Uczniowie ze Srokowa i Solanki odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Uczniowie ze Srokowa i Solanki odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Uczniowie klas czwartych ze szkół w Srokowie i Solance odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Kwiedzinie. To nowe miejsce, stworzone przez Koło Łowieckiego „Kaczor”.

 

– Był piękny, słoneczny dzień. Wycieczkę rozpoczęliśmy w Gierłoży, gdzie udaliśmy się na półtoragodzinny spacer po lesie. Pod czujnym okiem pana Marka obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące w niej zmiany wczesną jesienią. Poznaliśmy zwyczaje łowieckie, warstwową budowę lasu. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków, a nawet zobaczyć jelenia. Zmęczeni, dotarliśmy do Kwiedziny, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia filmu „Gruba zwierzyna łowna”. Poznaliśmy gatunki zwierząt , na które można polować i które są pod ochroną – relacjonuje Katarzyna Sałyk, nauczyciel przyrody w SP Srokowo. – Świetnie bawiliśmy się podczas zagadek na odgłosy zwierząt. Daliśmy radę, chociaż pytania były podchwytliwe.

Na koniec wycieczki na jej uczestników czekała niespodzianka w postaci ogniska i pieczenia kiełbasek. Poza tym dopisała pogoda, a przez to i humory młodych przyrodników.

– Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Wesołe miny na zdjęciach świadczą o tym, że wycieczka była udana. Z pewnością ją powtórzymy – dodaje Katarzyna Sałyk.

Uczestnicy wycieczki dziękują za możliwość spędzenia tak atrakcyjnego dnia, a w szczególności Markowi Kłokowi – za ciekawie przeprowadzone zajęcia, ciekawostki i cenne wskazówki, Łukaszowi Bieńkowi – za obsługę techniczną i zagadki oraz Ryszardowi Obolewiczowi – za ognisko i pyszne kiełbaski.

Źródło: SP Srokowo

 

Fot. SP Srokowo

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *