Główna Wydarzenia Ośmiu funkcjonariuszy mianowanych na stopień chorążego. Mają pełnić służbę rzetelnie, uczciwie i odpowiedzialnie
9

Ośmiu funkcjonariuszy mianowanych na stopień chorążego. Mają pełnić służbę rzetelnie, uczciwie i odpowiedzialnie

Ośmiu funkcjonariuszy mianowanych na stopień chorążego. Mają pełnić służbę rzetelnie, uczciwie i odpowiedzialnie
0
9

W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się w czwartek, 1 lutego, uroczystość wręczenia aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie chorążych.

 

Płk Robert Inglot, komendant W-MOSG, wręczył akty mianowania na stopień młodszego chorążego ośmiu funkcjonariuszom. Pogratulował im i życzył dalszych awansów, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia ze służby w szeregach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Podkreślił też, że oczekiwania wobec nowo mianowanych to: rzetelne, uczciwe i odpowiedzialne pełnienie służby.

Mirosława Aleksandrowicz/W-MOSG

 

Fot. W-MOSG

Komentarze(9)

  1. Kiedy powróci do Kętrzyna wyższa uczelnia dla kandydatów Straży Granicznej innych wydziałów potrzebnych w obronności NATO.

  2. Ostatnia szansa na utworzenie tu wyższej uczelni uciekła w latach 90-tych XX wieku, była okazja na filię Wyższej Szkoły Policji. Dziś to już historia.

  3. Jest chyba jeden Pan radny miejski,który powinien pamiętać świetną passę naszej Wyszej Szkoły WOP w Kętrzynie.Temat wart zabrania głosu na sesji RM i w powiecie.Skoro uciekła szansa w latach 90 to niech ta sama władza to naprawi.

    1. Ten Pan to w porządku gość, więc nie powinno mu się tego wypominać. To po pierwsze. Po drugie – niech ta władza lepiej już niczego nie poprawia !

    2. Władza miasta w tej sprawie to możne jedynie flagę Kętrzyna przekazać. Ani na nie miała wpływu na utworzenie wówczas ani teraz.

  4. To, że Centrum Szkolenia Straży Granicznej istnieje w Ketrzynie jest zasługą trzech osób, które w 1992 r. wykorzystując swoje osobiste kontakty doprowadily do cofnięcia decyzji o jego likwidacji. I to jest fakt bezsporny, i to tym osobom powinno sie za to dziękować i ich honorować przy każdej okazji związanej z tą jednostką szkoleniową. Żadna władza kętrzyńska i ludzie z nią zwiazani palcem nie kiwnęli, ażeby Centrum pozostało w Ketrzynie. Często za to potrafią sobie przypidywać swój udział w jego utrzymaniu w Kętrzynie. Centrum w funkcjonowaniu Ketrzyna jest niezwykle istotna i nie do przecenienia. Wystarczy tylko wziąć pod uwagę aspekt promocyjnym nie mówiąc o gospodarczym i rozwojowym, ażeby zdawać sobie z tego sprawę, Dlatego zawsze nalezy być czujnym i zwracać uwagę, czy aby w któryś głowach nie rodzi sie pomysł o jego zlikwidowaniu lub przeniesieniu gdzie inczej, jak to juz w przyszłości parokrotnie bywało, bo to dla Kętrzyna byłaby niepowetowana strata pod każdym względem. Jeżli ubiega sie o funkcję publiczne: bumistrza, starosty czy radnego to oprócz różnego rodzaju profitów bierze się odpowiedzialność za funkcjonowanie zarządzanych wspólnot. Członkowie wspólnot winni o tym wiedzieć i pamiętać przy kolejnych wyborach.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *