Główna Informacje Ruszył nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze. Rozmowa z Łukaszem Wiśniewskim, sekretarzem gminy

Ruszył nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze. Rozmowa z Łukaszem Wiśniewskim, sekretarzem gminy

Ruszył nabór kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze. Rozmowa z Łukaszem Wiśniewskim, sekretarzem gminy
0
10

Burmistrz Korsz Ryszard Ostrowski ogłosił nabór do Gminnej Rady Seniorów w Gminie Korsze. Kandydatów do rady można zgłaszać w terminie do 28 lutego 2018 r. do godziny 15. O szczegółach tego przedsięwzięcia mówi Łukasz Wiśniewski, sekretarz Gminy Korsze.

 

– Czym ma się zajmować Rada Seniorów?

– Rada będzie ciałem o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym wobec organów Gminy Korsze, z którymi będzie współpracować we wszystkich obszarach dotyczących osób starszych, w szczególności: integracji i wspierania środowiska osób starszych oraz reprezentowanie zbiorowych interesów tych osób na zewnątrz, aktywności ludzi starszych, profilaktyki i promocji zdrowia seniorów, czy też wykluczenia społecznego osób starszych.

– Kto może być członkiem tej rady?

– Członków rady wybiera się spośród osób zamieszkujących teren gminy Korsze, zgłoszonych przez przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszych, w szczególności organizacji pozarządowych oraz podmiotów prowadzących uniwersytety trzeciego wieku, a także grup nieformalnych, skupiających osoby starsze lub działających na ich rzecz lub zgłoszonych przez grupę co najmniej 15 osób powyżej 55 roku życia.

– Kiedy zacznie działać Rada Seniorów?

– Rada Seniorów zostanie wybrana na zebraniu zwołanym na dzień 26 marca 2018 r. o godz. 15.00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Korszach. Uczestnikami zebrania są osoby zgłoszone przez podmioty działające na rzecz osób starszych, w szczególności organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku, a także grupy nieformalne skupiające osoby starsze lub działające na ich rzecz.

– Co należy zrobić aby wziąć udział w zebraniu?

– Każdy z podmiotów otrzymuje jeden mandat do głosowania. Termin zgłaszania udziału w zebraniu wyznaczony został na dzień 16 marca 2018 r. Wypełniony formularz zgłoszenia kandydata do rady, czy też udziału w zebraniu, należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Korszach lub przesłać pocztą na adres: Urząd Miejski w Korszach, ul. A. Mickiewicza 13, 11-430 Korsze. O zachowaniu terminu decyduje data dostarczenia zgłoszenia do urzędu (data wpływu). Szczegółowe informacje, w tym wzory formularzy zgłoszeniowych, znajdują się na stronie BIP urzędu: bip.korsze.pl. Dodatkowych wyjaśnień udziela również pracownik Urzędu Miejskiego w Korszach, pan Rafał Jakubczak, pokój 210 (2 piętro), tel. 89 754 04 13.

– Dziękuję za rozmowę.

Robert Majchrzak

 

Więcej informacji na temat Gminnej Rady Seniorów w Gminy Korsze znajdziecie tutaj

 

Zdjęcie: Łukasz Wiśniewski: – Rada będzie ciałem o charakterze inicjatywnym, doradczym i konsultacyjnym wobec organów Gminy Korsze. Fot. Archiwum

Komentarze(10)

  1. „Seniorów” powinno stać na 2 tygodniowy wypad na wybrzeże Costa del Sol w okresie przedwiosennym.Ale lepiej zająć seniorów polityką bo to o wiele tańsze jest i jakie ciekawe.

  2. To oczywiście sarkazm? A wójtem to już podobno redaktor steruje. Jeśli tak, to szkoda. Bo liczyłem na konstruktywną koalicję z PiSem.

    1. Już dawno jest czerwono-czarna koalicja.I nawet ksiądz pobłogosławił.Jeden i drugi.Także jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

  3. Burmistrzem Korsz też steruje. A rada powołana jest tylko i wyłącznie po to żeby osoby starsze zagłosowały na Ostrowskiego. Już powołał kiedyś radę gospodarczą i kto o niej słyszy ? A miała być ciałem doradczym. Wybory panie wybory

    1. Ale żeby redaktor był szefem wszystkich szefów? Czy ci ludzie nie mają własnego rozumu, czy redaktor jest taki baron?

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *