Pogranicznicy z Kętrzyna szkolili mundurowych w Kosowie. Uczyli jak postępować w sytuacjach kryzysowych

Pogranicznicy z Kętrzyna szkolili mundurowych w Kosowie. Uczyli jak postępować w sytuacjach kryzysowych

Funkcjonariusze Centrum Szkolenia Straży Granicznej szkolili w Kosowie przedstawicieli tamtejszych służb granicznych. Zajęcia zostały zorganizowane we współpracy z Ambasadą USA.

 

– Od 12 do 16 lutego kadra dydaktyczna Zespołu Bezpieczeństwa w Komunikacji Zakładu Granicznego przeprowadziła szkolenie dla przedstawicieli Policji Granicznej i Służby Celnej Kosowa w stolicy Kosowa, Prisztinie – poinformowała ppłk Aneta Wojtanowska-Zimoń, naczelnik Wydziału Informacji i Organizacji Dydaktyki Centrum Szkolenia Straży Granicznej oraz rzecznik prasowy Komendanta Centrum Szkolenia SG. – Szkolenie z obszaru ujawniania oraz postępowania w sytuacjach zdarzeń kryzysowych, w związku z nielegalnym przewozem materiałów wybuchowych, urządzeń wybuchowych oraz komponentów służących do ich produkcji, w oparciu o kontrolę bezpieczeństwa z zastosowaniem urządzeń rentgenowskich, zostało zrealizowane w ramach współpracy straży granicznej z Ambasadą USA, w ramach programu EXBS (Export Control And Related Border Security).

red

Fot. DL/PR

Podobne artykuły
4Komentarz
  • zbych
  • Dodano 21 lutego 2018

  Ukraina podzielona,Jugosławia się rozpadła,NRD i NRF też przeszły podziały tylko żyć w zgodzie z sąsiadami i dawać przykład.Dopiero zacznę doceniać mądrość dyplomacji.Pan Waszczykowski tak już na prywatnie bardzo mi się podoba w swoich wypowiedziach.

  Odpowiedz
   • zbych
   • Dodano 21 lutego 2018

   Jeszcze była Czechosłowacja.To temat jak dla mnie nie do ogarniecia.

   Odpowiedz
  • Nie zapędzaj się
  • Dodano 22 lutego 2018

  Niemcy to akurat połączyły swój kraj sztucznie przedzielony w latach 50 tych.

  Odpowiedz
  • @zbych
  • Dodano 22 lutego 2018

  Jeszcze Austro-Węgry się rozpadły. 🙂

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *