Główna Kętrzyn W Przystani wypoczniemy za rok
14

W Przystani wypoczniemy za rok

W Przystani wypoczniemy za rok
0
14

Kętrzyn bliżej Wielkich Jezior Mazurskich to hasło, które przyświeca idei wydzierżawienia przez kętrzyńskie Wodociągi ośrodka wypoczynkowego w Przystani. Sprawa wciąż wzbudza kontrowersje, głównie dlatego, że miejska spółka zobowiązała się do inwestowania niemałych pieniędzy w powiecie węgorzewskim.

 

Ośrodkowi w Przystani poświęcona była konferencja prasowa, która w miniony wtorek odbyła się w kętrzyńskim ratuszu. Burmistrz Krzysztof Hećman, wiceburmistrz Damian Nietrzeba i Roman Świtaj, prezes Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, starali się opowiedzieć o wszystkich korzyściach płynących z posiadania przez Miasto ośrodka w Przystani.

– Ośrodek ma służyć rekreacji i wypoczynkowi kętrzyńskiej młodzieży – powiedział Krzysztof Hećman, po czym zwrócił się bezpośrednio do obecnych na konferencji dziennikarzy. – Nie będzie to więc ośrodek dla elit, jak niektórzy z was pisali.

Na dzień dzisiejszy Przystań to mający dawno za sobą lata świetności były ośrodek wypoczynkowy kętrzyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Docelowo na jego terenie ma stanąć 18 w pełni wyposażonych domków letniskowych oraz zaplecze socjalne.

 

Cały artykuł w czwartkowym wydaniu gazety: LOGO_RGB

Komentarze(14)

  1. To nic,ze następny zakład pracy upada. Masa ludzi zostaje bez środków do życia. Ale za to będą mieć cudowny ośrodek wypoczynkowy, w którym leczyć będą skołatane nerwy, stres i lęk o jutro w wypasionej przystani. Jak kupowali ośrodek mówili, ze dla wszystkich teraz mówią,ze dla młodzieży……heh

  2. Docelowo to wyremontowany ośrodek ktoś pewnie kupi. Nie zdziwię się jeśli będzie to jakiś osobnik z kręgów Burmistrza.

  3. Wydaje mi się, że przyszłość tego ośrodka jest już przesądzona – albo pod przykrywką „młodzieży” zostanie przekazany ZHP, albo będzie tam stworzone nowe miejsce pracy dla kolejnego miernego ale wiernego KWH. Później może być też tak jak pisze Krystian. Może na przykład powstać kolejna spółka kolesi, jak w przypadku kotłowni na Klonowej.

  4. Podajcie którzy Radni byli za przeznaczeniem 0,5 mln. zł na Przystań, a którzy przeciw? Rozliczymy ich za tak bezsensowne decyzje podczas najbliższych wyborów. Szanowna Redakcjo czekamy na informacje.

    1. Szkoda to jest taka, że nie pomyśleli o proponowanym przez Rypinę zalewie na rozlewisku Wopławki. Kętrzyn miałby wtedy szansę na rozwój turystyki z prawdziwego zdarzenia. Sorry, ale zabytki to są dobre dla sentymentalnych niemieckich emerytów. Zresztą ci ludzie którzy przyjeżdżają do swojego kraju dzieciństwa i są gotowi zapłacić kilkaset euro żeby obejrzeć resztki starych gospodarstw, też nie będą wiecznie żyli.

    1. I obawiam się, że nie odpiszą. Przypuszczam że ten ośrodek nie powstaje dla turystów, tylko dla wyprowadzenia kasy z Kętrzyna do kieszeni wykonawcy…

  5. Osrodek Ketrzynska Przystań otwarta jednak ketrzynianie nie są wogole uprzywilejowani płacą te same stawki jak inni więc dlaczego mamy tak jeździć? Co ma nas zachęcić? Jest wiele ośrodków na które można swobodnie wjechać bez opłat i korzystac z plaży? Ponadto twórca regulaminu chyba nie bardzo to czytał dwa punkty odnośnie godzin pobytu osób nie będących mieszkańcami przedstawiają nie godziny w jednym określono godz. 20 w innym 22. Po za tym używanie określenia ze na terenie obiektu nie ma pewności czy chodzi o ośrodek czy budynek? Praktykant to PiSał?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *