Policyjny pościg ulicami Reszla. Uciekający uderzył motocyklem w budynek!

Policyjny pościg ulicami Reszla. Uciekający uderzył motocyklem w budynek!

Pięć lat odsiadki grozi 23-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jadąc motocyklem miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

 

Minionej soboty, około godziny 22. policjanci z komisariatu w Reszlu zauważyli na jednej z ulic miasta mężczyznę jadącego motocyklem bez włączonych świateł. Gdy funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, kierujący zlekceważył polecenie, przyspieszył i zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli w pościg.

– Pomimo wydawanych sygnałów do zatrzymania, kierujący w dalszym ciągu nie reagował i dalej kontynuował swoją jazdę – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Podczas próby ucieczki, motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jeden z budynków.

Kierujący nie doznał żadnych obrażeń. Podczas kontroli wyjaśniło się dlaczego chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec gminy Reszel jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktywny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, wydany przez miejscowy sąd – dodaje Ewelina Piaścik. – Na dodatek motocykl, którym kierował, nie miał aktualnych badań technicznych i był niedopuszczony do ruchu.
Wkrótce mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara 5. lat pozbawienia wolności.

red

Podobne artykuły
1 Komentarzy
  1. Ale chłopaki mieli akcję będą wnukom opowiadać

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *