.Ale co ja piszę po co ?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *