Główna Barciany Ratunku, on mnie bije i dusi! Policjanci interweniowali w awanturach domowych

Ratunku, on mnie bije i dusi! Policjanci interweniowali w awanturach domowych

Ratunku, on mnie bije i dusi! Policjanci interweniowali w awanturach domowych
0
4

Policjanci zatrzymali trzech agresywnych mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu grozili pozbawieniem życia swoim najbliższym. Sprawcy trzeźwieją już w policyjnych celach, a ich rodziny zostały objęte procedurą „Niebieskiej karty”.

 

We wtorek, 23 stycznia,  kętrzyńscy policjanci trzykrotnie interweniowali w mieszkaniach na terenie powiatu, w których gdzie doszło do awantur domowych. W dwóch przypadkach sprawcy przemocy domowej trafili do policyjnych cel.

– Pijany syn bije i dusi – taką informację o godzinie 19 otrzymał oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Srokowo.

– Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu ustalili, że pijany syn wszczął awanturę z matką, podczas której uderzał ją, popychał oraz dusił. Dodatkowo wyzywał ją, krytykował, ciągle niepokoił, a także groził, że ją zabije – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Agresywnego mężczyznę policjanci zatrzymali w areszcie. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejną informację o awanturze domowej, tym razem na terenie gminy Barciany, oficer dyżurny otrzymał około godziny 19.40. Z przekazanych informacji wynikało, że pijany partner jest agresywny, a w mieszkaniu są małe dzieci. Po dojechaniu na miejsce policjanci natychmiast odseparowali pijanego mężczyznę od domowników. Jak ustalili funkcjonariusze, agresywny 27-latek używał przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swojej partnerki, szarpał ją, popychał, uderzał i dusił, jak również wyzywał i groził. Pijany agresor został zatrzymany w policyjnym areszcie.
O następnej awanturze domowej oficer dyżurny został powiadomiony o godzinie 21.30. Zadzwoniła do niego kobieta informując, że bije ją mąż. Z jej relacji wynikało, że cała sytuacja ma miejsce w jednym z mieszkań na terenie Kętrzyna.

– Pod wskazany adres natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że pijany 31-latek używał przemocy fizycznej wobec swojej żony. Mężczyzna poinformował, że noc spędzi u znajomych i nie będzie już wszczynał awantur – relacjonuje Ewelina Piaścik.

Każda rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej karty”. We wszystkich takich przypadkach, w których zachodzi zjawisko przemocy w rodzinie policjanci uruchamiają taką procedurę. Rodziny zostają objęte systematycznymi wizytami dzielnicowego i przedstawicieli innych instytucji świadczących pomoc społeczną, którzy sprawdzają bezpieczeństwo domowników oraz zachowania sprawcy przemocy w rodzinie. Przypominamy, że kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności(…) podlega karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

red

 

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Komentarze(4)

  1. ile niebieskich kart zalozono wobec kobiet ktore wyzywaja, krytykują,, ciągle niepokoją, a także grożą, szarpią i popychają swoich mężów czy partnerów?

  2. Niebieską kartę piwinni założyć hamulcowym radnym krytykuja, ciągle niepokoją i grożą ze odwołają starostę.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *