Główna Korsze W Łankiejmach zatrzymano już 40. prawo jazdy!

W Łankiejmach zatrzymano już 40. prawo jazdy!

W Łankiejmach zatrzymano już 40. prawo jazdy!
0
9

Policjanci kętrzyńskiej „drogówki” zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie prędkości w Łankiejmach. Od maja 2015 roku, kiedy to zaostrzono przepisy o ruchu drogowym, już 40. kierowców straciło tam uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

 

Do zdarzenia doszło minionej niedzieli, około godziny 19. Policjanci z wydziału ruchu drogowego kętrzyńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW, którego kierowca jechał przez Łankiejmy, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, z prędkością 94 km/h. W myśl przepisów, za przekroczenie dozwolonej prędkości w takim zakresie, policjanci zatrzymali 40-letniemu mieszkańcowi Augustowa prawo jazdy na 3 miesiące. Mężczyzna został też ukarany grzywną w wysokości 400 złotych i 10. punktami karnymi, wpisanymi do ewidencji kierujących naruszających przepisy ruchu drogowego.

Od maja 2015 r., kiedy to zaostrzono przepisy o ruchu drogowym, prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w Łankiejmach straciło już 40. kierowców: 15. w 2015 r., 15. w 2016 r. i już 10. w 2017 r. Wyraźny w tej statystyce jest podział na kierowców spoza powiatu kętrzyńskiego (łącznie 29.) i zamieszkałych na terenie naszego powiatu, których liczba tracących uprawnienia właśnie w Łankiejmach rokrocznie spada.

rm

 

Liczba zatrzymanych praw jazdy na odcinku drogi z ograniczeniem prędkości w Łankiejmach

Rok Kierowcy

z powiatu

Kierowcy

spoza powiatu

Razem
2015 9 6 15
2016 12 3 15
2017 8 2 10

źródło: KPP Kętrzyn

 

Fot. Internet

Komentarze(9)

  1. Statystycznie rzecz ujmując w tym roku policmajstry normy nie wyrobią. A z drugiej strony trzeba by się zastanowić dlaczego w tym miejscu jest tyle przypadków? Może z ta 40km/h ktoś przesadził. Owszem jest przejazd to zrozumiałe ze yrzeba zwplnic ale czy musi być na takim odcinku takie ograniczenie?

    1. 40 jest od strony Bartoszyc długo przed terenem zabudowanym, prosta droga ,widoczna i z górki czasami trudno na 5 metrach wyhamować z 90 do 40 tym bardziej , że znak jest za łukiem zauważalny jest w ostatniej chwili

  2. A może zrobicie ograniczenie 20 km na godzinę. I wówczas POLAK będzie rżnął POLAKA mandatem. Ot filozofia wielka, zamiast rozwiązać problem ograniczenia do 40km.

  3. Zamiast łapać przestępców, to wyłudzają od uczciwych obywateli pieniądze i zabierają im uprawnienia bo ktoś nie zdążył zwolnić na jakimś bezsensownym ograniczeniu. Zajebiście.. brawo, policyjne pasożyty.

    1. ROSEMUS zgadzam się z Tobą w zupełności.Ograniczenia stoją od czasów gdy kierowcy szpanowali maluchami i polonezami a o oponach zimowych nikt nie słyszał i właśnie w takich miejscach najłatwiej ” złapać ” ” jelenia ” czyli kierowcę

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *