Główna Kętrzyn Wielka „burza” o mały podatek. Radna przeciwna podwyżkom, burmistrz opuszcza sesję…
32

Wielka „burza” o mały podatek. Radna przeciwna podwyżkom, burmistrz opuszcza sesję…

Wielka „burza” o mały podatek. Radna przeciwna podwyżkom, burmistrz opuszcza sesję…
0
32

Krzysztof Hećman znów nie wytrzymał presji i opuścił obrady Rady Miasta Kętrzyn. Tym razem powodem ucieczki burmistrza Kętrzyna była wypowiedź Wioletty Czech, która opowiedziała się przeciw podwyższaniu podatku od nieruchomości.

 

Nieznaczne podwyższenie podatku, o stopę inflacji, było jednym z punktów obrad kętrzyńskich radnych w czwartek, 30 listopada. Choć zaproponowana podwyżka nie była wysoka, to nie wszyscy radni przyjęli projekt bezkrytycznie. Przeciwna takiemu rozwiązaniu była m.in. właśnie Wioletta Czech.

– Nie w tej sytuacji finansowej, w której obecnie znajduje się miasto – argumentowała radna. – Polityka finansowa burmistrza Krzysztofa Hećmana nigdy nie była moją polityką i głośno o tym mówię.

Wioletta Czech zaznaczyła, że jeżeli Miasto stać na wielomilionowe wydatki i budowanie obiektów typu ośrodek w Przystani, „przedszkole na bagnie” (za 11 milionów złotych bez wyposażenia – podkreśliła radna), plac przy ulicy Poznańskiej itd., to nie powinno sięgać po grosze do kieszeni mieszkańców Kętrzyna.

– Kętrzyn nie jest bogaty, ludzie nie mają pracy, ludzie wyjeżdżają – wyliczała Wioletta Czech. – Ale cóż, król jest jeden. Będziemy mu budować stadiony, amfiteatry, baseny, przedszkole na bagnie, bo ma kilkunastu radnych, którzy zagłosują zawsze za tym, co on im zaproponuje.

To wyraźnie rozsierdziło Krzysztofa Hećmana.

– Z uwagi na obrażanie radnych miasta opuszczam sesję – odparł burmistrz Kętrzyna, po czym wyszedł z sali obrad.

Ostatecznie, większością głosów uchwała o podwyżce podatku została przyjęta. Wśród przeciwników tego rozwiązania znaleźli się Wioletta Czech, Anna Abramowicz i Rafał Rypina. Czworo radnych wstrzymało się od głosu.

Całą wypowiedź Wioletty Czech można obejrzeć tutaj.

rm

 

Fot. Wolna TV

Komentarze(32)

 1. Aż dziwne, że radna jeszcze nie zarządza jakąś spółką miasta. Czyżby za mało zalazła za skórę prezesa? Czy może nie jest tak groźna jak p. Stasiek?
  Jak dla mnie jest trochę sztuczna (nie chodzi mi o makijaż). Przed każdą wypowiedzią w dziwny sposób ogląda mikrofon, jakby nie wiedziała do czego służy. Czasem mam wrażenie, że co by ksyś nie zrobił/powiedział, nawet jakby było ok, to i tak ta pani będzie na NIE 😉 Śmieszne to już trochę.

  1. I dlatego Rypina jest lepszy. Bo krytykuje i pokazuje co jest nie tak i jeszcze im papiery różne daje i wyliczenia co i jak trzeba zrobić. A Pani Czech jest spoko, ale trochę celebrytka. Dużo szumu i mało konkretów.

   1. Alex masz rację. Merytorycznie Rypina jest lepszy. Mimo wszystko Pani Czech robi dobrą robotę i razem z Panem Rypiną są najbardziej wyrazistymi radnymi, którzy mają odwagę walczyć o interes miszkańców Kętrzyna. Takich radnych trzeba wybierać, a nie machających bezmyślnie rękoma w górę jak nakazuje wódz.

    1. Czech to jest cwana gapa i już mnie ostatnio wk..wia nieco. Kiedyś jęczała, że Hećman nie robi tego czy tamtego, ale to splendorów nie przyniosło, więc zaczęła naśladować pana Rypinę który od początku miał republikańskie podejście do głupich wydatków. A już chamstwem totalnym jest pisanie przez panią Czech, że ona jedyna była przeciwko podwyżkom. Rypina od dawna był przeciwny . Nieładnie pani radna tak postępować.

  2. Moim zdaniem pani Czech jest fałszywą kobietą. Jej o nic nie chodzi. Po prostu jest złośliwa dla burmistrza. No i do tego te sformułowania pana Rypiny wykute na blachę. Żenujące wstąpienie.

   1. Chyba trafiłaś „w dziesiątkę”. Czech powiedziała coś w tym stylu, że nie jest przeciwna tym wszystkim wydatkom, tylko w obecnej sytuacji głosuje przeciw. Po primo w jakiej sytuacji? Że do wyborów blisko i wszyskie chwyty dozwolone? Po drugie pani Czech pokazała w ten sposób, że nie jest przeciwnikiem chorych inwestycji burmistrza, tylko jego osoby. Łapka w dół pani Czech.

 2. Pani Wioletto tu nic nie słychać papiery szeleszczą,krzesła trzeszczą a na dobitkę Pan burmistrz i Pan przewodniczący pouczją Panią jak powinna Pani mówić: „do mikrofonu i kamery”.Czy to nie jest lekka przesada .Dziwnym zbiegiem okolicznosci głos Pana burmistrza jest świetnie słyszlny w każdym miejscu sali.

 3. Radna ma rację .Burmistrz łaski nie robi nie chce słuchać uwag krytycznych ( nie jest to obrażanie ) to niech poda się do dymisji .

 4. Panowie Radni którzy głosowali za podwyżkami opamiętajcie się. Mam nadzieję że kończy się już wasza kariera jako radnych . Jak wy możecie patrzeć ludziom w oczy . Co powiecie tym którzy wyjeżdżają za chlebem szkoda słów

   1. Otóż to! Ludzie muszą wyjeżdżać daleko od rodziny, bo burmistrz wymyśla inwestycje pod publikę, dla oka. Młodzi ludzie nie mają szansy na godne życie we własnym mieście, zero możliwości rozwoju. A jeśli p.Hecman jest taki wrażliwy na zdanie innych, zdanie, które się różni od jego opinii to czas ustąpić stołek dla młodych ludzi!! DAJCIE LUDZIOM PRACE I GODNE ZYCIE, A NA KONIEC BUDUJCIE NAM MARKETY NA KTORE BEDZIE NAS WTEDY STAC.
    Paranoja i egoizm. Kasa kasa kasa.

 5. Podatek wzrośnie o 1 grosz za metr nieruchomości. Ja zapłacę o 8 zl wiecej rocznie. Maslo podrożało o 110 procent jakoś pis nic nie mówi .A od stycznia pójdzie gaz,prąd i wszystko cacy.Same sukcesy pisu.Co na to pani radna z pis?Ja na Panią głosował nie będę.Pozdrawiam mimo to bo ktoś Panią wybrał.
  .

 6. Fakt jako dziennikarka „Pani z Telewizji” nie powinna się pani pisać pod żadną partią.Wybaczy Pani Wioletto za to pierwsze zdanie.

  1. Ty to zawsze za Hećmanem. Ciągle to powtarzasz aż do znudzenia. A pani Czech też przegina. Próbuje naśladować pana Rypinę, tylko on wie o czym mówi, a ona chyba niezbyt.

    1. Mumin, pogłaszcz lepiej muszelkę Migotki to może ci przejdzie. Masz coś z rozumkiem, skoro dla ciebie każdy w miarę pozytywnie oceniający radnego Rypinę, to niby on pod fałszywym nickiem. Paranoja.

 7. Ale mi też wypowiedz.! Zrób coś konkretnego kobieto dla wyborców -mieszkańców. A tak to tylko mozolny bełkot. A w jakich firmach kobieto pracowałaś i na jakich stanowiskach, że tylko krytykujesz? Ja oczekuję konkretnych załatwionych spraw które były głoszone przed wyborami!

 8. Pani radna zagalopowała się. Chyba nieświadomie stanęła tym razem po stronie pana Burmistrza. Jak czytam w oświadczeniach majątkowych posiada Pani niewiele, a nieruchomości żadnych, burmistrz zaś, ma nieruchomości i udziały w nieruchomościach na terenie Kętrzyna. Zatem – jest pani przeciwko Burmistrzowi, czy raczej nie ? Jako zagorzała jego przeciwniczka powinna Pani być. Niech płaci, niewdzięcznik, niech płaci !!!!

 9. Polityka burmistrza Hećmana, wyrywanie kasy z kieszeni, przecież ona rzeczywiście używa wykutych na blachę słów Rypiny. O jenny, co za kobieta fałszywa, brrrrr.

 10. My mieszkańcy Kętrzyna nie wygramy z kosmopolityzmem.Oglądam zdjecia Rastenburga w Biblotece Prus Wschodnich i dopiero dociera do mnie obecna polityka władz miejskich.

  1. Rypina raczej nie ma pusto. Może po prostu radna Czech jest człowiekiem Prokopa i nie może znieść wygranej pana Rypiny.

   1. Mówiłem że Prokop nie przepuści panu Rypinie za wygraną. Ale że pani Czech też będzie mu nogę podkładać, to nie myślałem.

  1. Tu nie było czasu bo nawet sam wykonawca był zdżiwiony,że tak póżno przetarg ogłoszony wedle sztuki budowlanej.
   Czyli wybory !

 11. Dajcie już spokój kobiecie. Przecież jej wcale nie chodzi o politykę, tylko o popularność bloga. A że przy okazji opluje jadem Krzysia to już inna bajka.
  Choć kobiecie lat się nie liczy to muszę niestety stwierdzić, że pomimo tych starań czas się dla Violi posuwa nieubłaganie

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *