Pijany nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Został zatrzymany podczas akcji „Bezpieczny przejazd kolejowy”

Pijany nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym. Został zatrzymany podczas akcji „Bezpieczny przejazd kolejowy”

Ogólnokrajowe działania „Bezpieczny przejazd kolejowy” miały na celu zwrócić uwagę na zasady bezpieczeństwa, jakie powinni zachować kierowcy na przejazdach kolejowych. Niestety nie zabrakło i takich, którzy wykazali się bezmyślnością już samym faktem zajęcia miejsca za kierownicą…

 

Podczas akcji „Bezpieczny przejazd kolejowy”, którą kętrzyńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili w poniedziałek, 5 marca, kontrolowane były rejony przejazdów kolejowych, zarówno tych strzeżonych, jak i niestrzeżonych.

– Celem tych działań było uzmysłowienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest przestrzeganie przepisów dotyczących prawidłowego przejeżdżania czy przechodzenia przez te miejsca – relacjonuje mł. asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie. – Lekceważenie znaku „stop”, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami, wjeżdżanie na przejazd kiedy sygnalizator wskazuje czerwone światło – to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowych z udziałem kierujących, pieszych czy rowerzystów.

Choć większość kierowców doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zignorowanie podstawowych zasad przejeżdżania przez tory może doprowadzić do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, znaleźli się też tacy, którzy ze względu na swój lekceważący stosunek do prawa w ogóle nie powinni znaleźć się tego dnia za kierownicą. Taką osobą, która wykazała się skrajną bezmyślnością i brakiem poszanowania zasad bezpieczeństwa na drodze, był pewien 53-letni mieszkaniec Mikołajek. Mężczyznę, kilka minut przed godziną osiemnastą, zatrzymali do kontroli drogowej kętrzyńscy policjanci na trasie Kętrzyn – Bartoszyce, podczas kontroli przejazdu kolejowego w Dzikowinie, w gminie Korsze. Funkcjonariusze zauważyli, że kierujący Fordem nie zatrzymał się przed znakiem „stop” i przejechał beztrosko przez torowisko.

– Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali pojazd i kierującego. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie 53-latka. Mieszkaniec Mikołajek kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości – dodaje Ewelina Piaścik.

Przeprowadzone badanie wykazało, że zatrzymany do kontroli miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a pojazd zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie niezatrzymania pojazdu w związku ze znakiem B-20 „stop”.

red

 

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • ...
    • Dodano 6 marca 2018

    Widać, że redakcje wymieniają się fotografiami tematyczno-poglądowymi. Żeby tak zgodnie współpracowały ze sobą PO z PiS-em.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *