Główna Kętrzyn Przyszli rano i wycięli. Komu przeszkadzało to drzewo!?

Przyszli rano i wycięli. Komu przeszkadzało to drzewo!?

Przyszli rano i wycięli. Komu przeszkadzało to drzewo!?
0
74

– To drzewo chroniło nas przez długie lata od pyłów i hałasu ulicy – mówi Teofila Jędrzejczak, mieszkanka budynku przy Powstańców Warszawy 6  Kętrzynie. – Komu ono przeszkadzało? Burmistrzowi? Jeżeli przeszkadzają mu drzewa, to nich wytnie te przed swoim biurem!

 

– Przyszli w środę rano i wycięli świerk, który sami przed laty tu posadziliśmy – opowiada zrozpaczona kobieta. – Nie wiem komu to drzewo przeszkadzało i na jakiej podstawie ktoś je ściął…

Po świerku, który sięgał trzeciego piętra budynku i osłaniał blok od ulicy, pozostał jedynie wysoki kikut.

– Może gdyby nie budka dla ptaków, wycięliby go równo z ziemią? – pyta retorycznie zaniepokojona mieszkanka budynku.

Pani Teofila dodaje, że budynek przy Powstańców Warszawy 6 powstał 45 lat temu. Jego mieszkańcy sami dokonali nasadzeń wokół bloku. Jeden z efektów ich pracy właśnie został zniweczony. Dlaczego tak się stało?

 

Cały artykuł w piątkowym (9 marca) wydaniu gazety:

Komentarze(74)

 1. Estetyzacja miasta po hećmańsku. Wyciąć, wyrżnąć, wyłożyć polbrukiem. Panie Hećman, wracaj pan do tego swojego Augustowa czy tam Białegostoku.

   1. Panie pseudo mazur, burmistrz wam za to podziękował , na swój sposób.. Proszę dalej wspierać osoby krótko myślące ,a niedługo ,czar pryśnie i pozbawi mieszkańców danego bloku odpoczynku na świeżym powietrzu .

  1. Niech wyjeżdża i zabiera ze sobą swoich przybocznych, swoje bazary, oświetlenia uliczne, przedszkola z bagna i koszmarne syfiaste obsralisy.

   1. Obsralisy zielone jak białostockie. Miłość do Białegostoku chyba większa niż do Kętrzyna. Jak tak ciągnie wilka do lasu, to startuj se panie Hećman na prezydenta Białegostoku. Może pan nie przegrasz z Kononowiczem. 🙂 Buuhhahahaa. 😀

  1. Wiatry to możesz sobie po grochówce puszczać. To było zdrowe drzewo, tylko czubek był nieznacznie uszkodzony.

 2. O rany, pogięło kogoś do reszty. Takie zdrowe i dorodne drzewo. Teraz zrobiło się łyso i brzydko. Może pora w końcu wyciąć samego burmistrza?

  1. Za te szkody wyrządzone miastu pan Hećman powinien mieć dożywotni zakaz wstępu do Kętrzyna!!!!!!!

   1. Drzewo zniszczone, ale może chociaż jego ofiara nie pójdzie na marne i Panie z ul. Powstańców Warszawy nie zagłosują już nigdy na Hećmana ani na żadnego z wspierających go radnych.

 3. Moim zdaniem pan Hećman i jego ludzie dostatecznie już naszkodzili Kętrzynowi. Trzy lata temu też rozwalili drzewa na placu Piłsudskiego. Gdzie byli bezradni?

  1. Tradycyjnie okopani w mysich norkach. Uaktywnią się na miesiąc przed wyborami, a po wyborach znowu niemal jednomyślnie zagłosują za podwyżkami opłat i podatków …

  1. Inni poza Rypiną wydają się tacy sami jak Hećman. Zero pomysłu na miasto, populistyczne zapędy, brak wizji.

  2. Jeszcze taka uwaga. Ja rozumiem że w nerwach można czasem powiedzieć o jedno słowo za dużo, ale na wycinaniu drzew przed urzędem miasta też nie ma mowy. To również przestrzeń publiczna miasta i na jej dewastację nie ma mowy. Wycinać na wiosce pod Augustowem, albo w Kalinowie, ale nie w Kętrzynie.

 4. Z radnych to o drzewach na pl. Piłsudskiego tylko radny Rypina wzmiankował na Facebooku. Reszta olewka totalna.

  1. Och jej jaki ten Rypina fajniusi. Taki plasterek na rankę, od wszystkiego i do niczego. Sorry, ale burmistrz powinien mieć jaja!

    1. Panie M . mówimy o charyzmie a Pan tak prosto rozumuje, przecież nie jest Pan jak beton. To jest przenośnia . Panu Rypinie brak jest cech przywódczych .

   1. Od wszystkiego i od niczego to jest Hećman. Wszystkim stara się rządzić, a zna się jak kura na pieprzu. Bazar sp…dolił, oświetlenie uliczne sp…dolił, ulicę Królowej Jadwigi sp…dolił i Plac Słowiański też sp…dolił. Taki zdolny wszechwiedzący.

  1. A może wnuki w GB albo w NL bo rodzice musieli z Kętrzyna za chlebem wyjechać, gdyż burmistrz nieudacznik nie umie sprowadzić do miasta pracodawców?

 5. Rypina wam nie pomoże. Jest introwertykiem, trochę zamknięty w sobie. Jak mówi, to się trzęsie jak Niedziółka.
  Ale z dwojga złego wolę jego, niż Nietrzebę i karykaturalnego na tym etapie, Hećmana.

  1. Jak nie on, to nikt. Jest introwertykiem ale to chyba nawet lepiej niż pieniaczem. Zdystansowany technokrata też potrafi sprawnie rządzić. Nie musi drzeć ryja. Wystarczy żeby w odpowiednim czasie nacisnął odpowiedni guzik. Mówi cicho, ale nie sepleni jak były starosta no i nie widziałem sytuacji że się trzęsie. Padaczki chyba nie ma.

 6. Zaden to a żaden wpis nie jest wiarygodny,bo tylko spontaniczna reakcja Pani co powiadomiła redakcję i odzew Pana redaktora w tej gazecie jest prawdziwy.Na przestrzeni lat tak naprawdę mało komy chodzi o dumę Kętrzyna.

 7. Patrzyłem na YT film jak jeńcy Niemieccy budowali u Rosjan osiedle po wojnie.Padło słowo „chałtura”,które było mi znjomo brzmiące a u Niemców wogóle nie znane bo jak oni robia to robią jak nie robią to nie robią.

  1. Warmiak nie chwal Niemców !!! jak mordowali ludzi to skutecznie : Oświęcim , Treblinka , Majdanek , jak niszczyli Warszawę to skutecznie a może Ty Mazur tęsknisz za nimi albo jesteś ich potomek ? lepiej nie chwal Niemców bo to jest nie przyzwoite .

  2. Jakoś w Polsce nie odbudowali Warszawy i całej Polski a zniszczyli ! a w Rosji budowali za karę ! jako barbarzyńcy i jeńcy .

 8. Pewnie większość mieszkańców tego bloku zgłaszała potrzebę wycinki bo może : brak słońca itd…….. tego nie wiemy ale nadarzyła się okazja dowalić Burmistrzowi .
  Hećman kazał wyciąć drzewa źle ,kazał nasadzić źle o co wam chodzi ? wszystko dobre aby dowalić Burmistrzowi nieważne czym : drzewem , autobusem , brakiem ulicy , wybudowaniem ulicy , stare przedszkole , nowe przedszkole , psim gównem itd…

  1. Człowieku ,używam takiego słowa ,które nie chcę mi przejść przez gardło. Rozumiem ,kocham tego ,który mi płaci dobrą kasę .Niestety kasa to nie wszystko ,lizanie d…… to dopiero atrakcja., proponuje zmienić pozycję.

  2. Czego nie rozumiesz. Nowe nasadzenia z placu Piłsudskiego to sobie można w d… wsadzić i jeszcze poruszać dla fantazji. Zniszczono lipy, a wsadzono jakieś karłowate białe drzewka. To samo tutaj. Niech teraz zapier…. po chojaka do puszczy augustowskiej i wkopują w miejsce zniszczonej ozdoby. A świerkowi to wystarczy obciąć dolne gałęzie i światła nie zabiera. To nie wierzba płacząca.

 9. Co do drzew na Placu Piłsudskiego. Oczywiście dobrze się stało, że wycięto wysokie drzewa i posadzono niskie. Czy ci, co tak ubolewają nie pamiętają, jak chodniki, ławki były paskudzone przez wrony. Były ławki, na których nikt nie mógł siedzieć. A do tego ok. 16 obsrane pod drzewami chodniki. To dopiero był piękny widok. Jak wam się podobają wysokie drzewa to idźcie na spacer do lasu.

 10. Zmiana władzy starostwa i nie ma kogo lansowac. Michałek był taki amerykanski lanser otwierał wszystko chwal się drobnostkami a dziadek się tłumaczył z porażek. Teraz nawet redakcja nie ma pomysłu na temat to wycięte drzewo stało się tematem zastępczym.

 11. W dniu dzisiejszym już nawet pieńka nie ma z budką. Wszystko zostało wycięte przy samej ziemi. Brak słów.

 12. Czy ktoś napisał, ze to drzewo wycieli sami mieszkańcy (wspólnota)? Zrobili to bo koledzy z partii malkontenta Rypiny im na to pozwolili. (można i tak)

 13. Ja znam. Mówią na niego Robocop Nożycoręki. Czego się nie dotknie, równa wszystko z ziemią i układa polbruk w te miejsce. Tylko ptaszka szkoda…

 14. Nie zawracajcie głowy jednym drzewem , pewnie była uzasadniona potrzeba wycięcia .
  PIS i Minister Szyszko wyciął pół puszczy Białowieskiej i co jedzcie ? i brońcie.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *