Główna Kętrzyn W Kętrzynie jak w Białymstoku – też znaleziono niewybuch!

W Kętrzynie jak w Białymstoku – też znaleziono niewybuch!

W Kętrzynie jak w Białymstoku – też znaleziono niewybuch!
0
6

Cała Polska żyła w miniony weekend bombą z II wojny światowej, znalezioną w Białymstoku. Żeby saperzy mogli ją bezpiecznie usunąć, konieczna była ewakuacja około 10 tys. mieszkańców. Takie zdarzenie na zdecydowanie mniejszą skalę mieliśmy w miniony wtorek również w Kętrzynie.

 

Około godziny 9.30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został poinformowany przez jednego z dozorców obiektu, że na terenie byłej cukrowni został odnaleziony niewybuch. Na miejsce został wysłany patrol w celu zabezpieczenia znaleziska oraz funkcjonariusz z zespołu minersko-pirotechnicznego, który określił, że jest to pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Giżycku, miejsce znaleziska zabezpieczali policjanci. Saperzy wydobyli niewybuch. Trafił on na poligon, gdzie został zdetonowany.
Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast powiadomić policję.

źródło: KPP Kętrzyn

 

Fot. KPP Kętrzyn

Komentarze(6)

  1. Wszystko robią w Kętrzynie jak w Białymstoku. Obsralisy w kolorach białostockich, firmy wykonawcze z Białegostoku i burmistrz też. Teraz jeszcze bomba taka jak w konusowie. Dosyć białorustoka, bo się porzygam.

  2. Ciekawe co ją tak odsłoniło czyżby tam ktoś prowadzi prace budowlane bez pozwolenia? Nie możliwe aby tak sobie leżała 70 lat.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *