Główna Kętrzyn Radny Rypina pyta o Granicę. Odpowiedź: „Kogo pan reprezentuje?”
13

Radny Rypina pyta o Granicę. Odpowiedź: „Kogo pan reprezentuje?”

Radny Rypina pyta o Granicę. Odpowiedź: „Kogo pan reprezentuje?”
0
13

Niewiele ponad 28 tysięcy złotych, w miejsce wnioskowanych 102 tysięcy, otrzyma od miasta Kętrzyński Klub Sortowy Granica. Pieniądze te mają wystarczyć na pokrycie kosztów funkcjonowania klubu od 1 lipca do końca roku.

 

O powody przyznania tak zaniżonej dotacji (względem wnioskowanej kwoty) pytał na środowej sesji Rady Miasta Kętrzyn Rafał Rypina. Radny zaznaczył, że KKS Granica to klub, w którym łącznie z drużyną seniorów trenuje regularnie około 300 osób. Niestety, mimo że formalnie odpowiedź została udzielona, to nie było w niej żadnych konkretów.

– Kogo pan reprezentuje? – odpowiedział pytaniem Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna. – Ja, jako prezes honorowy tego klubu, nie widzę żadnego zagrożenia.

Zespoły Granicy, która w roku 2017 obchodzi swój 70. jubileusz, przygotowują się do nowego sezonu rozgrywkowego. W zakończonym seniorzy zajęli 7. miejsce w IV lidze, a bardziej niż przyzwoicie zaprezentowały się grupy młodzieżowe. W ubiegłym roku Miasto przekazało na działalności klubu ponad 130 tys. zł.

rm

Komentarze(13)

 1. A ja przewrotnie zapytam: kogo reprezentuje dzisiaj burmistrz Hećman. Strabag? Solarisa? Philipsa? A może powiat węgorzewski, rozwijając tam turystykę za pieniądze mieszkańców Kętrzyna?

 2. Nie odpowiada się pytaniem na pytanie panie Hecyk. Dobre pytanie panie Rypina. Czyżby Granica szła w odstawkę kosztem piłki ręcznej?

 3. Pieniądze na przebudowę stadionu są, ale na działanie klubu już nie? Panie Hećman, pan chyba faktycznie jesteś lobbysta obcego kapitału.

 4. Radny Rypina panie honorowy(?) pytku reprezentuje wyborców a wśród nich grających w piłkę nożną i kibiców. Hecyk vel Hecbruk reprezentuje prowizje od przepłaconych inwestycji? Dlaczego nie ma pieniędzy dla granicy? Poszły na prowizje? Były wczasy w Hiszpanii, będzie też nowe auto – nowy mercedes?

 5. Nie ma pieniędzy na „Granicę” bo poszły na stadion, tak jak nie ma pieniędzy na więcej kursów MPK, bo co roku pół miliona idzie na spłacanie ch.. wartych obsralisów.

 6. Posługiwanie się mniej lub bardziej wymyślnymi wyzwiskami świadczy o poczuciu niższości a także o bezsilności. Na pytanie kogo dzisiaj reprezentuje Rypina odpowiedź jest prosta – reprezentuje siebie, swoich wyborców a ostatnio także swojego pracodawcę Niedziółkę.

  1. I właśnie przez to reprezentowanie Niedziółki straciłem trochę szacunku dla pana Rafała. Niedziółka trzyma z Prokopami i tworzy układ powiatowy, a pan Rypina niby taki poza układami?

 7. P. Rypina zrób porządek w wydziale komunikacji, takiego b….. dawno nie widziałem. Zainstaluj tam pan maszynę do wydawania numerków (jak na Daszyńskiego) itp. ………. jak wygląda obsługa w tym wydziale można zobaczyć codziennie.

  1. Byłem wczoraj w wydziale i nie było kolejek. Ale ja nie o tym. Oczami wyobraźni widzę jak to święta 11-tka przegłosowuje zmiany w budżecie i daje pieniądze na zakup usprawnień do obsługi klientów. Toć to dzisiaj brzmi jak since fiction lub jakiś żart.

 8. Wiesław. Wiesław, Wiesław.
  Tylko On:
  Pierwszy Sekretarz Ludu,
  zapewni:
  Posady Swoim Ludziom,
  Pieniądze Swoim Ludziom
  P……………. Swoim Ludziom.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *