Wspólnie dla bezpieczeństwa mieszkańców – komendant Komisariatu Policji w Reszlu spotkała się z lokalnym samorządem

Wspólnie dla bezpieczeństwa mieszkańców – komendant Komisariatu Policji w Reszlu spotkała się z lokalnym samorządem

Kom. Marta Umbras, komendant Komisariatu Policji w Reszlu, spotkała się z przedstawicielami lokalnych władz samorządowych. Spotkanie miało charakter nie tylko roboczy, ale przede wszystkim miało na celu omówienie zagadnień związanych z bezpieczeństwem mieszkańców miasta i gminy Reszel.

 

Do spotkania doszło w reszelskim komisariacie. Wśród gości był Marek Janiszewski – burmistrz Reszla, Jerzy Bajorek – wiceburmistrz, Beata Subocz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Reszlu oraz radni. W spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli duchowieństwa: Krzysztofa Bumbula – proboszcza parafii p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Reszlu, Aleksandra Jacyniaka – proboszcza parafii rzymskokatolickiej p.w. Nawiedzenia NMP w Świętej Lipce oraz księdza Dyzmy Wyrostka. W trakcie spotkania Marta Umbras podkreśliła, że bezpieczeństwo mieszkańców miasta i gminy Reszel jest sprawą priorytetową. W swoim wystąpieniu zaznaczyła, że policjanci jako pierwsi docierają na miejsca zdarzeń, interweniują w różnych problematycznych sytuacjach oraz chronią i niosą pomoc tym którzy jej potrzebują. Podziękowała też za wsparcie finansowe ze strony lokalnych samorządów dzięki, któremu możliwy był zakup dodatkowego radiowozu. Komendant KP Reszel podkreśliła, że był to już drugi zakupiony pojazd przy wsparciu samorządu lokalnego.

Okazana pomoc ze strony władz samorządowych świadczy o znakomitej współpracy z policją i wspólnym dążeniu do właściwego zapewnienia bezpieczeństwa publicznego. Podczas spotkania Marta Umbras zaznaczyła również, że priorytetem działań policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi do tego narzędziami są Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Dzięki „Mapie”, która funkcjonuje już ponad rok, mieszkańcy mogą zgłaszać miejsca, które według nich są zagrożone, z kolei Moja Komenda umożliwia w bardzo szybki sposób znalezienie swojego dzielnicowego oraz najbliższą jednostkę Policji. Zachęcała do korzystania z tych nowoczesnych form kontaktu. Spotkanie było również okazją do przedstawienia i omówienia wyników podsumowujących prace reszelskich policjantów w roku 2017. Burmistrz Reszla, jak i pozostali zaproszeni goście, zapewnili o dalszej współpracy oraz dalszym wspieraniu działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Ewelina Piaścik/KPP Kętrzyn

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Grzesia
  • Dodano 8 lutego 2018

  Na pierwszy rzut oka w tekscie są same kobiety: Krzysztofa, Aleksandra, Marta
  To prawda ze policjanci jako pierwsi docierają na miejsca zdarzeń, a księża jako ostatni czynią posługę. Stąd ta współpraca.

  Odpowiedz
   • ...
   • Dodano 8 lutego 2018

   … a kto po kogo dzwoni ?

   Odpowiedz
  • Koleś
  • Dodano 8 lutego 2018

  Społeczeństwo do wszystkich.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *