Główna Galeria Westerplatte Bis oddana do użytku
dsc_0438
dsc_0434
dsc_0431
dsc_0430
dsc_0428
dsc_0427
dsc_0425
dsc_0422
dsc_0421
dsc_0419
dsc_0417
dsc_0416
dsc_0415
dsc_0412
dsc_0411
dsc_0410

Westerplatte Bis oddana do użytku

0
75

 

Kętrzynianie mogą już przemieszczać się drogą Westerplatte Bis. Nowa arteria została oficjalnie oddana do użytku w ostatni czwartek grudnia.

 

Westerplatte Bis łączy ronda Kombatantów i Rogaczewskiego i ma zadanie odciążyć m.in. ruch samochodowy ulicą Daszyńskiego. Wzdłuż drogi wybudowana została też ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych. Łączna długość Westerplatte Bis wynosi 956 metrów, a koszt jej wykonania wyniósł ponad 6 milionów złotych.

W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wykonawców inwestycji, szefowie kętrzyńskich firm i instytucji oraz mieszkańcy miasta.

rm

 

Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(75)

 1. Przejechałam się nową drogą. Nie ukrywam, że za 2-3 m-ce nawierzchnia będzie do remontu. Jeżeli już dziś wyczuwa się nierówności to na pewno tak będzie.

   1. Jakie badziewie człowieku co ty wypisujesz………… Jechałem dziś tą ulicą w kierunku Wojska Polskiego i uważam, że jest świetnie. Brawo p. Burmistrzu.

 2. Witam. Dzisiaj przeszedłem całą tę ulicę, nawet nie wiedząc, że jest to jej pierwszy dzień funkcjonowania. Dziwnie się ją przemierzało, jakby się było w innym mieście. Zaintrygowały mnie przystanki autobusowe widmo, bez nazwy ani rozkładu jazdy. Mnóstwo latarni, a na każdej z nich świąteczna ozdoba – chyba ewenement na skalę Kętrzyna, ale każda nowa inwestycja jest przecież maksymalnie dopieszczana. Szedłem po zmroku, więc niedużo widziałem, ale zaryzykuję stwierdzenie, że sąsiadujące ogrody działkowe będą największym czynnikiem oszpecającym nową ulicę. Ponadto dało się zauważyć szczeliny między polbrukiem a krawężnikiem. Pozdrawiam.

 3. Odpieprzcie się, dobra droga i z pewnością potrzebna. Nie jestem Hećmanowa ale tak obiektywnie to bardzo dobrze że ta droga jest i szacun za to

 4. Oj więcej drogówka będzie miała roboty,stłuczki będą.Dzisiaj to aż się trąbili po 13,także.Jak twierdzicie że droga jest bardzo dobra i to w miejscu newraglicznym. Sam widziałem i to jest złe troche rozwiązanie od ronda do ronda. To jest chore. Powodzenia w uczęszczaniu kolizji drogowej oraz zmiany auta 🙂 !!!!!!

  1. Z Ciebie widać znawca budowy dróg, jak z koziej dupy t…ba. Gdzie byłeś do tej pory? Ile wniosków złożyłeś w sprawie tej budowy? Jakie miałeś uwagi w trakcie budowy? Napisz, żebyśmy wiedzieli kto i co postulował. Jeżeli zaś milczałeś w trakcie budowy, to zamilknij i dzisiaj.

   1. Chyba radny Rypina pisał, że z nowej hećmanówki będzie więcej strat niż pożytku. I to zaczyna się dziać na naszych oczach. Stłuczka przy rondzie koło Biedrony, hehe.

 5. Wpisy powyższe pochodzą nie od przeciwników nowej drogi ,ale od przeciwników każdej wykonanej inwestycji w naszym mieście. Obecność kilkuset mieszkańców na otwarciu Westerplatte bis świadczy dobitnie o tym, że tą inwestycję akceptowaliśmy i jesteśmy z niej zadowoleni. Cieszymy się, że ta droga została zrobiona. To bardzo dobre rozwiązanie. Wyraziliśmy swoje zadowolenie będąc własnie 29 grudnia na otwarciu. Wiemy, że przeciwnicy tej budowy na czele z radnym Rypiną gryzą palce, ale to ich problem. My, mieszkańcy Kętrzyna jesteśmy zadowoleni.

  1. Wasza niewielka grupka na otwarciu, to zaledwie jakiś śmieszny procent mieszkańców Kętrzyna, więc morda w kubeł i nie wypowiadaj się w imieniu większości.

   1. Ty Pablos sam mordę w kubeł. Kilkaset osób na otwarciu ulicy to mało. A co miało być kilka tysięcy? Na otwarciu ul. Słowackiego było zaledwie kilkunastu. Na otwarciu jakiejkolwiek poprzednio oddanej ulicy nie było tylu mieszkańców.

  2. Te kilkaset osób to byli w większości emeryci, którzy mają czas, żeby w pracujący dzień o dwunastej, przyjść i popatrzeć jak (dla nich niedostępna, ezoteryczna) „władza” otwiera drogę. Burmistrz pogadał jaki to jego spektakularny sukces, ksiądz poświęcił, był gulasz, herbatka, nawet sam burmistrz opaski odblaskowe rozdawał… Rozdawał bo brakuje przejść dla pieszych i te opaski się wtedy przydadzą. Wszyscy będą przechodzić gdzie popadnie z przyzwyczajenia, bo ta „obwodnica” przecięła ludziom drogę z osiedla na bazar, na działki, czy do biedronki. No ale może dzięki rozdanym opaskom odblaskowym nikt nie zginie! Gratulujemy inwestycji i czekamy na kładki dla pieszych, bo by się tam przydały, ale nie takie „protezy” jak doświetlenie przejść dla pieszych.

 6. Dzisiaj pierwszy raz jechałem drogą i muszę stwierdzić moi drodzy interlokutorzy, że inwestycja jest bardzo dobra, ale jej wykonanie na bardzo niskim poziomie. Włodarz powinien czym prędzej wyciągnąć konsekwencje wobec wykonawcy.

 7. Dzisiaj drugi raz szedłem tą ulicą, tym razem w kierunku Biedronki. Okazuje się, że szczeliny między polbrukiem a krawężnikiem, o których pisałem, występują również na drugim chodniku. No i ta nawierzchnia… tak nie wygląda nawierzchnia użytkowana od wczoraj. Powiem tak: Westerplatte Bis jakie jest, każdy widzi, ale przynajmniej wyplenione zostało towarzystwo skupione wokół baru piwnego. To się Hećmanowi udało.

  1. Ale koszty wyplenienia zbyt wysokie. Za te miliony co poszły w beton, można było ustawić stały patrol straży miejskiej przez 50 lat. Dla mnie to kolejny wałek.

 8. jeszcze ograniczenie ciezaru przez Ul. Daszyskiego, wlasciwe oznakowanie drog kierunkowych na wjezdzie obok b.Teczy i bedzie OK

 9. A przecież akordeonista nie tak dawno gardłował w KTK przeciwko tej drodze. Teraz w pierwszym szeregu i z nożyczkami w ręku do przecięcia wstęgi. Wieść niesie, że ma zamiar znowu wjechać na swoich źródłach i archiwach do Ratusza.

  1. Mieszkańcu to, co akordeonista mówił na temat Westerplatte bis jest w KTK i każdy może to wysłuchać z Tobą włącznie. A ponieważ piszesz kłamstwa to znaczy, że Twój intelekt jest mierny. On faktycznie gra na akordeonie , a Ty co najwyżej na grasz własnej fujarze. Jedynym przeciwnikiem budowy ul. Westerplatte był i jest niejaki radny Rypina.

 10. Fakt. To, że powstała nowa droga to bardzo dobrze i chwała pomysłodawcy. Ale jej wykonanie to druga sprawa. W dniu jej uroczystego otwarcia przejechałem się po nowej asfaltówce. W mojej ocenie jest to czysty bubel. Jest bardzo nierówna. Jak ktoś chce mieć porównanie to proszę przejechać się ul. Ogrodową. Standard bardzo podobny. Gratulacje dla wykonawcy. Odnoszę wrażenie, że pierwszy raz w życiu kładli asfalt.

 11. Wydaje mi się, że po dołączeniu Westerplatte bis do ronda na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego – Curii Skłodowskie -, Chrobrego – Jagiełły będzie to najbardziej obciążone rondo i wcale nie usprawni komunikacji, lecz ją zakorkuje, szczególnie w godzinach 14-16. Dopiero teraz tak to widzę. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Przecież przy tych ulicach ulokowane są największe kętrzyńskie zakłady. Co Wy na to.

  1. Pełna racja. O tym cały czas mówił Rypina.Cymbały go nie słuchały, a teraz całe osiedle Piastowskie będzie cierpiało. Wykonanie ulicy też do dupy. Będą korki i spaliny w rejonie rekreacyjnym.

  1. Popieram. Niech debile od Hećmana staną w korku na tej swojej cud-inwestycji, a reszta mieszkańców będzie miała luz na Wojska Polskiego.

     1. Po dwa pasy gdyby były, to przynajmniej nie było by kolejek do ronda . A tak samochody stoją, a ludzie wdychają te smrody trujące. Bleee.

 12. Mam ogromną nadzieję, że nową ulicą Rotmistrza Pileckiego nie będzie jeździł przede wszystkim radny Rypina, a także radna Czech i Ci którzy wyżej krytykują jej wybudowanie. Oni tak naprawdę nie są przeciwko tej drodze tylko przeciwko temu kto doprowadził do jej wykonania.

 13. Widze, ze nadal macie te swoje uposledzone rozterki dla ulomnych. Ale zyjcie sobie tak dalej w tym niby niekonczacym sie mechanizmie wyparcia dla debili. Nie jestescie w stanie zyc bez tej ochujalej patologii jaka soba prezentujecie. I oczywiscie durni jak zawsze potraktuje z gory, bo inaczej nawet nie ma sensu. I wy bedziecie mieli pewne „niespodzianki”.

 14. to juz wiadomo jak nazywać sie bedzie nowa ulica? wybudowana od podstaw jako pierwsza droga w miescie, w okresie powojennym (nie mylic z uliczkami osiedlowymi)

   1. Będzie alejka cmentarna. Zobaczycie, będą wypadki. Ta ulica to porażka. Panie Majchrzak, gdzie rzetelne dziennikarstwo?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *