W Reszlu inwestują w bezpieczeństwo. Bo każde życie jest bezcenne

W Reszlu inwestują w bezpieczeństwo. Bo każde życie jest bezcenne

Dobry ratownik to żywy ratownik – tą zasadą powinni kierować się wszyscy, którzy ruszają na pomoc drugiemu człowiekowi. To także stwierdzenie, o którym pamiętają władze Reszla, wspierając swoich strażaków. W środę druhowie tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej odebrali z rąk burmistrza Marka Janiszewskiego nowoczesne ubrania specjalne.

 

– Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową, a to strażacy bardzo często są pierwsi na miejscu zdarzenia, jako pierwsi mogą nieść pomoc. Aby była ona skuteczna potrzebny jest odpowiedni sprzęt, który pomoże uratować życie czy mienie, ale także będzie odpowiednio chronić samych ratowników – mówił Marek Janiszewski, wręczając nowoczesne ubrania strażakom i podkreślając, że na strażaków może liczyć zawsze.

– I to nie tylko w czasie działań. Druhowie wspomagają nas w organizacji przedsięwzięć kulturalnych, służą nam pomocą zawsze, gdy tego oczekujemy. Niezwykłe jest to, że o każdej porze dnia i nocy, będąc zajętymi swoimi sprawami, w kilka minut są w stanie wyjechać i nieść pomoc wszystkim, którzy znajdą się w potrzebie – mówił Marek Janiszewski…
 

Cały artykuł w najnowszym wydaniu gazety: tk-logo

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • WiNniczek
    • Dodano 13 stycznia 2018

    I tak burmistrzem będzie Kasia

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *