Proces termomodernizacji szkół postępuje!  Już za rok w podstawówce w Korszach będzie cieplej i oszczędniej

Proces termomodernizacji szkół postępuje! Już za rok w podstawówce w Korszach będzie cieplej i oszczędniej

Rusza remont kolejnej szkoły w gminie Korsze, w ramach projektu termomodernizacji obiektów oświatowych. W czwartek, 14 grudnia, burmistrz Korsz podpisał umowę z wykonawcą prac w budynku Szkoły Podstawowej w Korszach.

 

W ramach remontu zostanie wykonane docieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych szkoły, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne LED oraz wymiana instalacji centralnego ogrzewania. Wartość podpisanej umowy wynosi 1.986.854,07 zł. Zadanie to realizowane jest w ramach umowy o dofinansowanie ze środków RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w wysokości dotacji 85 % kosztów kwalifikowanych. Termin zakończenia prac wyznaczono na dzień 30 listopada przyszłego roku.

red

 

Zdjęcie: Ryszard Ostrowski – burmistrz Korsz oraz Anna Sidorowicz – skarbnik gminy, podpisali umowę Piotrem Makarykiem – właścicielem firmy budowlanej z Kętrzyna, na wykonanie „Termomodernizacji budynku szkoły podstawowej w Korszach”. Fot. Kinga Boroszko

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *