Główna Wydarzenia Władze powiatu sięgają po kolejną dotację. Umowa na dofinansowanie kształcenia zawodowego już podpisana
24

Władze powiatu sięgają po kolejną dotację. Umowa na dofinansowanie kształcenia zawodowego już podpisana

Władze powiatu sięgają po kolejną dotację. Umowa na dofinansowanie kształcenia zawodowego już podpisana
0
24

Ponad 1,8 miliona złotych otrzyma Powiat Kętrzyński na modernizację infrastruktury kształcenia w Powiatowym Centrum Edukacyjnym. Umowa na dofinansowanie została podpisana w urzędzie marszałkowskim w Olsztynie.

 

Dofinansowanie, w kwocie 1 832 321,00 zł, zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020. Dotacja zostanie przeznaczona na modernizację infrastruktury kształcenia zawodowego w PCE (była „Budowlanka” przy ul. Poznańskiej).

rm

 

Zdjęcie: Umowę na dofinansowanie podpisali: Michał Krasiński – wicestarosta kętrzyński, Ryszard Niedziółka – starosta oraz Gustaw Marek Brzezin – marszałek województwa. Fot. Powiat Kętrzyński

Komentarze(24)

 1. Tyle lat chodzę do czytelni,ale takiej selekcji książek z dziedziny zawodowej nigdy nie było jak obecnie.O przyziemnych sprawach pozostawiono po jednej ksiazce i za to dziekować.Pozostałe ksiazki uginają regały maksymalnie.

 2. Modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego.Zamiast tego bełkotu nowomowy nie mozna normalnie napisać na co pójdą te pieniądze?Ale władze sięgają,sięgają….Jest super,jest super

  1. Dobrze napisałeś,Pan marszałek potrafi cykać tymi pieniążkami tu i tam a nam potrzebny jest powiatowy basen kryty z prawdziwego zdarzenia.Jeszcze jak sie dowiedziałem powiat ma plac z super położeniem to na co czekać.Burmistrz powinien pomóc w tym temacie jak zorganizowac kase ok 30 milionów bo to przyblizony koszt basenu burmistrza,który do czerwca jest nie czynny, tyle i ten będzie kosztować.

  2. Modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w PCE to może być pomalowanie farbą olejną lamperii, naprawa przeciekającego dachu, wymiana okien, zakup krzesła woźnemu, wymiana chodnika, muszki klozetowych czy też natryskowe. Konkrety Panowie konkrety jak startujecie w maria z informacją należy mówić konkrety. Brak konkretów oznacza brak pomysłu. Czyli zobaczy się ważne że jest kasa. Za to Was większość rady punktuje. Za brak konkretów. Za to wypunktujemy Was my wyborcy już w tym roku.

 3. Tu marszałek sięga po kasę a z drugiej zabiera dofinansowanie dla większości uczniów mieszkających w internacie przez co po prostu ich wyrzuca bo nie wszystkich jest stać płacić ponad 2razy więcej… porażka

  1. Patrząc na polityke Philipsa,który posprzedawał własne hale na terenie zakładu to tylko krok od przejecia pozostałych montowni Philipsa w Ketrzynie przez bogatych Ukraińców bo ich ludzie juz tam są.

    1. Czyli beze mnie Pan burmistrz lekko wygrywa wybory.Nawet w rządzie są zmiany a w Kętrzynie liczenie ile wydać ile pożyczyć i ogłosić sukces na koniec roku,że proporcjonalnie do reszty Polski- BRAWO MY. Faktycznie na tym polega rządzenie ?

 4. Trzymamy kciuki aby pieniądze Panowie przeznaczyli na remont internatu, bo za rok do szkół wejdzie podwójny rocznik absolwentów 8 klasy SP i 3 gimnazjum więc trzeba będzie więcej miejsc dla uczniów w internacie.

  1. Na żadnego z nich. Proste. Pokazali już swoje prawdziwe oblicza jeden „dziadka nic nie mogę”,, drugi „nie ma takiej rzeczy której nie moglbym wam obiecac”

 5. Faktycznie zbliża się wyż demograficzny młodzieży i co wówczas panie były kierowniku kotłowni farela a obecnie pseudo samorządowiec? Będzie brakowało miesc w internacie!

  1. „Ola” to musisz sie dobrze trzymać skoro pamietasz tamte czasy.A tak nawiasem popatrz,że gro biznesmenów to byli farelowcy.

 6. Do wszystkich szkół średnich w Kętrzynie za rok do klas pierwszych przyjdzie podwójna liczba dzieci niż jest teraz. z powodu reformy.Dlatego internat powinien być priorytetem jeśli ktoś dba o rozwój edukacji ,a w końcu ta kasa to na edukację ?

 7. Drodzy radni. Bardzo wam dziękujemy, że znowu pokazaliście ludziom, że macie ich głęboko w du….ie. W budżecie na rok 2018 zabraliście 250 tys. złotych przeznaczonych na wynagrodzenia. Przypomnę, że po raz kolejny zrobiliście to dla ludzi, których ciężka praca odzwierciedla także wasze uchwalone wydumki. Chcieliście ukarać Niedziółkę i resztę zarządu, a tak naprawdę po raz kolejny ukaraliście ludzi pracujących w powiecie. Nie będę znowu pisała, że rozliczymy was przy jesiennych wyborach, bo to nie ma najmniejszego sensu. Takie decyzje podejmują tylko ludzie bez serca i skrupułów. Żal mi was. Wszystkim radnym, głosującym „za” haniebnymi zmianami składam spóźnione życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

  1. Kłaniajcie się im dalej w urzędzie i przekazujcie swoje żale na pewno wam pomogą. Wykorzystają jedynie informacje do osobistych celów i tyle.

 8. Taka sytuacja to wynik uporu zarządu który nie ma większości w radzie.Chcą rządzić wbrew wszystkim a jak nie wychodzi to wzywają komisarza.Powinni się dogadać i pewnych kwestiach ustąpić.Styl sprawowania władzy i polityka kadrowa niczym się nie różni od stylu „dobrej zmiany”.Wspólne dobro opacznie rozumiane jako podział stanowisk według partyjnego klucza.Cierpią na tym pracownicy starostwa i wszyscy mieszkańcy powiatu.Panowie i Panie -zgoda buduje…..

 9. i znowu promowanie kolegi Michałka, przez kolegów z portalu. Wymienianie wicestarosty w podpisie zdjęcia jako ważniejszego. Panie starosto, akceptowanie takiego stanu świadczy o panu, a młody rośnie w siłę medialnie jeszcze uwierzy ze jest ważniejszy od swojego szefa, chyba ze to już się stało?

 10. Obcieli na wynagrodzeniach, czyli znowu będą zwalniać tłumacząc to brakiem środków a później ponosząc porażkę w sądzie bo w rzeczywistości nawet po obcięciu przez Radę budżet na wynagrodzeniach jest wyższy w porównaniu do lat ubiegłych.

 11. Według nich to działania dla dobra społecznego. Więc dla tego samego dobra poszukujemy im niekorzystajac z ich usług. Ci ludzie wykonują jakieś zawody traktujmy ich tak jak oni nas. Dla naszego dobra.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *