Główna VIDEO Za, czy przeciw? Zapraszamy na nowy program Kętrzyńskiej Telewizji Kablowej, w którym mamy swój skromny udział
47

Za, czy przeciw? Zapraszamy na nowy program Kętrzyńskiej Telewizji Kablowej, w którym mamy swój skromny udział

0
47

Pierwsze wydanie programu ZA CZY PRZECIW. Robert Majchrzak rozmawia z Michałem Kochanowskim i Łukaszem Wiśniewskim o budżecie powiatu kętrzyńskiego.

Komentarze(47)

  1. Panowie poprzez takie audycje wiecej sobie narobicie oponentów w przyszłych wyborach do powiatu mówię to bo w sumie Was wszystkich popieram.

    1. Z całym szacunkiem dla Pana redaktora,ale na fotelu poza Przewodniczącym powinien zasiąść wice, aby spełniona była równowaga stanowisk a nawet co jest oczekiwane sam Pan starosta z korzyścią w przyszłych wyborach.Pan z Pisu ma swój stały elektorat i może pozwolić sobie na totalny luzik przed kamerami.Trzeba pochwalić rozmówców,że mają dobrych fryzjerów to fakt oczywisty-brawo.

  2. Fakt ogladałem naszą i już jakby nie naszą TV Kętrzyn i wolę poprzednia wersję TV Kętrzyn.Może po zakończonych wyborach ponownie powróci nasza telewizja Kętrzyn z naszymi Paniami redakrorkami,które nie czytają z monitora.Nasza Pani spikierka gdzieś w tle użycza swojego pięknego głosu,dobre i to

   1. Teraz jest o niebo lepiej, fakt brakuje Pani Agnieszka, ale zapewne wróci jak macierzyński skończy. Już dawno prosiło się o zmiany i w końcu.

 1. Jaki redaktor jest elastyczny, przyjął do wiadomości ze 11 ówczenie przez niego nazywaną opozycyjną nazywa tu juz rządzącą, hihi oj redaktorze redaktorze…

 2. Michał na starostę powiatu kętrzyńskiego! Bardzo mądry człowiek. Jedyny radny, który ma jakiekolwiek pojęcie o samorządzie. Mieszkańcy powiatu dumni są mają takiego przedstawiciela w powiecie. Pracownicy powiatu również są dumni, że jako jedyny dba o interesy pracowników. Dzięki Michał. Jeżeli chodzi o Łukasza, to dziwię się jego postawie. Lepiej zwolnić ludzi lub zmniejszyć im wynagrodzenie (skutek zmniejszenia o 250 tys. zł środków na wynagrodzenia), niż podjąć debatę z zarządem powiatu?

  1. Radnych, którzy powinni się wstydzić jest tam więcej, zielonego pojęcia nie mają ile pracy biurowej jest w obecnych czasach, uświadamiają to sobie tylko gdy „latają z ogniem przy d…pie” jak sprawa urzędowa dotyka ich osobiście. Społecznicy bez interesowni, gardzę takimi ludźmi bezkrytycznymi wobec swojego JA.

  2. Odwracanie kota ogonem – to zarząd nie podjął debaty z większością w radzie, nie chciał (nie umiał?) dogadać się (pójść na kompromis) z większością, która przecież decyduje.

   1. Krystian , zdecydowanie tak . Zarząd nic nie kuma ! a 3 tata minęły i nic się nie nauczył ! Zarząd jest AROGANCKI i pokazuje swoje nieuctwo i butę , przynajmniej tak mu się wydaje a jest żenujący .

 3. Przedstawiciele Rady Powiatu wzieli na klatę przedwyborczy ciężar.Wątpię aby Rada Miasta odważyła sie skopiować taki pojedynek.

 4. Jeszce nich krótka piłka wróci, bo to był fajny program. Coś tam wasza konkurencja próbuje sportowego zrobić, ale z takim prowadzącym to się do Was Reszka i Majchrzak, sorry ale nie ma co porównywać.

 5. Jeśli pan przewodniczący jest najbardziej elokwentny w wypowiedziach spośród grupy większościowej radnych , to współczuję obrad w takim towarzystwie. Panie Michale BRAWO za fason i rzeczowe wypowiedzi, przewodniczący nie potrafi nawet używać zwrotów grzecznościowych podczas nagrywanego programu wiec co tam się musi dziać na sesjach, o grozo, z biblioteki nie trzeba korzystać….

 6. Fajna rzeczowa rozmowa obu panów.
  Aż dziwne że tak fajnie się dogadają pomimo różnicy poglądów. Można? Można!

  1. spójrz na mimikę przewodniczącego i jego grymasy, w wypowiedziach tego pana nie było niczego rzeczowego i w ogole woli dyskusji tylko stwierdzenia ich stanowiska, to Pan Kochanowski przyznawał racje i wypowiadał za i przeciw. Brawo Panie Radny

 7. Pan Wiśniewski był Wójtem jest Sekretarzem Urzędu a co takiego zrobił Pan Kochanowski 11 lat jest radnym ( najpierw z PO a teraz ze Zdrajcami ) i nic , po dojnej zmianie dostał stołek w KRUS-ie

 8. Kochanowski Michała był radnym z PO nie wierzę? , że taki młody i tak szybko zmienił orientację. W takim razie co On zrobił dla mieszkańców? Widziałem Michała żonę jako pracownik sklepu . Czy to prawda , że teraz pracuje w firmie Sanepid podległej pod Starostostwo Powiatowe?

   1. Kochanowski nic nie zrobił dla mieszkańców ! wyznaje hasło ” Rodzina na swoim ” i wspiera Zięcia Pani Prokop koleżanki partyjnej w wydziale komunikacji u Rypiny. Żona Kochanowskiego pracuje w Sanepidzie , a Żona Rypiny pracuje u Prokopa w PUP . Towarzystwo wzajemnej adoracji .

    1. Może Rypina napisze o tym ciekawy felieton.Co o tym sądzi jako radny,szef powiatowy PIS i przyszly burmistrz.Albo w telewizji rozwinie temat.Co Pan na to Panie Rypina?Za czy przeciw?

     1. „Do Mieszkańca ” to by było ciekawe , jakby Pan Rypina odniósł się do tego Nepotyzmu , o Staroście i Skarbniczce nie wspomnę .

 9. Pan radny Kochanowski od pewnego czasu gdzie tylko może lansuje pogląd, że grupa większościowa w radzie powiatu dlatego zmniejszyła budżet biblioteki aby dokuczyć prawicy bo (według niego) tylko ludzie prawicy czytają książki. Można i tak tylko, że prawda jest zupełnie inna doktryna konserwatyzmu zakłada obronę przed postępem w każdej dziedzinie i gdyby to zależało od ludzi prawicy zatrzymalibyśmy się na Kraszewskim czy Sienkiewiczu (patrz preferowane lektury). Według wszelkich danych każdy postęp cywilizacyjny związany jest z doktryną liberalną a nie konserwatywną. Poza tym pana Kochanowskiego lubię i cenię.

 10. Panowie! Ale taki mały stolik to jest po to żeby odwrócić uwagę od Was, czy tak dla hecy? a tak na marginesie, to bardzo fajny pomysł z taką luźną rozmową. Brawo Wy!

  1. Fajny pomysł bo tak naprawdę nigdyby do niego nie doszłoby gdyby role były odwrócone i nie wyobrażam sobie dyskusji przewodniczącego z partii z PiS.Na to zdobyć sie może tylo Pan Wisniewski.Nie znam Go,ale jak Pan redaktor pisze reportaże to czytam tez miedzy wierszmi.Chyba,że po zmianach w rządzie coś się i na prowincji zmieni.Pan Sasin w TV zmienił sie obecnie bardzo na plus.

 11. W du..od mam konflikt pomiędzy radnymi a zarządem! Bardzo ciężko pracuję i chcę godziwie zarabiać! Liczą się tylko nowe projekty, zadania, inwestycje. Człowiek się nie liczy. Na zakresy obowiązków i czynności niedługo zabraknie papieru. Likwidacja etatów, ciągły strach i teraz jeszcze cięcia funduszy na wynagrodzenia. Tak było przez dwie zamienne kadencje 8 lat rządów SLD Kaczmarczyk-Olszewski, a teraz jest tak za PSL

 12. W starostwie pracuje co najmniej 6 osób więcej (tak podał starosta) niż za Mordasiewicza. 6 x 2000 zł netto to 12 000 zł. Za ich pensje mogłyby wzrosnąc pensje 60 pracowników starostwa o 200 zł miesięcznie.

  1. To juz zaczeła sie wyliczanka ale dlaczego ciągle dostaje starostwo,które pomimo ataków z zewnątrz trzyma sie mocno.Zawsze myślę o przypadku poprzedniego starosty jak to mozliwe,że nie uzyskał mandatu radnego.Dlatego żadne wybory mnie nie cieszą bo to jest tajemnicza wylicznka.

    1. A co mnie obchodzi ustalanie Waszego budżetu co ja listę podpisuję w Starostwie.Lubię lokalną politykę starostwa bo tu czuję nie pieniądz ale d e m o k r a c j ę .

  2. Najlepiej to zatrudnić nowych ludzi do pracy, a swoją pracę w zakresie finansów rozdzielić na naczelników i pracowników innych wydziałów. Taka polityka nowoczesnego menadżera i księgowej.

 13. Pragniecie środki finansowe dla Starostwa to rozwiążcie Powiatowy Dom Kultury – Nie wiadomo dla kogo i po co ta jednostka została powołana. W mojej ocenie to etat dla pani Szypulskiej-Wachnik, Korowaja, Caruka itd.Lepiej wydać środki dla szkół powiatowych co przyniesie efekt pozytywny. A GDZIE Radio Barcja?

 14. Z całym szacunkiem dla Pana starosty, ale zgadzam się z tym system dla Pani Szypylskiej. Nie widzę efektów wymiernych jej pracy a kasa pewnie spora.

 15. Ja również zgadzam się z Panem Janem! Szafing to nie jest przedsięwzięcie kulturalne i nie ma nic wspólnego z działalnością Domu Kultury. A szkoda, no ale jaka szefowa, taka działalność, a żniwa zbiera Starosta.

 16. Jestem całkowicie zgodna z wpisem „Jan” dot. rozwiązania Powiatowego Domu Kultury przy ulicy Pocztowej.
  Wypłata co miesiąc jest na bieżąco, może lepiej środki finansowe przeznaczyć dla pracowników w Starostwie Powiatowy którzy faktycznie harują nie patrząc na partie polityczne rządzące w Radzie.

 17. Czas do pracy z rana budować wolną POLSKĘ, a w Powiatowym Domu Kultury przy ulicy Pocztowej to mają życie klawe kiedy wstaną to idą do pracy i to z naszych podatków. Do pracy im nie spieszno a ja muszę na godz. 6oo rano stać przy maszynie. Może radni powiatowi pomyślą o tej kadrze pracowniczej i co dalej?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *