Straż graniczna rozbiła gang przemytników. 11 osób zatrzymanych, w tym liderzy grupy

Straż graniczna rozbiła gang przemytników. 11 osób zatrzymanych, w tym liderzy grupy

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się przygotowywaniem i sprzedażą krajanki tytoniowej. Za kraty trafiło 11 osób, w tym 3 liderów grupy.

 

Akcję zatrzymania funkcjonariusze z W-MOSG przeprowadzili przy pomocy funkcjonariuszy z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, jednocześnie na terenie kilkunastu posesji w województwie łódzkim. W wyniku tych działań trzech mężczyzn w wieku 38, 39 i 50 lat usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na celu popełnienie przestępstw związanych z produkcją i obrotem wyrobami tytoniowymi. Pozostałym ośmiu zatrzymanym, w wieku od 31 do 57 lat, postawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Przywódcom grupy grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności, pozostałym członkom do pięciu lat więzienia.

To kolejne zatrzymania będące efektem śledztwa prowadzonego od 1,5 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu przez funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Członkowie rozbitej grupy przestępczej, za pośrednictwem założonych przez siebie firm z siedzibami na terenie Litwy i Niemiec, sprowadzili do Polski z Bułgarii i Litwy ponad 165 ton liści tytoniu, narażając Skarb Państwa na stratę 76 mln zł.

Mirosława Aleksandrowicz/W-MOSG

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
7Komentarz
  • Mazur
  • Dodano 5 marca 2018

  Paliłem rok temu 3 miesiące Caro i na opakowaniach nie znalazłem informacji,że palę sobie wyrób czysto polski.Były tam patęty USA i inne tam a na opakawaniu są polskie akcyzy.Drogie to to,że odechciewa się palić i w dodatku zapewnie bardzo szkodliwe bo szkodzą zdrowiu.

  Odpowiedz
   • mms
   • Dodano 5 marca 2018

   PATĘTY mówisz …. nie znam.

   Odpowiedz
  • Piast Kołodziej
  • Dodano 6 marca 2018

  ciągle ten żydowski rabunek i terror nad Polakami…a dlaczego, to Polacy mają wszystko kupować, co jest droższe, a nie tańsze…zamiast kupować tańszy gaz od Rusów, to żydo-władzusia kupuje (też Ruski ) 2 razy droższy gaz od USA…zamiast kupować 3-4 razy tańsze faki od Rusów, to żydo-władzusia każe Polakom palić droższe pochodzące głównie z USA…zamiast kupować tańsze paliwo od Rusów, to żydo-władzusia zamknęła granicę i karze nam jeżdzićna droższym paliwie…gangiem, to jest ta żydo-władzusia, która nas okrada w interesie USA i niemczochów…a ci których fałszywie nazywają gangiem, to są ludzie, którzy Polakom dostarczają tańszy towar…prze wieki tacy ludzie nazywali się kupcami (min Wokulski)…a dzisiaj gangsterami…choć w rzeczywistosci, to włądza jest gangsterem, bo obecnie zabiera 60-80 % dochodów obywatelom…przed 1989 była żydo-komuna i zabierała wtedy 80-100% dochodów… ot mi poprawa…

  Odpowiedz
   • rencista
   • Dodano 6 marca 2018

   Masz rację!

   Odpowiedz
   • Mazur
   • Dodano 6 marca 2018

   Mój znajomy wyjechał do Niemiec i tam pracuje w podobnym fachu jak ja w narzędziowni „FARELA”.Może już iść na emeryturę ale nie idzie bo mówi,że fajnie mu się pracuje i może pozwolic sobie na drogi wyczynowy rower.O autach nie muszę wspominać i opiece medycznej.Podwyżkę emerytury dostałem na 2 paczki fajek to i tak o 100% niż rok temu.Sić!

   Odpowiedz
    • Wujek dobra Rada
    • Dodano 7 marca 2018

    Jesli nadal pracujesz w narzędziowni FARELA to się nie dziw że tylko taka podwyżka Cię objęła. Wyjdź z niej zza szafek, rozgladnij się udaj się w kierunku portjerni i wyjścia ul. Chrobrego jest nadal. Rozglądam się wokół przed wejściem jest teraz napis PHILIPS Możesz wrócić z powrotem, złożyć papiery. Jeśli nie bardzo potrafisz może Ci ktoś pomoże. Ale czy Cię zatrudnia niewiadomo. Zawsze możesz liczyć na Kuronia, albo jedź na dworzec jest nadal w tym samym miejscu kup bilet i jedź do Niemiec do znajomego po fachu.Tam kupisz sobie rower.

    Odpowiedz
     • Mazur
     • Dodano 8 marca 2018

     prawda !

     Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *