Pierwsze zwycięstwo w Korszach, derby na remis i pogrom w B-klasie

Pierwsze zwycięstwo w Korszach, derby na remis i pogrom w B-klasie

Porażką Tytana Łankiejmy zakończył się piłkarski weekend z udziałem drużyn z powiatu kętrzyńskiego. Wcześniej pierwszą wygraną na swoim terenie odniósł MKS Korsze, a spotkaniu pomiędzy Granicą Kętrzyna, a Orlętami-Remą Reszel padł remis.

 

Zawodnicy z Korsz potrzebowali w tym sezonie aż pięciu meczów na swoim boisku by dać w końcu radość kibicom ze zwycięstwa. Poprzeczka nie była zawieszona zbyt wysoko, bo goście – Zatoka Braniewo, to jednak z dwóch najsłabszych drużyn w IV lidze. Po zwycięstwie 3:0 korszenianie, z dorobkiem 10 punktów, zajmują 12 miejsce w tabeli. Liderem jest Znicz Biała Piska (23 pkt.). W drugim interesującym nas spotkaniu czwartoligowym Granica podejmowała Orlęta-Remę. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i był to pierwszy punkt zdobyty przez zespół z Kętrzyna pod okiem nowego szkoleniowca. W tabeli Granica zajmuje 13 miejsce (8 pkt.), a reszelanie plasują się pozycję niżej (6 pkt.).

Awans w tabeli klasy okręgowej uzyskał też Jurand Barciany, który pokonał u siebie Victorię Bartoszyce 3:1. Drużyna z Barcian  wyprzedziła Wilczka Wilkowo, który uległ w Dobrym Mieście tamtejszemu DKS-owi 1:2. Po dziesięciu kolejkach Jurand jest dwunasty (11 pkt.), a Wilczek piętnasty (9 pkt.). Prowadzą Czarni Olecko, którzy zgromadzili 25 punktów.

Dwóch sromotnych porażek doznały nasze drużyna w klasie B. Szansa Reszel uległa u siebie rezerwom Tęczy Biskupiec 0:5, a w takich samych rozmiarach Tytan Łankiejmy przegrał w Sątopach Samulewie z tamtejszym Orkanem. Po ośmiu seriach gier Szansa wciąż zamyka tabelę (3 pkt.), a Tytan jest szósty (10 pkt.). Prowadzi Tęcza II Biskupiec (21 pkt.).

rm

 

Fot. Robert Majchrzak/Archiwum

Podobne artykuły
1 Komentarzy
    • W tym tygodniu
    • Dodano 9 października 2017

    Poznamy nazwisko następcy J.Szmita.Czy to będzie czarny kon z Kętrzyna.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *