Główna Informacje Uwaga! Woda niezdatna do spożycia

Uwaga! Woda niezdatna do spożycia

Uwaga! Woda niezdatna do spożycia
0
6

Woda z wodociągu Tołkiny nie nadaje się do spożycia. Komunikat w tej sprawie wydał w środę, 7 lutego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kętrzynie.

 

Jak wynika z treści komunikatu, woda z wodociągu Tołkiny nie może być spożywana, używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych, nie nadaje się do kąpieli i mycia zębów. W związku z wykryciem zanieczyszczenia mikrobiologicznego, tj. bakterii grupy coli, woda może być używana tylko do spłukiwania toalet i sprzątania. Strefa zaopatrzenia wodociągu Tołkiny obejmuje Tołkiny, Chmielnik, Babieniec, Dzikowiznę, Gudniki i Starynię.

W tej chwili trwają prace nad przywróceniem zdatności do spożycia wodzie z wodociągu Tołkiny. Zajmuje się tym korszeńska spółka „Wikom”, zarządca sieci wodociągowej w gminie Korsze.

red

Komentarze(6)

  1. Panie Redaktorze niech Pan zajmie się wodą w Kętrzynie na osiedlu Moniuszki . Woda po zagotowaniu biała pełno kamienia.Gdzie te filtry z dotacji unijnych? Gdzie ta najlepsza ponoć woda w regionie ? Czy na filtry brakuje pieniędzy a jest na Przystań? To chodzi o ludzkie zdrowie. A wybory już jesienią.

    1. ostatnim czasem coraz wiecej opinii ze filtrowanie wody wytrąca z niej mikroelementy w tym wapń wiec nie ma co sie upominac, woda w kranie zdrowsza niz niejedna w supermarkecie

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *