Główna Informacje PLEBISCYT. Paweł Bobrowski najpopularniejszym wójtem/burmistrzem powiatu kętrzyńskiego
51

PLEBISCYT. Paweł Bobrowski najpopularniejszym wójtem/burmistrzem powiatu kętrzyńskiego

PLEBISCYT. Paweł Bobrowski najpopularniejszym wójtem/burmistrzem powiatu kętrzyńskiego
0
51

Aż 64 procent głosów uzyskał Paweł Bobrowski w plebiscycie na najpopularniejszego wójta i burmistrza powiatu kętrzyńskiego. O zwycięstwie w plebiscycie zadecydowała największa liczba głosów wysłanych SMS-ami. Tuż po zakończeniu głosowania, w którym oddano w sumie 1490 głosów, rozmowę z jego zwycięzcą przeprowadził Robert Majchrzak.

 

Przede wszystkim gratuluję wygranej w pierwszym plebiscycie SMS przeprowadzonym przez Tygodnik Kętrzyński. Jak Pan odbiera ten wynik?

Zacznijmy od tego, że długo nie wiedziałem o istnieniu tego plebiscytu. Dowiedziałem się o nim podczas różnych spotkań z mieszkańcami naszej gminy. Ludzie podchodzili i gratulowali, pomimo tego, że plebiscyt nie był przecież jeszcze rozstrzygnięty. To było bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo budujące. Moim zdaniem jest to dowód na to, że ktoś docenia moją pracę, docenia to, że jestem z ludźmi i każdą małą rzecz, którą udaje mi się zrobić dla mieszkańców gminy Kętrzyn. Wygrana cieszy i motywuje do dalszej pracy.

W prawdziwych wyborach na wójta 64 procent głosów dałoby bezapelacyjne zwycięstwo w pierwszej turze. To chyba dobry prognostyk?

(Śmiech). Na pewno tak, ale prawdziwe wybory nie są zabawą. Czas pokaże czy będą odzwierciedleniem tego plebiscytu.

Na takie pozytywne postrzeganie wójta Pawła Bobrowskiego z pewnością mają wpływ wszystkie działania gminnego samorządu pod pańskim przewodnictwem. Ostatnio dużo się mówi o inwestycjach w gminie Kętrzyn – i tych już zrealizowanych, i tych, które czekają na realizację. To chyba powód do zadowolenia?

W tym roku rzeczywiście mamy sporo inwestycji drogowych. To dlatego, że na niektóre z nich udało się pozyskać środki finansowe z zewnątrz: z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i z Programu Rozbudowy Dróg Powiatowych i Lokalnych. W obu przypadkach są to pieniądze od Wojewody. W ramach tych środków przebudowaliśmy m.in. drogi w Karolewie, Biedaszkach, Smokowie, Gnatowie i Martianach. Na swoją kolej czekają jeszcze mniejsze inwestycje.

Jakie to inwestycje?

Drogi w Jeżewie, Wopławkach, Nowej Różance, Muławkach i Jurkach.

W większości gmin inwestycje drogowe wydają się być zdecydowanym priorytetem dla władz, a przede wszystkim dla mieszkańców. Czy w gminie Kętrzyn jest podobnie?

Ze spotkań z mieszkańcami wynika, że u nas jest tak samo. Stąd też w roku ubiegłym uruchomiliśmy swój własny program, nazwany Programem Rozwoju Dróg Lokalnych, według którego jeżeli sołectwo zabezpieczy na remont drogi złotówkę ze swojego funduszu sołeckiego, to z budżetu gminy dokładamy drugą złotówkę. Ludzie decydujący o wydawaniu pieniędzy z funduszu sołeckiego muszą więc dobrze przemyśleć co jest dla nich priorytetem. Myślę, że jednak będą to drogi.

Niedawno rozmawialiśmy i pisaliśmy na łamach Tygodnika Kętrzyńskiego, o plaży w Czernikach. To chyba jedna z najbardziej spektakularnych inwestycji gminy Kętrzyn. Proszę przypomnieć więc na jakim etapie się znajduje.

Mamy projekt, pozyskaliśmy też dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2014-2020. Pod koniec tego roku, lub na początku przyszłego, ogłosimy przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Bardzo potrzebna jest ta plaża dla mieszkańców gminy Kętrzyn?

Z rozmów z mieszkańcami mogę powiedzieć, że rzeczywiście ta plaża jest im bardzo potrzebna. Zresztą, nie tylko dla mieszkańców gminy wiejskiej, ale i miejskiej. W ogóle w naszym powiecie nie zbyt wiele podobnych miejsc do wypoczynku.

17 września w Karolewie, a więc na terenie gminy Kętrzyn, odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Biorąc pod uwagę fakt, że Pana gmina jest gminą typowo rolniczą to chyba jedno z ważniejszych wydarzeń roku?

Z pewnością tak. Uważam, że dożynki w ogóle są jednym z ważniejszych – nazwijmy to świąt, gdyż honorują trudną, ale tak bardzo ważną i nam wszystkim potrzebną, pracę rolników. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich na dożynki do Karolewa.

Dziękuję za rozmowę.

 

Zdjęcie główne: Paweł Bobrowski – zwycięzca naszego plebiscytu SMS. Fot. Robert Majchrzak

Komentarze(51)

 1. Oj Paweł sprawiałeś wrażenie poważnego człowieka. Bawisz się w zabawy Roberta i dajesz mu zarabiać. Żeby to była jeszcze poważna gazeta. Sam sobie robisz krzywdę biorąc w tym udział

  1. Gdyby gazeta nie była poważna, nikt poważny nie komentowałby tego, co się w związku z nią dzieje. Ty chyba nie jesteś osobą niepoważną?

 2. Majchrzak kreuje się na kreatora informacji w powiecie. Po wyborach jak zabraknie sponsorów będzie musiał szukać pracy. Może Hećman da jakąś fuchę. Kamizelki czekają

    1. Dlaczego zapomnij. Może być normalnie. Tylko żeby tacy, którzy żyją z nienormalności w końcu się opamiętali i przestali głosować na Hećmana. To przez nich ludzie w tym mieście ledwo wiążą koniec z końcem. To przez bez radnych z ketrzyna 2000 ludzie będą sponsorować najdroższy stadion i drogie przedszkole na bagnach, przez które dzieci będą chorowały. Ty też nie głosuj na Hećmana. Potrafisz?

   1. Jeżeli ten Rypina byłby takim burmistrzem jak kieruje Wydziałem Komunikacji to byłaby katastrofa. Ten człowiek nie ma bladego pojęcia o prawdziwej pracy. Prawdziwa praca to nie gęba pełna frazesów.

    1. Romku, były Naczelniku przestań już tu pisać i obrażać swoich byłych podwładnych. Wydział normalnieje i dostaje ludzką twarz. Zakłamywanie rzeczywistości nic tu nie pomoże. Katastrofa to będzie jak Hecyk (twój doby kolega) znowu wygra w naszym mieście. A Rypina jest ok.

 3. Co to za wójt, który inwestycje robi połowicznie? Przykład: W Martianach zrobił drogę dla właścicieli działek na jeziorem. Mieszkańców olał, bo dalej jeżdżą po polnej drodze, która po pierwszym deszczu zamienia się tor przeszkód.

 4. Gdyby wygrał np Hecman, to by było, że wygrał, bo to wspaniały burmistrz jest… A że wygrał Bobrowski, to od razu smieszna gazeta, śmieszny plebiscyt i wszystko niepoważne ogólnie… Super, że wygrał. Gratulacje!!! To jest bardzo pracowita osoba i zasłużył sobie.

 5. Za całym szacunkiem dla pracy Wójta – tylko nie ta gazeta! Jej po prostu nie można czytać. Sięgam po nią z czystej ciekawości oraz… żeby poprawić sobie humor 😉 Merytorycznie bardzo słaba, gramatycznie wiele do zarzucenia itp., a pan Majchrzak (moim zdaniem) jest „redaktorem” tylko z nazwy. Podsumowując (słowa kierowane w stronę pana Majchrzaka): „Kończ waść, wstydu oszczędź”!

   1. Dziękuję za link do artykułu – lubię się uczyć, również na własnych błędach 😉 PS Mam wykształcenie techniczne, jednak interesuję się innymi dziedzinami nauki, w tym humanistycznymi. Proszę popracować nad jakością gazety (swoją wcześniejszą uwagę jak najbardziej podtrzymuję) oraz nad NIEFAWORYZOWANIEM wybrańców – widać to gołym okiem, za kim Pan redaktor jest, a kogo najchętniej utopiłby w szklance wody. Może warto przypomnieć sobie albo ZAPOZNAĆ się z Kodeksem Dziennikarza? W skrócie podpowiem, zapiszę ważne zdanie z owego kodeksu: DZIENNIKARZ powinien być bezstronny! A… niestety, stronniczość Pana artykułów rzuca mocny cień na i tak bardzo słabą 😉 gazetę – z całym szacunkiem „czasopismem” nie można jej nazwać! – Do pracy, Panie Redaktorze! 🙂

     1. Jeżeli tak bardzo ciekawe jak Twoja wypowiedź, to wolę czytać etykiety na produktach, hahaha 🙂 :-). PS Proszę nie odpowiadać. Nie lubię marnować mojego cennego czasu na tak płytkie komentarze jak Twoje. Do widzenia!

     1. Nie skomentuję tej wypowiedzi, bo z ust dziennikarza jest niepoważna! Może Pan mydlić oczy tzw.”ciemnocie”, ale proszę pamiętać, że są jeszcze mądrzy ludzie w tym kraju. Jeśli Pan nie zrozumiał intencji mojej wypowiedzi odnośnie do Kodeksu Dziennikarza, to nie mamy o czym rozmawiać. Proszę dokształcić albo zmienić branżę.

  1. Anetko naprawdę nie ma obowiązku czytania gazetki . Muszę przyznać ze masz bardzo orginalny sposób na poprawienie humoru. A co do rady nie twoja broszka kiedy kto i jak skończy.

   1. Rusałko Leśna, czytaj ze zrozumieniem!!! czy napisałam, że czytam ją, ponieważ mam taki obowiązek? Oczywiście, że nie. Co do drugiego zdania: Każdy ma swój sposób na poprawę humoru 🙂 A ja bardzo lubię KABARETY 😉 hahahahaha. Ostatnie zdanie, napisane przez Ciebie, skomentuję w Twoim (jakże kiepskim stylu): Co Ci do tego, co myślę? 😀

     1. Kolejny, który nie umie czytać ze zrozumieniem. Zamiast bez sensu klikać w klawiaturę, przeczytaj pięć razy to, co napisałam. Może wreszcie zrozumiesz!!!! Wesoły Tomku, buahahaha 🙂

 6. Jasne, jasne… Piszcie sobie jarosikowe niedobitki ile chcecie. Faktów jie zmienicie. A fakty są takie, że z Jarosika to taki był wójt jak teraz nauczyciel, hahaha. Uczniowie od niego więcej wiedzą, hahaha. W gminie już dawno ludziom klapki z oczu spadły, tylko jeszcze wierny fanklub nie odpuszcza, bo skończyło się pierdu, pierdu co niektórym… A inwestycje chyba lepiej kilka mniejszych, ale w kilku miejscowościach, a nie wszystkie np drogi od razu w Martianach… Gmina jest duża, wszyscy chcą coś dla siebie, bo poprzednik latami wiele rzeczy zaniedbywal…

 7. To, że się bawi w jakieś niepoważne zabawy to bym mu jeszcze wybaczył. Młody jest to i głupoty w głowie. ale to, że kłamie mówiąc, iż nie wiedział o plebiscycie to nieładnie. W całej tej gminie szła zorganizowana akcja wysyłania SMS-ów. Gdyby tak komuś w Kętrzynie chciało się coś takiego zorganizować to byłoby nie 900 głosów ale kilka tysięcy. E tam… niepoważne.

  1. Bez przesady… Najlepiej to w necie wypisywać ile tylko wlezie… A w tej gminie nikogo nie trzeba na siłę przekonywac do wójta. Wystarczy się rozejrzeć ile się zmieniło w kazdej miejscowości.

 8. Brawo młody panie wójcie gratulacje pokazuje pan poprzednikom że jak się chce to można,za poprzedniego wójta niczego doprosić się nie można było przez lata o drogę która była kompletną katastrofą a dziś mamy drogę bez tumanów kurzu oraz dziur,gdzie nogi wpadały po kolana.GRATULACJE !

 9. Wygląda na to, że Kętrzyn News mnie zablokował. Ręce opadają, zgadzam się, ale głównie wtedy, gdy czyta się Wasze płytkie wypociny, mało merytoryczne oraz nieadekwatne do treści artykułu nagłówki – ŻENADA!!! No cóż, po jakości komentarzy widzę, jacy ludzie tworzą 😉 tę nijaką, pozal się, gazetę! Porażka!

  1. Zespół Kehrera to choroba dotykająca nie tylko „wdowy”, ale coraz częściej młode kobiety, których związki seksualne nie są satysfakcjonujące z różnych powodów .

 10. ostatnio pan Rypina u siebie na facebooku (chyba przez nieuwagę) opisał poziom dziennikarstwa w tk, cytuję:
  „redaktor nieprecyzyjnie podał tą informację” – sprawa dotyczyła przedszkola „na bagnach”
  w tej samej sprawie o słowach samego radnego: „A to, co mówiłem na sesji można sprawdzić na filmiku i skonfrontować z tekstem artykułu”.

  1. nieprecyzyjnie nie znaczy nieprawdziwie, natomiast twój screen tego co napisał radny to już pierwszej klasy manipulacja. oj boisz ty się tego tygodnika, boisz…

 11. Aneto, a właściwie Marleno Ż. Sławusia nie ma i twoja rodzinka została odcięta od interesików – przekręcików. Czas się z tym pogodzić i zacząć żyć normalnie a nie wylewać swoje frustracje na gazetę, redaktora czy wójta. Przemyśl to.

  1. Widać i słychać po komentarzu, kto robi „interesiki/przekręty”. Z człowiekiem, którego imię wymieniłeś, nie mam nic wspólnego. Nie interesuje mnie polityka, a tym bardziej, kto jest wójtem czy burmistrzem. Czy ja napisałam cokolwiek o obecnym wójcie? Chyba masz człowieku problem z własną osobowością, i nie rozumiesz tego, co czytasz, więc ze mną konwersacji nie prowad!? A przede wszystkim mocno się nudzisz. Lepiej znajdź sobie jakąś pasję, to może nie będziesz myślał o przekrętach? Współczuję, że Twoje życie kręci się wokół przekrętów! Żeby było jasne: moje wypowiedzi dotyczyły gazety, która, moim zdaniem (a mogę je mieć), często nie podaje tylko i wyłącznie faktów, a snuje interpretację – taka była odpowiedź redaktora „Interpretacja dowolna”. Skoro Ciebie interesują plotki, to nie mamy o czym rozmawiać. Idź po rozum do głowy! DO WIDZENIA!!!!

  2. A tak na marginesie, mądralo: skoro potrafisz oceniać innych i rozsiewać na ich temat plotki, może podasz swoje imię i nazwisko! Aaa, nie podasz, bo boisz się, że wyjdą na jaw Twoje „interesiki/ przekręty” – hahaha. Ojjj, masz wiele na sumieniu, masz…. PS Odpowiedziałam w Twoim stylu. Po co nam się silić na mądrzejsze komentarze, skoro Ciebie interesują tylko plotki i nie potrafisz zrozumieć tego, co czytasz! A skoro nie potrafisz, na moje komentarze nie odpowiadaj. Nie chcę marnować czasu na człowieka Twojego pokroju!

 12. Gmina na czele z naszym naczelnym wymyśliła ściezkę rowerową do Parcza a brekuje 200 m takowej do Trzech Lip.Szedłem pieszo podczas deszczu szok totalny.Dziękować kierowcom,że nikomu nie przyszło do głowy sprawić śmingus dyngus czy przejechac na gazetę.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *