Główna Informacje W Karolewie powstanie Centrum Aktywności Lokalnej!
10

W Karolewie powstanie Centrum Aktywności Lokalnej!

W Karolewie powstanie Centrum Aktywności Lokalnej!
0
10

Rok 2017 kończy się dobrą informacją dla mieszkańców Karolewa, w gminie Kętrzyn. W czwartek, 28 grudnia, doszło bowiem do podpisania umowy, na mocy której powstanie tam Centrum Aktywności Lokalnej.

 

Projekt będzie realizowany od 1 kwietnia 2018 r. do 30 czerwca 2020 r. Jego całkowity koszt to niemal 3,4 miliona złotych, z czego ponad 2,6 mln zł stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

– Celem projektu jest podniesienie jakości i skuteczności usług socjalnych mieszkańców gminy, poprzez utworzenie Centrum Aktywności Lokalnej, a szczególnie umożliwiającą integrację społeczną, aktywność społeczno-zawodową, eliminację dysfunkcji osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz usamodzielnienie ekonomiczne osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – wylicza Marta Szmyd z Urzędu Gminy Kętrzyn.

Do podpisania umowy na dofinansowanie tego przedsięwzięcia doszło w urzędzie marszałkowskim w Olsztynie.

red

 

Zdjęcie: Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn i Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, podczas podpisywania dokumentu. Fot. gminaketrzyn.pl

Komentarze(10)

  1. Zobaczymy czy Centrum Aktywności Lokalnej umożliwi integrację społeczną lub aktywność społeczno-zawodową i wyeliminuje dysfunkcję siedmiorga rodzeństwa z niewielkiej miejscowości Siniec w Gminie Srokowo (Powiat Kętrzyński) znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i czy pomoże im na usamodzielnienie ekonomiczne. Los chciał, że w tej chwili pięcioro z nich przebywa obecnie w Domu Dziecka w Reszlu (Powiat Kętrzyński).

  2. Centrum Sluchania Ludzi jest potrzebne.Nie mylić z podsluchiwaniem.Buhaha.Centrum Sprzedaży Taniego Drewna na wsi to kolejna potrzebana inicjatywa.Może być na kredyt.Buhaha.

  3. Jest funkcjonariuszem publicznym.Albo zgłosi to do prokuratury albo sam weźmie na klatę.Redaktor lubi takie sprawy.Nagrania i te rzeczy.Także ten…

      1. Ale to już było i nie wróci wiecej.Tamci ludzie poszli w biznesy ich pokolenie jednym telefonem jakby chciało wygrałoby każde wybory tak,że każdy walczy o Ich przychylność.Tego w internecie nikt Ci nie napisze sam musisz to wiedzieć skoro jesteś tak zaangażowany w temacie politycznym.Mogę się mylić oczywiście.Czas pokaże.

  4. W każdej miejscowości na wsi powinien być fundusz aby zafundować po parę sztucznych ogni na Nowy Rok.Widząc jak w mieście Kętrzyn mamy bez przerwy fetę z fajerwerkami to byłaby atrakcja dla mieszkańców wsi,którzy nie licząc na samorządowców z własnej inicjatywy kupują.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *