Główna Kętrzyn Zatrucie tlenkiem węgla w Kętrzynie. Trzy osoby w szpitalu!

Zatrucie tlenkiem węgla w Kętrzynie. Trzy osoby w szpitalu!

Zatrucie tlenkiem węgla w Kętrzynie. Trzy osoby w szpitalu!
0
15

Kętrzyńscy policjanci wyjaśniają przyczyny zatrucia tlenkiem węgla, do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Trzy osoby trafiły do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 1 lutego, kilka minut po godzinie dwudziestej. Oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadomień Ratunkowych, że w jednym z mieszkań przy ul. Moniuszki w Kętrzynie doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Pod wskazany adres natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe.

– Funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu przebywały trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobieta – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik prasowy kętrzyńskiej policji. –  Stężenie tlenku w mieszkaniu było na tyle wysokie, że dwóch mężczyzn straciło przytomność, a kobieta podtruła się.

Cała trójka trafiła do szpitala. Policjanci i biegły ustalają czy przyczyną zatrucia mógł być niesprawny łazienkowy piecyk gazowy.

red

 

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Komentarze(15)

 1. Jeśli czad to niekoniecznie niesprawny łazienkowy piecyk gazowy a raczej niesprawny przewod kominowy. Na ktory lokator nie ma wplywu. Teraz się okaże czy SM sprawdza i czyści przewody kominowe odprowadzajace spaliny. Sprawdzają wentylację ale to nie to samo. To osiedle szczególnie powinno być badane bloki mają już ponad 40 lat. Ludzie usuwaja ściany i tej przebudowy mieszkań mało kto zgłasza. Zarzucenie przewodu gruzem odprowadzajacego spaliny jest przy tej okazji mozliwe.

  1. Z kominem się zgadzam,że różnie może być.Dodać trzeba jeszcze o oknach tych szczelnych, nowoczesnych,które mają obcje filtracji a mało kto je przełańcza z uwagi na niewiedzę lub boi się,że liczniki na grzejnikach będą bić.I dobry komin nie pomoże jak zabraknie cyrkulacji powietrza w mieszkaniu.Tu kamyczek w stronę SM aby poprzez TV Kętrzyn zamiast polityki prowadziła akcję uświadamiającą lokatorów.

 2. Problem w tym czy niedouczeni policjanci z biegłym (oby nie ze SM) nie zamietli sprawy pod dywan. Na tym osiedlu mnóstwo ludzi używa piecyki jeszcze stare, nadal sprawne. Tylko kto wie kiedy były czyszczone kominy? Kontrola cugu wentylacji to nie wszystko.

   1. Ocenę uważasz za obrazę? Gratulacje. Właściwa ocena pobudza do działania. Twój pseudonim ma charakter szyderczy.

 3. Przyczyną jest zły system wentylacji, szczelne okna brak nawiewników i głupota ludzi ( nie rozszczelniają okien ) . W komunie kanały wentylacyjne były podłaczane co drugą kondygnację co zakłóca ciąg kominowy reszty nie muszę tłumaczyć

  1. Jeśli tak było więc teoretycznie nadal tak jest jeśli ktoś w między czasie nie przebił sobie wentylacji z innego kanału. Jednak ze wentylacja to jedno a drożność kominy spalinowego to drugie. Mieszkam na tym osiedlu mam rozszelnione okno w kuchni i wszędzie otwarte kratki. Jednak ze nigdy jeszcze nie zauważyłem aby z komina spalinowego poleciał jakieś śmieci w dół po czyszczeniu. Zatem mogę monmiemac ze spalinowki nikt nie czyści a kontrola sprowadza się do wentylacji. To jak leczenie hemoroidow u laryngologa.

     1. bzdura,, jezeli jest ciąg to jakie pajęczyny , śmieci, czy komin był martwy ??

 4. Czy redaktora stać na odrobinę chęci aby nam społeczeństwu uzupełnić informację co było powodem tego nieszczęścia? Czy nadal mamy żyć w niewiedzy a informacje czerpać z plotek? Dziennikarstwo to podobno „służba społeczna”. Sugerowano w artykule niesprawność piecyka. W komentarzach dość często wymieniano drożność kominów? Czy redaktor był w SM aby zadać pytanie osobie nienadorującej pracowników technicznych i procedury? Przecież tu chodzi o dosyć duży odsetek mieszkańców powiatu którzy używają piecyków do ogrzewania i ciepłej wody. Mieszkańcy SM nie tylko w Kętrzynie są tym zainteresowani.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *