Policjanci wyjaśnili uczniom z Solanki czym jest cyberprzemoc

Policjanci wyjaśnili uczniom z Solanki czym jest cyberprzemoc

Kętrzyńscy policjanci odwiedzili uczniów szkoły podstawowej w Solance. Celem wizyty było uświadomienie czym jest cyberprzemoc.

 

Dzielnicowy, wspólnie z policjantką zajmująca się profilaktyką społeczną, spotkali się z uczniami szkoły w Solance. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo młodych użytkowników w sieci. Jednak policjanci rozmawiali z uczniami nie tylko o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z nowych technologii, ale i o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

– Uświadomili młodzież, że osoby z którymi mają kontakt wirtualnie, mogą podawać się za kogoś zupełnie innego. Oszuści z pewnością nie mają dobrych zamiarów, dlatego też tak ważna jest świadomość młodego pokolenia odnośnie wirtualnych zagrożeń – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Policjantka tłumaczyła uczniom jak się chronić przed tą formą cyberprzemocy i jak na nią reagować. Przedstawiła też prezentację multimedialną, za pomocą której omówiła zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich. Zwróciła uwagę na gry komputerowe, które w wielu przypadkach mogą stanowić źródło przemocy wśród nieletnich.
– Okazało się, że dzieci sporo wiedzą na temat zagrożeń w sieci – dodaje Ewelina Piaścik.

Przy okazji policjanci apelują do wszystkich rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem. Monitorujmy czy dzieci nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści.

red
Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *