Przyszli oficerowie straży granicznej zakończyli szkolenie w imponującym stylu

Przyszli oficerowie straży granicznej zakończyli szkolenie w imponującym stylu

W Centrum Szkolenia Straży Granicznej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom przeszkolenia specjalistycznego do mianowania na pierwszy stopień oficerski. Szkolenie dotyczyło kształcenia kompetencji kierowniczych.

 

Absolwenci kursu oficerskiego, realizowanego w kętrzyńskim ośrodku szkolenia, podnosili swoje kompetencje w zakresie planowania, organizowania i nadzorowania działań podległego zespołu, a także rozwijania potencjału kierownika.

– Podstawowym założeniem ukończonego przez przyszłych oficerów kursu, było wyposażenie ich w kwalifikacje niezbędne na stanowiskach przewidzianych dla funkcjonariuszy jednostek organizacyjnych straży granicznej, posiadających stopnie oficerskie – relacjonuje ppłk SG Aneta Wojtanowska-Zimoń, naczelnik Wydziału Informacji i Organizacji Dydaktyki oraz rzecznik prasowy Komendanta CSSG.

Zdobytą wiedzę i umiejętności praktyczne absolwenci zweryfikowali podczas trwającego trzy dni egzaminu końcowego. Wszyscy uczestnicy ukończyli kurs z wynikiem pozytywnym. Prymusem kursu została hor. szt. Izabela Rawska z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG, a dwie kolejne lokaty zajęły ex aequo: chor. szt. Joanna Gorzelska z Centralnego Ośrodka Szkolenia SG w Koszalinie i st. chor. Beata Sul z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Uroczystego wręczenia dyplomów absolwentom szkolenia dokonał ppłk SG Andrzej Prokopski, komendant CSSG wraz ze swoim zastępcą płk Mirosławem Doroszkiewiczem. Komendant podziękował słuchaczom za zaangażowanie w czasie zajęć oraz pogratulował zdania egzaminów końcowych, podczas których wszyscy musieli wykazać się obszerną wiedzą specjalistyczną oraz szerokimi umiejętnościami praktycznymi.

– Wysokie wyniki, jakie osiągnęli podczas egzaminu, to przede wszystkim owoc ich ciężkiej pracy oraz kadry dydaktycznej Centrum Szkolenia SG – zaznacza Aneta Wojtanowska-Zimoń. – Komendant życzył absolwentom sukcesów w służbie na stanowiskach służbowych w macierzystych jednostkach organizacyjnych straży granicznej.

Głos zabrał także, przedstawiciel absolwentów, który w imieniu wszystkich słuchaczy podziękował komendantom, kadrze kierowniczej, dydaktycznej oraz opiekunom dydaktycznym za miłą i życzliwą atmosferę panującą w ośrodku oraz za okazaną pomoc podczas szkolenia.

red

 

Fot. M.S., K.M./CSSG

Podobne artykuły
10Komentarz
  • zbych
  • Dodano 5 lutego 2018

  No to jak wkońcu są oficerani czy jeszcze przed nimi daleka droga do pasowanie na pierwszy stopień oficerski przez generała szablą,tak tradycyjnie po staropolsku.Rodzina, najbiżsi z kwiatami i uroczysty obiad tak to sobie wyobrażam.

  Odpowiedz
  • Olga
  • Dodano 5 lutego 2018

  Prymusem kursu została hor. szt. Izabela Rawska z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG,
  Powinno być chor.szt.

  Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 5 lutego 2018

  hor. szt. Hahaha „ratakcia kohana” analfabeci

  Odpowiedz
  • Kanclerz
  • Dodano 5 lutego 2018

  Na zdjęciu wyraźnie widać i komendanta i jego zastępcę w stopniach pełnych pulkownikow a nie jak w treści informacji ppłk SG Andrzej Prokopski, Majchrzak PO w szkole nie było? O służbę w wojsku nawet nie podejrzewam.

  Odpowiedz
  • zbych
  • Dodano 6 lutego 2018

  Jako małe brzdące śmigaliśmy do kina WOP na poranki dla dzieci a potem całe miasto Kętrzyn korzystało z sali koncertowej,której pozazdrościć mogłaby Stolica Warszawa.Dziś idąc na spacer wzdłuż dawnych bloków po jednostce same ruiny, które straszą pustymi oknami.Jak przygnębiający to widok nie trzeba tłumaczyc nikomu no może poza właścicielom nieruchomości.Jak mają się czuć słuchacze SG w takim otoczeniu sobie wyobrażam.

  Odpowiedz
   • Krysia
   • Dodano 6 lutego 2018

   Mylisz koszary z byłym ośrodkiem szkolno-wychowawczym. Niszczejące budynki nie były WOP-u, one stanowiły całość daaawno przed wojną za Niemca. W SG budynki sa wyremontowane i swiecą przykładem wiec słuchacze maja jak u mamusi, ciepło i miło.

   Odpowiedz
    • zbych
    • Dodano 6 lutego 2018

    Fakt po widoku starych ruder jednostka SG spelnia standardy światowe na terenie miasta Kętrzyn.Nie obchodzi Cię los tych starych ruder,które psują harmonię urbanistyczną przyległą do budynków SG.Przecież za kilka lat będą tu studiować ludzie z całego świata.

    Odpowiedz
     • Krysia
     • Dodano 6 lutego 2018

     interesuja? raczej mało interesują, osobiscie mi jest ich szkoda, interesują mnie przyczyny ze politykierzy lokalni nie mysla okiem gospodarczym regionu tylko sie puszą, Burmistrzunio potrzebował budynków do realizacji celu jakim były lokale socjalne i wybudował domki z ogrzewaniem elektrycznym zamiast dogadać sie z ze starostą i przyjac za pare groszy cale budynki i wyremontowac je na cee mieszkalne. Osiedle byloby rewelacyjne. Burmistrz ani z Mordasem nie mogl sie w tej kwestii dogadac ani z obecnym nie moze, szkoda… tyle to mnie interesuje.

     Odpowiedz
      • zbych
      • Dodano 6 lutego 2018

      Jest pewna myśl aby Pan starosta z Panem burmistrzem dogadali się w sprawie remontu tych bloków na poczet hotelu dla pracowników PHILIPSA.Lobby ukrainskie w Kętrzynie jest bardzo silne i nasi władarze wiedzą doskonale o tym co uczynią tego nie wiemy ale nie powinni tego zaniechać na poczet przyszłych wyborów.

  • Piast Kołodziej
  • Dodano 7 lutego 2018

  widzę, że obecnie to tak jak w początkach komuny…nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera…obecnie po kursie i już oficer…to tak jak obecny premier…zrobił kilka kursów i już jest ekonomista-specjalista…

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *