Uroczysta gala na zamku w Reszlu. Przedsiębiorczy i aktywni wyróżnieni łabędziami

Uroczysta gala na zamku w Reszlu. Przedsiębiorczy i aktywni wyróżnieni łabędziami

Łabędzie Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej powędrowały do tegorocznych laureatów. Uroczysta gala drugiej edycji „Oscarów powiatu kętrzyńskiego” odbyła się w czwartek, 16 listopada, na zamku w Reszlu.

 

Organizatorem przedsięwzięcia wręczenia Łabędzi oraz samej gali była Fundacja Wspólny Rozwój. Wśród gości honorowych znaleźli się: Małgorzata Kopiczko – senator RP i Ryszard Niedziółka – starosta kętrzyński.

– Cieszę się bardzo, że istnieje takie przedsięwzięcie jak Łabędzie Przedsiębiorczości i Aktywności Społecznej – powiedział Ryszard Niedziółka podczas otwarcia gali. – Nasze lokalne przedsiębiorstwa, nie ważne czy duże, czy małe, są bardzo ważne i należy im się takie uhonorowanie. To samo dotyczy osób aktywnych społecznie.

Na uroczystej gali w reszelskim zamku pojawili się laureaci konkursu, jego uczestnicy, a także samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

– Cieszę się bardzo, że goście tak nam dopisali, a na gali pojawiła się m.in. pani senator – mówi Anna Ciepielak, prezes Fundacji Wspólny Rozwój. – Rozwijamy się i chcemy aby nasz konkurs z roku na rok był coraz lepszy.

Podczas tegorocznej gali Łabędzi przyznano 20 statuetek. Siedemnaście z nich otrzymali laureaci poszczególnych kategorii konkursu, natomiast dodatkowych pięć kapituła Łabędzi przyznała jako nagrody specjalne. Kolejna, czwarta już edycja konkursu, odbędzie się za rok.

 

Laureaci III Gali Łabędzi Przedsiębiorczości i Aktywności Lokalnej

Elżbieta Sokołowska (kategoria Działalność charytatywna wśród lokalnej społeczności), Zawidy i Biedaszki (Aktywne sołectwo), MST Sp. z o.o. (Inicjatywa gospodarcza roku), Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie (Innowacyjna szkoła), MST Sp. z o.o. (Powiatowy lider biznesu), Ania Reszka i LUKS Wilczek Wilkowo (Promotorzy zdrowego stylu życia), TPD Koło Pomocy Dzieciom o Niepełnej Sprawności Ruchowej w Kętrzynie (Inicjatywa społeczna roku), Fundacja InnWarmia (Projekt roku), Sołectwo Kraskowo (Z tradycją w działaniu), Fundacja Kłobuk i Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu SportLife (Dynamiczna organizacja), Ojciec Superior Aleksander Jacyniak (Propagowanie historii regionu), Starostwo Powiatowe w Kętrzynie (Inwestycja roku), Agri Plus (Przedsiębiorstwo roku), Anna Jankiewicz i Małgorzata Chmarycz (Promocja kultury i czytelnictwa), Pasieka Pucer (Działalność proekologiczna), Grupa Medialna MKKM Studio Telewizja Regionalna ReTv (Debiut medialny).

rm

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
8Komentarz
  • zielonooka
  • Dodano 16 listopada 2017

  Ja pierdziu jaka impreza a ile tam łabędzi

  Odpowiedz
   • kentaki
   • Dodano 16 listopada 2017

   Łabędzi śpiew na koniec sezonu samorządowego

   Odpowiedz
  • TKM
  • Dodano 17 listopada 2017

  Towarzystwo wzajemnej adoracji.Starostwo,Inwestycja Roku czy chodzi o basen ?
  O. Jacyniak – za elewację klasztoru w Św. Lipce ? , MST Sachryń za kolesiostwo
  ZSRolniczych w Karolewie raczej dla Kawczyńskiego a nie Mickiewicza

  Odpowiedz
   • Pies z murzynem
   • Dodano 17 listopada 2017

   Widzisz. Chyba podobnie, jak u tych „twoich”?

   Odpowiedz
  • Mieszkaniec
  • Dodano 17 listopada 2017

  Dokladnie bicie piany ,propaganda i lans.Ordery ,statuetki .Wkrótce od tego dobrobytu wszystkim nam się w głowach poprzewraca.Wolnosc?Po co Wam wolność Macie przecież tyle pieniędzy….(Kult)

  Odpowiedz
  • Edyta
  • Dodano 17 listopada 2017

  Prawdziwe łabędzie pracują w cieniach fałszu. Przedsiębiorcy kętrzyńscy na niejeden łabędź tu przyznany dawno już zasłużyli ale nikt ich nie zgłosił bo regulamin wymaga oficjalnego oświadcza kandydata. Więc laureatami są osoby które mają tzw. „Parcie na szkło”

  Odpowiedz
  • olga
  • Dodano 17 listopada 2017

  O kurcze, to ja nie wiedziałam

  Odpowiedz
  • kazek
  • Dodano 19 listopada 2017

  Pewnie za chwilę Bedą padnięte łabędzie.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *