Szkoła w Łankiejmach będzie remontowana

Szkoła w Łankiejmach będzie remontowana

Niemal 1,5 miliona złotych wyniesie koszt termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej w Łankiejmach. We wtorek, 19 grudnia, w Urzędzie Miejskim w Korszach została podpisana umowa na wykonanie tego zadania.

 

Remont szkoły w Łankiejmach to kolejne działanie w ramach projektu termomodernizacji obiektów oświatowych na terenie gminy Korsze. Zadanie to wykona Przedsiębiorstwo Usługowe Adam Stadnik z Korsz. W ramach prac zostanie wykonane docieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED, wymiana instalacji centralnego ogrzewania, wymiana źródła ciepła i montaż paneli fotowoltaicznych.
Zadanie jest realizowane w ramach umowy o dofinansowanie ze środków RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020. Wartość podpisanej umowy wynosi 1 475 879,66 zł, a przyznana dotacja to 85% tej kwoty. Termin zakończenia prac wyznaczono na dzień 30 listopada 2018 r.

red

 

Zdjęcie: Ryszard Ostrowski, burmistrz Korsz i Adam Stadnik, wykonawca remontu w szkoły w Łankiejmach. Fot. Kinga Boroszko

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • zbych
    • Dodano 20 grudnia 2017

    Te wszystkie nowości może i dobre ale okaże się po czasie.U nas na osiedlu wystarczyło,że od pułnocnej strony wymyto ściany i kicha woda dostała się ocieplenie i jest to co ma być.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *