Główna Informacje Wybory samorządowe2018: Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!
12

Wybory samorządowe2018: Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Wybory samorządowe2018: Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!
0
12

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy?  Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?  Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

 

Rejestr wyborców to lista osób z prawem do głosowania w danej gminie.  Jeżeli masz stałe zameldowanie, to znaczy, że Twoje nazwisko jest w rejestrze wyborców w gminie, w której jesteś zameldowany. Będziesz mógł oddać głos. Jeśli jednak jesteś zameldowany na pobyt czasowy, albo w ogóle nie masz meldunku, to nie ma Cię w rejestrze wyborców i nie będziesz mógł głosować w wyborach.

Co masz zrobić? Złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w gminie, w której mieszkasz.

Sprawdź już dziś w swoim urzędzie gminy czy jesteś w rejestrze wyborców! Więcej informacji na stronie www.pkw.gov.pl oraz na kanałach Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego w serwisach społecznościowych.

Źródło: PKW

Komentarze(12)

  1. Głosować i tak jedna kandydatura będzie to Pan burmistrz i tu i tam.Może jeszcze PiS kogoś wystawi a tak nikt w tym czasie nie chce zgaszać się do wyborów.

  2. W PiS wojna na całego. Agent Tomek chce żeby wojewodę Chojeckiego „wyprowadzonow kajdankach”.Napisał skargę do Morawieckiego.Tymczasem śledztwo w Bialymstoku w sprawie nieprawidłowości w fundacji Helper jeszcze trwa.A w Reszlu sds dziala?

  3. Drodzy radni. Bardzo wam dziękujemy, że znowu pokazaliście ludziom, że macie ich głęboko w du….ie. W budżecie na rok 2018 zabraliście 250 tys. złotych przeznaczonych na wynagrodzenia. Przypomnę, że po raz kolejny zrobiliście to dla ludzi, których ciężka praca odzwierciedla także wasze uchwalone wydumki. Chcieliście ukarać Niedziółkę i resztę zarządu, a tak naprawdę po raz kolejny ukaraliście ludzi pracujących w powiecie. Nie będę znowu pisała, że rozliczymy was przy jesiennych wyborach, bo to nie ma najmniejszego sensu. Takie decyzje podejmują tylko ludzie bez serca i skrupułów. Żal mi was

  4. A w Gminie Kętrzyn Andrzej z Wopławki sprawdza listę i szykuje się na Wójta, Teresa z Kętrzyna, Krzysztof z Nakomiadek oj będzie wybór na wyborach. Pozdrawiam wszystkich kandydatów na Wójta Gminy Kętrzyn

    1. Pani Jadziu ! Andrzej z WOPŁAWEK bo to są Wopławki tak jak Muławki , Bezławki , Kiemławki , Podławki , Pasławki . Jak by to by brzmiało z Muławki ?
      Pozdrawiam

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *