Uczniowie ze Srokowa organizują kampanię wyborczą do Sejmu!

Uczniowie ze Srokowa organizują kampanię wyborczą do Sejmu!

Adrian Dudek i Brunon Kulesza, uczniowie trzeciej klasy gimnazjum w Srokowie, biorą udział w projekcie zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu RP. Ich zadaniem jest przeprowadzenie kampanii wyborczej… Aleksandra Putry.

 

(…) – Uważam, że Sejm Dzieci i Młodzieży jest także dla mnie nowym doświadczeniem i wyzwaniem. W trakcie realizacji zadań rekrutacyjnych możemy rozwijać swoje zainteresowania proobywatelskie – mówi Bruno. – Mam nadzieję, że będzie to dla mnie również niecodzienna lekcja, w trakcie której odkryję i poznam bliżej, naszego bohatera.

– Odkąd pamiętam, interesuje mnie polityka. Od dziecka z ciekawością przyglądałem się obradom Sejmu – dodaje Adrian. – Kiedy pojawiła się okazja wzięcia udziału w rekrutacji do tegorocznej edycji SDiM, zdecydowałem się bez wahania! Bardzo chciałbym zobaczyć wnętrze Sejmu i zasiąść w ławach poselskich. A może wcielić się w rolę Marszałka Sejmu?

Kandydaci do młodzieżowego parlamentu zaplanowali szereg działań w związku z kampanią wyborczą na rzecz Aleksandra Putry. Uczniowie i nauczyciele mogli bliżej poznać sylwetkę kandydata na posła. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, plakaty, ulotki i ankiety. Będzie też można uścisnąć dłoń i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z kandydatem na posła.

 

Cały artykuł w piątkowym(13 kwietnia) wydaniu gazety:

 

 

 

Fot. SP Srokowo

Podobne artykuły
3Komentarz
  • Mazur
  • Dodano 12 kwietnia 2018

  Jadąc dziś rowerem pod Srokowem szosą z Barcian pierwszy raz widziałem pole ładnie zaorane i zbronowane tylko wygląd szpecą butelki i folia pastykowa wystająca na zewnątrz z pod ziemi na całym zagonie.

  Odpowiedz
  • Zdzislaw
  • Dodano 12 kwietnia 2018

  Zróbcie chłopaki kampanię kandydatowi na burmistrza żeby rozgonic to towarzystwo wzajemnej adoracji.

  Odpowiedz
  • As
  • Dodano 13 kwietnia 2018

  Dzieci wciagaja do polityki . Putro ?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *