Główna Felietony Prawdziwe emocje, czy kiepski teatr? Hećman znów uciekł z sesji…
46

Prawdziwe emocje, czy kiepski teatr? Hećman znów uciekł z sesji…

Prawdziwe emocje, czy kiepski teatr? Hećman znów uciekł z sesji…
0
46

Najpierw były przechwałki w stylu „jestem naj” i „nikogo się nie boję”, a chwilę później narzekanie na „złych ludzi” i monolog wygłoszony drżącym głosem. Po raz kolejny poszła w eter opowieść o przyjeździe do Kętrzyna przed 33 laty i śmierdzącym Gubrze. O CBŚ, CBA i złych ludziach, którzy od porannego golenia po wieczorne siusiu myślą tylko jak uprzykrzyć życie najlepszemu z burmistrzów…

 

Co spowodowało, że Krzysztofa Hećmana ogarnęły tak skrajne emocje? Wydaje się to nieprawdopodobne, ale tak diametralną zmianę nastroju „wielkiego wodza” spowodowało pojawienie się na sali obrad skromnej kobiety – mieszkanki miasta, emerytowanej nauczycielki. Co prawda tej samej, która przed tygodniem pytała niektórych radnych powiatowych czy są bolszewikami, a Hećman to taki ich Lenin, to jednak wciąż tylko skromnej kobiety.

I pomyśleć, że jeszcze chwilę wcześniej pan burmistrz bez pardonu torpedował Wiolettę Czech i Rafała Rypinę tylko dlatego, że ci ośmielili się mieć swoje zdanie na temat „szklano-kartonowego” przedszkola, które zgodnie z wizją Krzysztofa Hećmana, za 11,5 miliona złotych, ma być wybudowane na wysuszonym bagienku przy ul. Wierzbowej. W środku osiedla, którego średnia wieku mieszkańców rośnie wprost proporcjonalnie do miejsca Kętrzyna w rankingu miast zagrożonych zapaścią społeczno-gospodarczą. Padały mocne słowa: dyletantka, niedouczony (w domyśle) ekonom i inne, mające na celu sprowadzenie „wywrotowców” do parteru. I kto wie jak długo trwałoby to używanie, gdyby na sali nie pojawiła się „ta od Lenina”.

Na widok nieoczekiwanego gościa pokaz emocji przetoczył się z jednego skraju na drugi. Pokaz emocji, który miały chyba na celu wywołanie wśród zebranych nagłej litości i chęci przytulenia Krzysia. Tego Krzysia, który przed chwilą był Krzysztofem i nie bał się nikogo, ani niczego. A może to nie emocje? Może to jawna kpina z ludzi kiepski teatr i tani wybieg aby po raz kolejny nie wysłuchiwać gorzkich słów krytyki? Najprawdopodobniej tak.

Robert Majchrzak

Komentarze(46)

 1. Super napisane,gdyby to władza jeszcze chciała napisać w trzech zdaniach coś od siebie,ale to nie ta szkoła jak było w przypadku Pana Mordasiewicza.Pożartował czasem przeprosił w internecie a tu nic Pan burmistrz jakby nie uzywał tableta.

 2. Brawo! Kwintesencja postaci burmistrza. Młodzi wyjechali, starszyzna otwiera oczy i w końcu wywiezie Hećmana na taczce z Kętrzyna

 3. Brawo Pani Henryko on się Pani boi bo powiedziała Pani co o nim myśli a nie jest to pozytywna opinia a porównanie do Lenina jest jeszcze lepsze.Naprawdę zastanowi się Pani nad startowaniem w wyborach .Trzeba połączyć siły z Panią Czech Z Panem Rypiną Trzaską .Pozdrawiam serdecznie

  1. Popieram. Ta grupka osób na czele z Rypiną ma wielkie szanse na sukces w przyszłych wyborach. Widać odwrót Hećmana. Tak trzymać, ludzie liczą na Was.

 4. To już nie Rypina? A może byście się najpierw dogadali i wystawili jednego wspólnego kandydata? Czterech burmistrzów? To chyba nie przejdzie. 🙂

 5. Czy melioracja: oczysczenie brzegów i dna z głazów Gubra w odcinku miejskim, to wiele żeby zyskać zamiast inwestowania w gminną plażę poza miastem? Albo zorganizowanie plaży nad rzeką w mieście Guber to nie praktyczniejszy pomysł za miejskie pueniądze, a nie w Gminie?

 6. Skąd w tobie Henryka tyle złości i nienawiści ? Może byś zajęła się dzieciakami z świetlicy TPD. Przecież masz doświadczenie zawodowe! A problemy zostaw radnym Oni wiedzą co robić , przecież otrzymują diety!

  1. Zajmij się sobą jaki koń jest to wszyscy widzą . A nad obecnymi radnymi spuścimy zasłonę milczenia .Popieram P.Czech i Rypinę

 7. Brawo Pani Henryko jest Pani wspaniałą kobietą a ci radni bezkrytycznie przyklepujący wszystko .Podziękujemy im jak przyjdzie pora.

  1. Naprawdę masz takie imię ? Alfons to alfons i język też kloaczy . Być może twoje zdenerwowanie wynika z niepowodzeń seksualnych. Spokojnie zawsze możesz przeprosić Zosię Rączkowską zawsze to jakaś namiastka nie pozdrawiam

 8. To z twoim mózgiem jest coś nie tak trollu hećbrukowy. Tych wszystkich niby radnych do jednego worka zrzucić i wywieźć jak najdalej stąd. Zostawić Rypinę, Czech i kilku innych i może coś by z tego ich rządzenia było.

 9. Zastanawiam się od kiedy to pani Henryka stała się taka odważna. O ile sobie przypominam, w okresie kiedy jej mąż był urzędnikiem miasta, pani Henryki nie widziałem na sesjach. Nie mówiła, nie wskazywała, kto jest Leninem, nie wylewała żółci, a sprawy miasta nie interesowały ją. Niech pani Henryka powie dlaczego wówczas nie była taka odważna. Przecież burmistrz jest taki od lat. Był arogancki i jest nadal. Jakie wnioski z tego płyną?

  1. Proszę nie mylić odwagi z głupotą. Prowadzenie tych portali fb typu kętrzyn bez cenzury i inne, podobne, to moim zdaniem totalna głupota. Chwalenie samego siebie w komentarzach jeszcze gorsza a pani Henia to robi. Słabe to jest bardzo i chyba bezcelowe, jakaś zemsta czy co?

   1. Różnica pomiędzy Wami a Mieszkanką polega na tym, że ona wypowiada się pod własnym nazwiskiem krytykując postępowanie despotycznego burmistrza i jego spolegliwych radnych a Wy stajecie w obronie burmistrza (krytykując mieszkankę) pod pseudonimami. Jej grożą szykany ze strony burmistrza a mimo tego postępuje odważnie, robiąc to jawnie. Wam za to nic nie grozi a mimo tego ukrywacie się?

    Rozumiem, jeżeli ktoś pod pseudonimem krytykuje władze w obawie o represje w stosunku do siebie, swoich bliskich i znajomych. Ale to co wy robicie to obrona tej władzy. Represje ze strony burmistrza wam nie grożą, raczej pochwały i osobiste korzyści.

    Jaki z tego wniosek? Jeżeli używacie pseudonimów, to chyba wstydzicie się tego co piszecie przed rodziną i swoimi znajomymi?

 10. Powiedz no drogi czytelniku jakież to wnioski płyną z zachowania Pani Henryki bardzo jestem ciekawa hećbrukowy trolu

  1. Taki, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mam dla Ciebie radę. Staraj się w swoich komentarzach zachować przyzwoity poziom.

 11. Czy Hećmanowi potrącą w wypłaty za opuszczenie miejsca pracy?

  Płacimy wszyscy z naszych podatków, a no sobie wychodzi kiedy chce i jeszcze grozi tym co mu płacą? Gdybym tak zrobił w pracy wyleciałbym w jednej chwili.

  Trzeba z nim zrobić to samo za to, że nie szanuje ludzi. Zwolnić go przy następnych wyborach a teraz ukarać za nieobecność.

  1. Kiedyś juz napisałem,że to chyba rada miasta ma spotkanie a Pan burmistrz to gość na sesji, ale cały czas opozyca szuka dialogu z Panem burmistrzem.

 12. O większego trudno zucha,
  Jak był Wiesław Heckomucha,
  – Ja nikogo się nie boję!
  Wojewoda?… też dostoję!
  Radni?… Ja ich całą zgraję
  Powyzywam i połaję!
  Te mięczaki, te rośliny
  To są dla mnie czyste kpiny!
  Komu zechcę, to dam radę!
  Zaraz do Olsztyna jadę
  I gdy znów przed nimi stanę,
  To marszałkiem tam zostanę!
  I tak przez dzień boży cały
  Hec.. nasz trąbi swe pochwały,
  Aż raz usnął gdzieś na radzie…
  Wtem się budzi niespodzianie.
  Patrzy, aż tu jakaś Pani
  Jego, Wieśka, głośno gani,
  Przyrównuje do Lenina
  Bolsze-większość wypomina
  Jak nie zerwie się na nogi,
  Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi!
  Pędzi jakby chart ze smyczy,
  I z daleka cicho krzyczy
  – Ja nikogo się nie boję,
  Lecz mieszkance…nie dostoję.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *