Okradli garaż, mogą za to posiedzieć nawet 10 lat

Okradli garaż, mogą za to posiedzieć nawet 10 lat

Reszelscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców gminy, którzy podejrzani są o włamanie do garażu. Ukradli z niego mienie wartości dwóch tysięcy złotych.

 

Pod koniec października ubiegłego roku reszelscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do garażu na terenie Reszla. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę dwóch tysięcy złotych. Łupem włamywaczy padł m. in. sprzęt wędkarski, odtwarzacz wideo, wzmacniacz do odtwarzania muzyki, radio samochodowe, narzędzia podręczne, pistolety tapicerskie i inny sprzęt. Interweniujący na miejscu włamania policjanci z grupy operacyjno-dochodzeniowej wykonali szczegółowe oględziny i zabezpieczyli ślady. Wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze, w ramach którego przesłuchiwali świadków i zbierali informacje. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wytypowali sprawców i zatrzymali do tej sprawy dwóch mężczyzn. Okazali się nimi 20-letni Andrzej K. i 27-letni Łukasz K. mieszkańcy gminy Reszel.

Funkcjonariusze ustalili również miejsca, gdzie zostały ukryte skradzione przedmioty. Całe mienie zostało odzyskane przez policjantów. Mężczyznom zostały przedstawione zarzuty kradzieży z włamaniem do których się przyznali. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi im za to od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kętrzyn

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *