Główna Sport Orły z Karolewa walczyły o Puchar Ziemi Kraśnickiej
1

Orły z Karolewa walczyły o Puchar Ziemi Kraśnickiej

0
1

Zawodnicy Orła Karolewo wzięli udział w 26. Międzynarodowym Turnieju o Puchar Ziemi Kraśnickiej w zapasach w stylu wolnym. W zawodach rywalizowało ponad 250. zawodników z 11. państw.

Gminny Ludowy Klub Sportowy Orzeł Karolewo reprezentowało czterech zawodników: Kasjan Czubaszek (w kategorii do 76 kg kadetów), Adam Gnatkowski (kat. do 74 kg juniorów), Kamila Czerwińska (kat. do 48 kg juniorek) oraz Karol Majorowski (kat. do 76kg kadetów).

Najwyżej w zawodach zaszła Kamila, która przegrywając walkę finałową wywalczyła drugie miejsce. Siódmy w swojej kategorii był Karol Majorowski, ósmy – Kasjan Czubaszek, a 12. miejsce zajął Adam Gnatowski. W zawodach wziął udział również Seweryn Birski, na co dzień reprezentujący klub Ołów Ryn, który również wywalczył 12. miejsce. Poza tym o Puchar Ziemi Kraśnickiej rywalizowali zawodnicy z Ukrainy, Litwy, Estonii, Rosji, Niemiec, Hiszpanii, Białorusi, Kanady, Słowacji, Rumunii oraz Polski. Wielkim zaskoczeniem była reprezentacja Hiszpanii, która wystawiła 15. zawodników i zaprezentowała bardzo wysoki poziom, zdobywając wiele medali. Wśród wielu znakomitych gości był m.in. Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Wielkie podziękowania  za pomoc w wyjeździe na zawody należą się Pawłowi Bobrowskiemu – wójtowi gminy Kętrzyn oraz Janowi Mickiewiczowi – dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.