Główna Barciany Radość w Rodelach. Mieszkańcy wsi korzystają już z nowej, bezpiecznej drogi

Radość w Rodelach. Mieszkańcy wsi korzystają już z nowej, bezpiecznej drogi

Radość w Rodelach. Mieszkańcy wsi korzystają już z nowej, bezpiecznej drogi
0
8

Ponad 800 tysięcy złotych kosztowała przebudowa drogi pomiędzy Rodelami, a Dębianami w gminie Barciany. Uroczyste otwarcie powiatowej inwestycji odbyło się we wtorek, 12 grudnia.

 

Oprócz władz samorządowych powiatu kętrzyńskiego i gminy Barciany, na uroczystości pojawili się też okoliczni mieszkańcy. Nie kryli zadowolenia z poprawy bezpieczeństwa i komfortu ich codziennego życia.

– Czekaliśmy na ten moment wiele lat – mówili zgodnie mieszkańcy Rodeli. – Widocznie wcześniej nikomu jakoś specjalnie nie zależało na remoncie tej drogi, ale teraz to się zmieniło i dziękujemy za to panu staroście.

Wyremontowany odcinek drogi Rodele – Dębiany ma długość 1,8 kilometra. Jest częścią powiatowego traktu Rodele – Ogródki – Srokowo. Całkowity koszt przebudowy wyniósł 836 697,66 zł. Pierwszy etap inwestycji został sfinansowany ze środków Powiatu Kętrzyńskiego.

rm

Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(8)

  1. Zasługa przede wszystkim radnych opozycyjnych, którzy zaproponowali remont tej drogi, a zarząd wykonał decyzję radnych. Szkoda, że remont nie został zrobiony do samej miejscowości Dębiany – zabrakło kilkaset metrów. Oby w przyszłym roku ją dokończono.

    1. Hećman urządza igrzyska z większą pompą – chociażby na budowie baraku zwanego przedszkolem i tobie to nie przeszkadza? Mnie również irytuje populizm starosty, ale przy populiźmie burmistrza to pikuś. Nawet nie pan pikuś.

        1. Nie ma takiej pracy. Chociaż w naszym patologicznym kraju populizm jest tak popularnym że niemal jedynym sposobem sprawowania władzy, w krajach z wyższą kulturą polityczną – jest tylko zjawiakiem marginalnym.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *