Główna Kętrzyn Uderzył w słup aż pękły… opony! Pijackie harce gościa z Ostródy
3

Uderzył w słup aż pękły… opony! Pijackie harce gościa z Ostródy

Uderzył w słup aż pękły… opony! Pijackie harce gościa z Ostródy
0
3

Dwa lata pozbawienia wolności grozi 62-letniemu kierowcy, który uderzył w słup ogłoszeniowy w Kętrzynie. Wszystko przez alkohol, którego zawartość w jego organizmie wynosiła niemal 2 promile!

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 października. Tuż przed godziną 1.00 oficer dyżurny kętrzyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Wojska Polskiego doszło do zdarzenia drogowego.

– Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w słup ogłoszeniowy – relacjonuje Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie. – Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Okazało się, że kierowca Chryslera, jadąc ul. Wojska Polskiego, podczas wykonywania manewru skrętu w ul. Reja stracił panowanie nad pojazdem i najpierw uderzył w krawężnik, a następnie w słup ogłoszeniowy.

Uderzenie było tak silne, że w aucie pękły dwie opony. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 62-latka wyjaśniło przyczynę zdarzenia. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

– Początkowo mężczyzna nie przyznawał się do tego, że kierował autem – dodaje Ewelina Piaścik. – Został jednak zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec Ostródy usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz 62-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

red

Komentarze(3)

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *