Główna Wydarzenia Spotkanie przedstawicieli instytucji pomocowych. Opracowali roczny plan działań
6

Spotkanie przedstawicieli instytucji pomocowych. Opracowali roczny plan działań

Spotkanie przedstawicieli instytucji pomocowych. Opracowali roczny plan działań
0
6

Przedstawiciele instytucji pomocowych z powiatu kętrzyńskiego spotkali się we wtorek, 10 stycznia, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Jednym z celów spotkania było dokonanie monitoringu Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Powiatu Kętrzyńskiego na lata 2011-2020.

 

Spotkanie rozpoczęto od analizy wykazu potrzeb z zakresu pomocy społecznej na ubiegły rok oraz stopnia ich realizacji. Następnie, na podstawie danych ilościowych przedstawionych przez ośrodki pomocy społecznej, Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i zespoły opieki zdrowotnej, przedstawiono skalę i rodzaj problemów społecznych występujących na terenie powiatu kętrzyńskiego. Stanowiło to podstawę do dalszej pracy w grupach roboczych, w celu zaplanowania działań na rok 2017 w następujących obszarach: dziecko i rodzina, osoby niepełnosprawne i starsze, długotrwale bezrobotni, instytucje i organizacje działające w sferze pomocy społecznej.

Uczestnicy spotkania w PCPR omówili też ewaluację Mapy niezbędnych przedsięwzięć i kierunków działania w zakresie zaspokajania potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych w Powiecie Kętrzyńskim na lata 2016-2020. W pracach wzięło udział 20 osób. Z opracowanych materiałów zostanie sporządzony plan działań na rok 2017.

red

 

Fot. PCPR

Komentarze(6)

  1. Panie z PCPR to już od lat mają „strategie” długotrwały pan działań ,jak szybko przepędzić interesanta zwłaszcza niepełnosprawnych. W tej jednostce konieczna jest też wiedza o problemach i sprawach niepełnosprawnych ale to przecież to tylko teoria .Od kilku lat spotykam się z tym a co gorsze takie zachowanie jest akceptowanie przez ich otoczenie i przekazywane młodym pracownicom. Tyle mówi się o usuwaniu barier dla niepełnosprawnych a tu nadal bariera nie do przejścia- burknąć to pójdzie i mniej pracy a i szkolić się nie potrzeba niech się sam gdzieś dowie, przeczyta, zobaczy może na korytarzu coś wisi. Niech wiedzą ,że pani jest w pracy i głowy nie zawracają. Czy Starostwo sprawuje jakakolwiek kontrole nad jakością obsługi interesantów? Jak was widzą i słyszą taka ludzie zagłosują w przyszłych wyborach.

  2. Absolutnie się nie zgodzę z tym że burkaja panie w PCPR na interrsantow. Jest to bardzo kompetentna i rzeczowa kadra będąca częścią naszego powiatu. A uśmiech u młodych pań i wiekiem i stażem zawsze na ich twarzach gości chylę czoło. Wielkie brawo za pracę na rzecz powiatu.

  3. „będącą częścią naszego powiatu” i w większości rodziną byłego starosty i zastępcy.Widać ,reakcję pracowników od rana w internecie a petent pod drzwiami czeka .Czekajcie na brawa i chwałę ale musicie się zacząć zachowywać po ludzku i zrozumieć dla kogo jesteście w pracy, swoje fochy zabierzcie na zewnątrz. Podlizywanie się zwierzchnikom nie przysłoni waszego braku wiedzy i kultury bycia.Jest nowy rok zmieńcie się choć o parę procent. Mogła by się też działaniom tej jednostki (np. nie przestrzeganie terminów) przyjrzeć komisja rewizyjna Starostwa Powiatowego może jeszcze da się coś naprawić.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *