Główna Na Sygnale Policyjny pościg ulicami Reszla. Uciekający uderzył motocyklem w budynek!
1

Policyjny pościg ulicami Reszla. Uciekający uderzył motocyklem w budynek!

Policyjny pościg ulicami Reszla. Uciekający uderzył motocyklem w budynek!
0
1

Pięć lat odsiadki grozi 23-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jadąc motocyklem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Minionej soboty, około godziny 22. policjanci z komisariatu w Reszlu zauważyli na jednej z ulic miasta mężczyznę jadącego motocyklem bez włączonych świateł. Gdy funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, kierujący zlekceważył polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg.

– Pomimo wydawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący w dalszym ciągu nie reagował i dalej kontynuował swoją jazdę – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Podczas próby ucieczki, motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jeden z budynków.

Kierujący nie doznał żadnych obrażeń. Podczas kontroli wyjaśniło się dlaczego chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec gminy Reszel jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wydany przez miejscowy sąd – dodaje Ewelina Piaścik. – Na dodatek motocykl, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych i był niedopuszczony do ruchu.
Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara 5. lat pozbawienia wolności.

red

Komentarze(1)

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *