Śmierdzący prezent wójta Barcian?

Śmierdzący prezent wójta Barcian?

Można śmiało stwierdzić, że w naszym kraju zapanowała prawdziwa moda na siłownie plenerowe. Place z urządzeniami do ćwiczeń można znaleźć niemal w każdym mieście, a coraz więcej pojawia się ich również na wsiach. Nie wszędzie jednak ludzie czerpią z tych urządzeń radość. Tak jest m.in. w Barcianach, gdzie siłownia została ustawiona w bezpośrednim sąsiedztwie… oczyszczalni ścieków!

 

– Któregoś letniego dnia moje dzieci pobiegły poćwiczyć na nowej siłowni, jakie było zdziwienie, gdy dosłownie za chwilę znów były w domu – opowiada jedna z mieszkanek Barcian. – Wróciły i skarżyły, że nie sposób tam wytrzymać, bo panuje ogromny smród! Co to za pomysł budować miejsce do rekreacji tuż przy oczyszczalni ścieków?

 

Cały artykuł w najnowszym wydaniu gazety: tk-logo

 

 

 

Fot. Robert Majchrzak

Podobne artykuły
2Komentarz
  • Maciej C.
  • Dodano 13 sierpnia 2017

  jak by nie było miejsca w bardzianach jest wiele zajebistych miejsc gdzie rosną drzewa miedzy innymi mowa tu o niezagospodarowanym terenem przy cmentarzu przy którym znajduje się ala park jest tez oczko wodne wystarczyło by trochę pomyśleć ruszyć pustym łbem by w kocu zrobić coś na wysokości zadania w sumie lepszego miejsca na taka inwestycje osobiście nie widzę wystarczy o to zadbać postawić zwykle proste ławeczki i umieścić ta siłownie by mogły tam spędzać czas cale rodzimy a nie czuć sie jak przemytnicy po ruskiej stronie granicy parząc się na patelni i smrodem fekali z pobliskich kibli

  Odpowiedz
  • BOMBEL
  • Dodano 16 sierpnia 2017

  W godzinach wieczornych zatrzymałem się na postoju w Barcianach. Pierwsze wrażenie było takie, że chyba wjechałem do szamba. Smród i odór był tak nieprzyjemny, że po krótkiej chwili musiałem odjechać. Miejscowi mówili mi, że to „wali” z pobliskiej oczyszczalni ścieków. Im to też przeszkadza bo nauczyli się z tym żyć. Brak również perspektyw na poprawę cyklicznie pojawiających się zapachów.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *