Za mandat możesz zapłacić kartą! Z tego udogodnienia skorzystał już jeden z mieszkańców gminy Reszel

Za mandat możesz zapłacić kartą! Z tego udogodnienia skorzystał już jeden z mieszkańców gminy Reszel

Policjanci ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy zostali przeszkoleni z obsługi terminali płatniczych. Urządzenia od razu trafiły „na służbę” i są wykorzystywane w codziennej pracy policjantów. Z tego udogodnienia skorzystał już, jeden z mieszkańców gminy Reszel, który nie zastosował się do zakazu zatrzymywania się.

 

– Policyjny terminal płatniczy, to elektroniczne urządzenie do bezgotówkowego uiszczania grzywny nałożonej w drodze postępowania mandatowego – tłumaczy mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Osoba ukarana mandatem karnym może dokonać płatności w miejscu kontroli drogowej. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców.

Wybór tej formy płatności będzie zależał od osoby ukaranej. Ułatwi to policjantom m.in. postępowanie z obcokrajowcami.

– Policjanci wykorzystując terminal muszą przede wszystkim zweryfikować czy osoba dokonująca płatności jest rzeczywiście właścicielem karty bankomatowej – dodaje Ewelina Piaścik. – Czynność osoby korzystającej z tej formy płatności ogranicza się tylko do wprowadzenia kodu PIN karty bankomatowej i akceptacji płatności, czyli jest to taka sama czynność jak wykonywana na co dzień przez użytkowników kart podczas zakupów.

red
Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *